PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 20, 2019, 02:09:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Ravich + Nuss zmodyfikowany, KRK, szp. JPII 5.09 - 11.09  (Przeczytany 28613 razy)
wjotek111
Newbie
*

Reputacja: +2/-2

« Odpowiedz #15 : Wrzesień 11, 2013, 03:34:37 »

Dzięki za wskazówki koledzy.

Powiedzcie mi tylko, co to są za ćwiczenia oddechowe konkretnie?

Powiem szczerze, że w szpitalu nie dali mi żadnych wskazówek co to ćwiczeń oddechowych. Siostra powiedziała mi oczywiście czego nie robić itd. ale nie dostałem żadnego ćwiczenia.

Moi "współlokatorzy" mieli takie buteleczki z kulkami, w które dmuchali. Ale na moje pytanie, czemu ja takiej nie dostałem - to pielęgniarka powiedziała, że to tylko dla osób z chorymi/operowanymi płucami...
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #16 : Wrzesień 11, 2013, 04:30:06 »

Nie masz odmu to nie musisz dmuchać. Pooperacji powinna przyjsc do Ciebie rehabilitantka i pokazać ćwiczenia. Już zabardzo nie pamietam, ale napewno bylo podnoszenie rak razem z nabieraniem powietrza.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
matysgozdek
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Wrzesień 11, 2013, 05:20:50 »

Ja dostałem zestaw z kuleczkami i miałem dmuchać... dziwny ten szpital Chichot

Wojtek zrób sobie najprostsze ćwiczenie tj. szklanka wody plus słomka i rób bańki Uśmiech Ile się da bo to na razie takie lekkie, możesz też robić taki dziubek z ust, nabrać powietrza i dmuchać - chodzi o to żeby zgromadzone powietrze w płucach bardzo powoli, pod wysokim ciśnieniem opuszczało płuca jest to trochę zbliżone do tych kulek. Drugie ćwiczenie zastępujące niejako kulki to wypróżnij płuca z powietrza i bierz gwałtownie jak największe wdechy.

Mi takie oddechowe wystarczyły, do tego jak tylko zaczniesz w miarę chodzić to spacery do oporu ze stopniowym zwiększaniem intensywności. Po miesiącu będziesz fruwać jak ta lala Uśmiech

Klatka szewska, operowany 01.08.2013 w Krakowie (Ravitch+Nuss 1 płytka)
kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #18 : Wrzesień 11, 2013, 06:19:45 »

tylko nie dmuchaj po wyciagnieciu drenu..

rg21
Newbie
*

Reputacja: +3/-1

« Odpowiedz #19 : Wrzesień 11, 2013, 08:28:36 »

Wrzucam kartkę z ćwiczeniami: http://i.imgur.com/9MqYx1f.jpg
Rób je na siedząco. Niektóre trochę ciężko sobie zwizualizować. Dlatego rehabilitanci powinni przychodzić i demonstrować, trochę dziwne, że nie przyszli do Ciebie.
Tu też są: http://www.pectus.pl/index.php/topic,145.0.html
wjotek111
Newbie
*

« Odpowiedz #20 : Wrzesień 12, 2013, 09:54:19 »

Dzięki wielkie za te ćwiczenia.

A teraz mam do was jeszcze takie bardziej ogólne pytanie dotyczące bólu. Otóż jak wiadomo, każdy inaczej znosi ból, wiec nei można się sugerować za bardzo innymi. Ale jestem ciekaw jak to u was było z tym bólem?

Ja np. przez pierwsze 3 dni po operacji czułem się okropnie, natomiast od 4 dnia już wstawałem samemu bez ogromnego bólu, spacerowałem itd.

Od tamtego czasu neistety za wiele się nie zmieniło - ból nadal podobny.

Czy mieliście jakiś konkretny moment, w którym poczuliście się trochę lepiej? Powiem szczerze, że jeśli ma być bez zmian w najbłiższym czasie, to czarno widzę ten miesiąc. Oczywiście nie oczekuje nie wiadomo jakiej ulgi. Zdaję sobie sprawę, że praktycznie do wyjęcia płytki mogę odczuwać jakieś negatywne pobolewania.

Po jakim czasie zaczeliście spać na płaskim? Albo chociaż na "prawie" płasko?

Samo spanie na plecach nie jest takie złe. Natomiast fakt, iż gdy już się położę, to nie mogę tak naprawdę za bardzo się poprawić, muszę leżeć prawie że na siedząco, nie mogę się podeprzeć na rękach - to jest najbardziej męczące.

Zazwyczaj po kilku godzinach spania odzywa się u mnie spory ból pleców. Rano jest najgorzej.

