PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 26, 2021, 02:57:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
  Drukuj  
Autor Wątek: Negatywne skutki siłowni po operacji  (Przeczytany 63842 razy)
Monia91
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

« Odpowiedz #75 : Wrzesień 01, 2014, 03:22:27 »

Lampard Ty podnosisz już sztangi? Ćwiczyłeś w domu coś poza oddechowymi? Jakaś rehabilitacja czy coś? Mnie wszystko boli jak próbuję coś dźwignąć. Nadal się nie schylam, bo boli. Jakiekolwiek ćwiczenia obciążające odpadają. Jestem załamana, bo lekarz twierdzi, że nie ma podstaw na dalsze zwolnienie lekarskie a ja nie dam rady pracować, bo jestem bardzo obolała i powolna Smutny Nie wiem co mam robić...dlatego ciekawa jestem czy Ty coś robiłeś, że czujesz się na tyle dobrze, żeby iść na siłownię...

Nuss+Ravitch - Poznań - 15 maja 2014 roku.
Wyjęcie płytki - 8 maja 2017 roku.
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #76 : Wrzesień 01, 2014, 03:41:36 »

Jak masz założona blokadę możesz się łatwo przeforsować ćwicząc bez nadzoru, gdyż nie odczuwasz bolu wtedy kiedy powinieneś go odczuwać co sygnalizowałoby byś przestał.

Monika to idz do innego lekarza, raczej torakochirurdzy, chirurdzy oraz ortopedzi powinni wystawić od ręki. Jak nie to idziesz do neurologa i skarżysz się na bóle. Po porstu każdy lekarz inaczej na to patrzy i innymi przesłankami się kieruje wystawiając zwolnienie.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
Monia91
Newbie
*

« Odpowiedz #77 : Wrzesień 01, 2014, 04:01:05 »

W czwartek idę do ortopedy prywatnie. Mam nadzieję, że mi wypisze zwolnienie, bo jeśli nie to będę zmuszona zwolnić się z pracy i szukać jakiejś niefizycznej...a w moim mieście to graniczy z cudem, żeby cokolwiek znaleźć. Nie wpadłam na pomysł z neurologiem...jak nie wypali z ortopedą do spróbuję u neurologa...chyba zbankrutuję Smutny

Lampard17
Newbie
*

Reputacja: +10/-1

« Odpowiedz #78 : Wrzesień 01, 2014, 04:12:54 »

To tak sztangi jeszcze nie, ale tak dosyć dobrze się czuję. Ćwiczeń oddechowych ani żadnych innych nie robiłem a szkoda. Tydzień temu nosłem.już wiadra z wodą po 10l ze schylaniem nie ma problemów, trochę biegałem, ale strasznie dziwne.uczucie taki mostek na wierzchu czuć. Jedynie kiedy mnie bolą żebra na samym dole po prawej to jak się prze chylę na prawo i zacisne rękę, to pewnie po dupie dostają i naprężają się. A co do czucia to po lewej stronie na małym obszarze mi wraca, resztę klaty czuję. Wiadomo na siłke, ale pierw będę się rozciągał na małych ciężarach.

Tak jak mówi Kangur weź zmień lekarza bo ten to jakiś pacan Mrugnięcie

Monia91
Newbie
*

« Odpowiedz #79 : Wrzesień 01, 2014, 04:53:22 »

Więcej nie pójdę do tego lekarza...nie dam się traktować jak osoba, która chce się wymigać od pracy. Mi też się nie uśmiecha siedzenie całymi dniami w domu i dostawanie marnych groszy na zwolnieniu.
Podziwiam i zazdroszczę....ja podniosę np 5 kg, ale, żeby to przenieść w jakieś miejsce to nie dam rady. Ja nie czuję wgl mostka, i biustu a reszta okropnie boli, łącznie z kręgosłupem.

Lampard17
Newbie
*

« Odpowiedz #80 : Wrzesień 01, 2014, 05:03:59 »

Będzie dobrze, no nie wiem co ci poradzić chodziłem na spacerki, jednak też nie zawsze no ale takie rzeczy to chyba każdy robił. Bardzo mi żależy na tym by zacząć jestem chudy no strasznie wyglądam, zacząć na poważnie z dietą a o odżywianiu dużo się nauczyłem siedząc i czytając internety po operacji. Chcę coś zmienić

Monia91
Newbie
*

« Odpowiedz #81 : Wrzesień 01, 2014, 06:55:37 »

Codziennie staram się chodzić na spacery. Kurcze...było już u mnie naprawdę dobrze a od jakiegoś czasu jest fatalnie. Powodzenia w przybieraniu masy i rzeźbienia jej! Uśmiech

Lampard17
Newbie
*

« Odpowiedz #82 : Wrzesień 01, 2014, 07:14:11 »

Może to przez to, że miałem samego nussa? A dzięki dzięki Uśmiech najpierw masa potem rzeźba hehe będzie ciężko

Monia91
Newbie
*

« Odpowiedz #83 : Wrzesień 02, 2014, 09:01:27 »

To samo mówi mój narzeczony...tylko jakoś dziwnie od pięciu lat skupił się jednak na samej masie, a rzeźby jak nie było tak nie ma. Ale nie tracę nadziei Duży uśmiech Oby w Twoim przypadku było inaczej...tylko sie nie poddawaj Uśmiech

Lampard17
Newbie
*

« Odpowiedz #84 : Wrzesień 02, 2014, 05:19:27 »

Po ślubie na domowych obiadkach już rzeźby nie doczekasz  Chichot No ja muszę 20 kg przytyć czyli 2 lata gdzieś : / dziś rano jechałem 3 km rowerem pod wiatr, jak go postawiłem to było słabo jakbym przebiegł dużo, dużo km  Z politowaniem

piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #85 : Październik 15, 2014, 10:07:06 »

Odświeżając temat minęło prawie półtora roku od mojej operacji. Postanowiłem mimo wielu opinii lekarzy wrócić na siłownie. Rozpocząłem od FBW o ciężarach max 30-40 kg na duże partie mięśni chcąc zobaczyć reakcję organizmu. Póki co w momencie ćwiczeń odczuwam ucisk na płuca. Po ćwiczeniach nie ma większych dolegliwości. Jak to u was wyglądało ?

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
Lampard17
Newbie
*

« Odpowiedz #86 : Październik 17, 2014, 06:56:47 »

Ja zacząłem ćwiczyć 2 miesiące i 3 tyg po operacji  teraz zaprzestałem z powodu choroby. Na drążku już do połowy mogę się podciągnąć

Ice
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« Odpowiedz #87 : Październik 22, 2014, 04:49:58 »

Operację miałem pod koniec Czerwca, a konsultację 2 dni temu. Doktor Pawlak powiedział, że nastepna wizyta za poł roku tj. znów czerwiec, a do tego czasu nie ma mowy o siłowni, a ledwie ćwiczenia z ciezarem wlasnego ciała, to wszystko. Trochę się zawiodłem.
Lampard17
Newbie
*

« Odpowiedz #88 : Październik 22, 2014, 07:17:28 »

Każdy lekarz mówi co innego, ja dostałem pozwolenie i ćwiczę. Pierwszy trening trochę strach do tego trochę dyskomfort, ale teraz nic nie odczuwam.

piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #89 : Październik 24, 2014, 04:08:27 »

Ja odczuwam troche bo boli mnie klatka i czasami czuje jakby troche mniej miejsca było "w środku" ale może to tylko złudzenie

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Market Analysis - źródła - kalendarze - kalendarzyki - fotograf wnętrz warszawa