PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 26, 2021, 09:57:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: RELACJA Z WIZYTY U DOKTORA ORKISZEWSKIEGO ( ORTEZA)  (Przeczytany 18713 razy)
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #15 : Luty 05, 2014, 12:50:26 »

Po prostu na wszystko jest czas. Młody organizm lepiej się adaptuje, kości mają więcej chrząstki. Ostatnio zastanawia mnie temat odpowiedniej diety celem nadania kościom większej gibkości.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
gra_po
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #16 : Luty 10, 2014, 08:14:37 »

Kolejne przyklady na to ze w pewnym wieku nie ma sie co bawic w ortezy bo jeszcze mozna sobie problemow narobic.

Jeżeli piszesz to odnośnie mojego "zwichnięcia żebra" to nie jest to zasadniczo żaden dowód.

Chciałem szybko, ćwiczyłem ostro, oprócz ćwiczeń zadanych przez fizjoterapeutę wymyśliłem sobie kilka innych mocno wypychających klatę tak aby nacisk ortezy był duży no i w trakcie jednego z takich ćwiczeń coś przeskoczyło. Gdybym ćwiczył wg zaleceń nic takiego nie miałoby miejsca.
Teraz ćwiczę trochę spokojniej - no cóż w tym wieku jak widać trzeba bardziej uważać - jak wspomniałem zobaczymy około listopada (1 rok) czy jakieś efekty są.

Swoją drogą nie wydaje wam się że ortezy nie macie "skrojonej na wymiar"? Ja w swojej musiałem poprzesuwać te dociskające kwadraty na zewnętrzne dziury w ramie bo mi żebra z pod nich uciekały ("fabrycznie" mam zrobione po trzy otwory na stronę). A i tak mam odczucie że powinny być jeszcze z 1 - 2 cm szerzej bo nie są tak centralnie na wystających żebrach.  Ogólnie widzę teraz, że 550 zł za ortezę, to duża przesada - z 200zł powinno być max - trochę aluminium i materiału.
bobslej
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Luty 11, 2014, 01:27:36 »

A pompka jest warta swojej ceny ? Chichot 2500 tysiąca ? proszę Cię...
gra_po
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #18 : Luty 11, 2014, 04:56:14 »

A pompka jest warta swojej ceny ? Chichot 2500 tysiąca ? proszę Cię...

Nie twierdzę że nie masz racji bo tu jest mega przegięcie tyle że pompki nie kupowałem bo doktor stwierdził że nie jest konieczna - ale ciekawi mnie jak by taka zadziałała na mnie - może coś sobie stworzę sam, lub kupię jakąś samoróbkę - ale jeszcze nie teraz.
shiningo
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #19 : Luty 12, 2014, 12:14:31 »

Macie opis tych ćwiczeń, które zaleca się przy noszeniu ortezy w jakimś pdfie?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Growth Prospects - strona tutaj - źródło - kalendarze - paczki swiateczne szczecin