I ostatnia rzecz - czasami jak leże, to przy oddechu (szczególnie głębszym) czuję takie chrobotanie na wysokości mostka. Tak jakby jakieś chrząstki przeskakiwały, może ocierały o płytkę? Nie wiem sam. Nie boli to oczywiście, ale jest raczej nieprzyjemne.

Napiszcie proszę pare zdań od siebie.

Pzdr  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2013, 10:13:28 wysłane przez wjotek111 » Zapisane
piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #21 : Wrzesień 12, 2013, 10:24:52 »

Jak dłupo po operacji robi się te ćwiczenia?

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
rg21
Newbie
*

« Odpowiedz #22 : Wrzesień 12, 2013, 11:44:53 »

Ćwiczenia trzeba robić przez miesiąc po operacji. Ale powiem wam, że ciężko jest, jak już się człowiek ciut lepiej poczuje to laba... zmuszam się do nich.

wjotek, wszystko co piszesz jest całkowicie normalne, nie wiem jak to skomentować jeszcze. No każdy ma różne bóle, gdyby Ci się coś złego działo to gwarantuje, że wiedziałbyś o tym. A jak posty na forum piszesz to znaczy, że żyjesz Uśmiech

Ja np. od leżenia mam jazde za prawą łopatką + drętwienie dwóch palców prawej ręki. Coś mi uciska na nerwy. Pomaga poduszka pod ręką podczas spania. No i specjalnie się tym nie przejmuję, szereg osób na forum zgłasza ten problem.

Wyluzuj i idź na spacer wokół domu, lepsze od ćwiczeń Uśmiech
kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #23 : Wrzesień 12, 2013, 02:25:24 »

Ja ćwiczenia robiłem ponad miesiąc, zawsze ketonal rano, po godzinie ćwiczenia i dzięki temu jako tako sprawny byłem przez resztę dnia. Oczywiście początkowo kółka robiłem takie o promieniu 20cm potem coraz większe. To samo z podnoszeniem wysoko rąk pierw nawet na wysokość plytki to max potem już moglem na wysokość ramion. Jak rg21 pisze, najlepsze na rozruszanie i prostowanie sylwetki są spacery tymi drobnymi kroczkami Uśmiech Pamietaj nie odwracaj sie za dziewczynami i nie podpieraj się rękoma!

wjotek111
Newbie
*

« Odpowiedz #24 : Wrzesień 13, 2013, 07:14:54 »

Czy też mieliście gorączkę po wyjściu ze szpitala?

W szpitalu miałem zazwyczaj temp. 37.1 - 37.4

Lekarze w żaden sposób tego nie komentowali. W dzień wypisu, rano, miałem 37.4

Teraz w domu też zdarza mi się mieć coś kolo 37.2

Czy jest to normalne, czy może powinienem się czegoś obawiać?
Z drugiej strony, lekarze przecież wiedzieli codziennie, że mam taką temperaturę i chyba by coś powiedzieli/zrobili jeśli sprawa byłaby poważna.

Pzdr.
maki
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Wrzesień 13, 2013, 07:22:18 »

chyba jest ok, nie jestem po zmodyfikowanej a po mieszanej metodzie, i tez mam goraczke kolo 37 , raz troche wyzej raz nizej, ale jest dobrze i narazie nie widze problemu Mrugnięcie
kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #26 : Wrzesień 13, 2013, 07:28:39 »

ja nie miałem w gole temperatury, ale sa osoby ktore reaguja gorączką - miej rekę na pulsie i jak co paracetamol

piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #27 : Wrzesień 13, 2013, 08:15:00 »

Ja miałem prawie 2 tyg gorączke początkowo ponad 38 . To normalne po operacji organizm się przyzwyczaja do nowych warunków a ja do tego miałem zakażenie rany. Jeżeli masz krwiaki też podnoszą temperature

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
rg21
Newbie
*

« Odpowiedz #28 : Wrzesień 13, 2013, 08:22:01 »

Panowie zdradzę Wam sekret, 37.4 to nie gorączka Uśmiech
Gorączka jest od 38, w szpitalach na mniejsze wartości nikt nawet nie zwraca uwagi, nawet jej nie zbijają.
Ja miałem regularnie 38-39, po wypisie brałem zmieniony antybiotyk + Encorton (steryd), gorączka odpuściła.
U niektórych po nussie podwyższona temperatura może być reakcją organizmu na ciało obce.
rg21
Newbie
*

« Odpowiedz #29 : Wrzesień 13, 2013, 08:24:28 »

Jeżeli masz krwiaki też podnoszą temperature

jakie krwiaki?
Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
czytaj dalej na tej stronie - przeprowadzki kraków - kielce - Adaptacje projektów - znaki wodne sklep