PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 20, 2019, 02:23:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Powiklania po Operacji  (Przeczytany 6205 razy)
Singsing28
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Styczeń 25, 2014, 08:21:44 »

Siemka witam wszystkich jestem nowy mam 28 lat ale, jestem juz 3 lata po operacji metoda nussa. Mialem klatke lejkowata byl to moj kompleks jak nie wiem pozniej jakos nauczylem sie z tym zyc, ale jak tylko wyczytalem w necie ze mozna to naprawic odrazu sie zdecydowalem. Wczoraj minelo rowne 3 lata powiem wam tak, operacje mialem w krakowie jesli chodzi o kontakt z pacjentem daje 5 gwiazdek bylem w szoku troche bo po miesiacu od pierwszej wizyty kontrolnej juz mialem termin. Jadac tam bylem przerazony bo to pierwsza operacja w moim zyciu. Polozony zostalem na jakis oddzial chyba wewnetrzny badania mialy trwac dwa dni, a ja w szpitalu zjawilem sie o 12 dopiero a juz nastepnego dn rano zrobiono mi operacje asystentki ktore mnie wwozily przetowary powiedzialy ze jak bd grzeczny i sie nie bd bal to sie ze mna umowia bo naprawde fajne byly, pozniej bylo, ze bd uklucie bo musza dac mi lek i juz wiedzialem ze odplywam ze mnie zalatwili, ale do rzeczy jak mnie obudzili to odechcialo mi sie zyc, i jeszcze sie podziebilem bo wych dzien przed w pizamce na papieroska a zima byla jak skurczybyk ani kaszlnac ani kichnac jak sie to zblizalo to plakac mi sie chcialo. Pierwsze 3 dni tragedia na 4 wstalem bo powiedzieli im szybciej zaczne tym szybciej dojde do siebie na 9 dzien juz wyszedlem ze szpitala bo mowili ze juz jest ok. Efekt koncowy taki ze wyszedlem z glowa do gory i klata wypieta jak mega pompa  taki podjarany bylem. Po roku wyciagneli plytke bylo ok. Choc teraz pom3 latach dostalem jakis sztywnosci w klatce piersiowej i sciskow lekarze mowia ze to nerwobole zrobiono mi tomografie klatki piersiowej wykryto ze u podstawy lewego pluca sa drobne zwloknienia i pecherze rozedmowe. Pulmonolog mowi ze to prawdopodobnie po operacji nie wiem czy je mialem przed poniewaz mialem robione zdj wiec chyba by zaluwazyli lekarze odrazu dostalem zakaz palenia papierosow choc i tak rzucilem rok temu. I chcialem zapytac czy u kogos tez stwierdzono tego typu zmiany czy tez ktos odczowa czasami jakies sciski w klatce lub takie przechodzenie pradow do tego kurczenie sie skory na twarzy. Pozdro
Grand Canyon
Newbie
*

Reputacja: +14/-6

« Odpowiedz #1 : Styczeń 26, 2014, 09:55:24 »

Witaj, czy to aby na pewno był Nuss? Płytkę po roku wyciąga się często przy Ravitchu a Nuss to minimum 2 lata, jak miałeś robione cięcia? Mógłbyś wstawić jakieś zdjęcia klatki? Co do uczucia sztywności to było ono czasami powiązane właśnie z metodą Ravitcha.
bobslej
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Styczeń 26, 2014, 01:44:37 »

W Krk robią operację ravichem lub ravich+nuss.
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Styczeń 26, 2014, 04:36:29 »

W krakowie robią ravitchem, więc pewnie miałeś płytkę stabilizacyjną ravitcha. Po tych operacjach zwłaszcza u dorosłych jest sporo komplikacji. A co do nerwobóli to czy miewasz stany depresyjne/nerwicowe?

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Singsing28
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Styczeń 27, 2014, 12:10:21 »

Powiem wam ze nie mam za bardzo mozliwosci zrobic zdj. Ale najpierw mialem ciecie wzdluz klatki piersiowej i wlozona plytke cos w tym stylu bd napewno wiedziec jak ona wyglada |__ cos takiego a po roku mialem wyciagana i dwa na ciecia po bokach i wyjecie jej. Wlasnie tez mi sie wydaje ze chyba na tle nerwowym nie mialem nic przez 3 lata a teraz jakies uciski pod prawa lopatka i po prawej stronie klatki piersiowej ze jak by mi sie cos kurczylo ze oddychac nie moge przez chwile i dretwienie twarzy.
Grand Canyon
Newbie
*

Reputacja: +14/-6

« Odpowiedz #5 : Styczeń 27, 2014, 01:31:36 »

Drętwienie twarzy wskazywałoby na to, że to nerwica. Może ostatnio przeżywasz jakieś większe stresy. Szkoda, że nie możesz wrzucić zdjęć bo mnie ciekawi właśnie jak robią klatki w Krakowie.
Singsing28
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Luty 01, 2014, 11:55:55 »

Wrzuce zdjecia najpozniej do srody powiem Ci ze wtedy jak mi robili tam to mowia ze bardzo dobrze zadowoloni byli z efektu bardziej byli podjarani niz ja zdjecia az robili do kroniki powiem wam ze bardzo fachowo to zrobili a wade mialem naprawde duza i nie symetryczna bardzo zlewej strony byla bardziej zapadnieta ze az nie dalo sie echa serca zrobic wiec ja bym polecal kazdemu bo fachowo podeszli i do calej sprawy jak i do efektu i rehabilitacji oddzial tez bardzo ladny czysty i pielegniarki mile
Singsing28
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Luty 01, 2014, 11:59:40 »

Kriter nie wiem czy tylko Ravitchem bo jak ja im to zasugerowalem ze chce sobie ta metoda zrobic operacje to powiedzieli mi ze teraz robia jeszcze nowoczesniejsza i w moim przypadku ona bedzie miala lepszy efekt i jest duzo lepsza wiec jak tylko wroce do domu napisze wam dokl jak mialem na karcie wypisu i wrzuce zdjecia nie wiem czy uda mi sie znalezc jakies zdj z przed operacji
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
calivita - Rusztowania Radom - węgiel - Przygotowania do Wojny- Uchiha Kun - elemeny bezpieczeństwa drogowego