PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Czerwiec 17, 2019, 12:47:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 7
  Drukuj  
Autor Wątek: Negatywne skutki siłowni po operacji  (Przeczytany 45957 razy)
piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« : Wrzesień 17, 2013, 08:21:23 »

W ten poniedziałek na pytanie Pawlaka o siłownię stwierdził że tylko trochę hantle i ekspander bo rehabilitanci są przeciwni siłowni w czasie posiadania płytek. Póki co nie kontaktowałem się z nikim kto rehabilitował mnie na oddziale ale mam pytanie czy ktoś spotkał się z przypadkiem że siłownia zaszkodziła mu?

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 17, 2013, 08:45:09 »

Tak wiele osób, od lekkich przemieszczeń płytek do te wymagające interwencji chirurgicznej. Wszystko zależy od wady, płytek i tego czy wysiłek wkładany w ćwiczenia jak i one same są dostosowane do potrzeb rehabilitowanego.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
piłkarz90
Moderator
Newbie

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 17, 2013, 09:47:20 »

No ja wiem że nieumiejętne ćwiczenie i dopasowanie ciężarów może i człowieka bez operacji uszkodzić. Nie chciałbym jednak nie ćwiczyć na siłowni przez całe 3 lata posiadania płytek

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
Ice
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 18, 2013, 12:07:39 »

Podepnę się pod pytanie Uśmiech Te 3 lata płytki mnie przerażają, budują mi obraz w głowie osoby wręcz niepełnosprawnej. Biec nie mogę - bo się może coś urwać, cieższych zakupów bo coś sie stanie itd itd itd.
piłkarz90
Moderator
Newbie

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 18, 2013, 05:28:51 »

Napisałem do kilku rehabilitantów ze szpitala w Poznaniu jeden mi odpisał że przez okres płytek nie powinienem ćwiczyć na siłowni co bardzo popsuło mi humor bo lubie ćwiczyć i miałem już plany

bobslej
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 18, 2013, 05:37:40 »

Dlatego przed operacją należy uwzględnić WSZYSTKIE za i przeciw...
piłkarz90
Moderator
Newbie

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 18, 2013, 05:45:00 »

To akurat nie zmieniłoby mojej decyzji chociaż szkoda bo od zawsze lubiłem sport i poćwiczyć rekreacyjnie na siłowni

luck91
Newbie
*

Reputacja: +3/-0

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 18, 2013, 10:01:32 »

A co z pompkami ??
Nigdy jakoś nie ćwiczyłem dużo ale teraz chciałbym troche przybrać na masie i coś poćwiczyć.
A pamietam że po 1 operacji jakieś 4 miesiace po zabiegu ćwiczyłem hantelkami i robiłem pompki (przez jakiś czas) no i sporo basenu miałem no ale skoro tak lekarze mówią...
bobslej
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Wrzesień 18, 2013, 10:49:01 »

To akurat nie zmieniłoby mojej decyzji chociaż szkoda bo od zawsze lubiłem sport i poćwiczyć rekreacyjnie na siłowni
  no tak , to zależy od tego jak duża jest wada Uśmiech
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Wrzesień 19, 2013, 09:18:12 »

Wszystko trzeba robić z rozmysłem. Jeżeli chcesz potrenować to zarzuć mniejszy ciężar i rób więcej powtórzeń.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 24, 2013, 08:23:30 »

Pompki nie są zalecane, ale wszystko zależy od techniki. Samemu trudno się nauczyć zwłaszcza jak ćwiczy się bez luster. Trzeba sporego doświadczenia w tej materii i wyczucia.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
luck91
Newbie
*

Reputacja: +3/-0

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 24, 2013, 09:45:37 »

No to troche słabo, bo chciałem głownie poćwiczyć wtedy kiedy bym miał płytki, bo pewnie po wyciągnięciu płytek będe panicznie bał się cokolwiek robić,żeby mi się tylko nie zapadło nic...
wjotek111
Newbie
*

Reputacja: +2/-2

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 25, 2013, 10:09:45 »

Ja, póki co, planuję wrócić na siłkę po 6 miesiącach. Tak też mówił mi dr T. Gil z KRK. Oczywiście wszystko trzeba robić z głową i pilnować techniki. Ja już swoje "pierwsze kroki" w tym temacie mam za sobą, więc powinno mi być trochę łatwiej.
Szczerze to nie wyobrażam sobie, żeby przez najbliższe dwa lata nic nie zrobić w tym kierunku. Od operacji schudłem z 7kg, przez najbliższe 6mcy forma sporo spadnie.
Martwy ciąg pewnie odstawie na jakiś czas.

Wiem, że bezpieczniej byłoby nie robić nic podczas noszenia płytek. Ale chyba lekarze wiedzą co robią mówiąc, iż można wrócić do ćwiczeń po pól roku.
Ice
Newbie
*

« Odpowiedz #13 : Wrzesień 30, 2013, 06:24:06 »

Ktoś jeszcze jakieś uwagi ma? Zaparło mnie to troche od operacji, mimo, że wadę mam dużą Smutny
wjotek111
Newbie
*

Reputacja: +2/-2

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 30, 2013, 08:17:02 »

Mam kontrolę 10go października u dra Gila w KRK. Wypytam go jeszcze raz szczegółowo o kwestie siłowni. Ale tak jak mówię - spokojnie po pół roku od operacji można z głową zacząć ćwiczyć. Oczywiście bezpieczniej by było poczekać do wyjęcia płytek. Ale rozumując w ten sposób można równie dobrze powiedzieć, aby nie spać na boku przez rok, a nie przez 2 mcę, albo nie podnosić cięższych rzeczy przez rok, a nie 3mce.

Zawsze bezpieczniej jest poczekać dłużej. Jednak trzeba obiektywnie ocenić ryzyko, wszystkie "za" i "przeciw".

Myślę, że po pół roku ta płytka jest już tak solidnie umocowana w klatce, że wykonując ćwiczenia z głową i poprawną techniką nie ma opcji, żeby sobie zaszkodzić. Co prawda nie wiem czy zdecydowałbym się na martwy ciąg i np. 100kg, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Ale nie wyobrażam sobie czekać 2 lata bez możliwości poprawienia sylwetki ćwiczeniami. Szczególnie, że po operacji sporo schudłem i nie mam zamiaru zalewac się tłuszczem.
Strony: [1] 2 3 ... 7
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Overnatning Tula - utylizacjami odpadów niebzpiecznych - choinki sztuczne hurt - pożyczka pozabankowa - klasyfikacja clp