PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 26, 2021, 02:52:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Poznań 19.08.2013 - reoperacja - korekcja bdb + powikłania  (Przeczytany 20020 razy)
rg21
Newbie
*

Reputacja: +3/-1

« : Sierpień 31, 2013, 09:50:51 »

Na wstępie zaznaczam, że opisuję powikłania czysto informacyjnie. Żadnych żalów do Poznania nie mam. Wręcz odwrotnie, przyjechałem na własne natrętne (reoperacja) życzenie i klateczkę zrobili mi doskonale. A że się stało jak się stało, niczyjej winy się specjalnie nie doszukuję. Było ciężko, ale dr Pawlak i reszta ekipy spisali się świetnie tak przy stole jak i potem. Jestem im wdzięczny.

Pierwsza operacja to październik 2011, szpital w Warszawie przy Płockiej. Tutaj temat do wglądu: http://www.pectus.pl/index.php/topic,3068.msg14101.html

Nic już tam nie pisałem, żadnych zdjęć nie robiłem bo nie mogłem pozbierać myśli, chciałem rzucić to wszystko w cholerę, zapomnieć. Generalnie po kilku dniach od wypisu wszystko było jasne (tak na prawdę na drugi dzień po operacji już było...), wstawili jedną płytkę, korekcja mikroskopijna. Od razu ustaliliśmy, że wyciągamy to tak szybko jak się da, czyli w okolicach marca 2012. Pozbierałem się do kupy w styczniu 2012, zadzwoniłem do Poznania - umówiłem się na wizytę na koniec sierpnia 2012. W marcu 2012, niemal równo po 5 miesiącach noszenia zbędnego balastu wyjęcie płytki w Warszawie - jeszcze mnie "na do widzenia" na nerwach zagrali bo dostałem jaśka i tak przeleżałem pół dnia głodny by się dowiedzieć że "jednak jutro". Dobra było minęło.

W Poznaniu na konsultacji u dr Pawlaka wszystko ok, powiedział, że normalnie zoperują, dwie płytki lub mieszańca - zdecydują na stole. Oczywiście jest też opcja, że zrezygnują przez zrosty - taki urok reoperacji. No ale okej, na operację czekałem kolejny rok (wiadomo, norma).

Przyjęcie 16.08.2013, trochę niefortunnie bo garstka błyskawicznych badań i nuda do poniedziałku. O przepustce nie ma mowy. Na szczęście chwilę później jeszcze jeden "pectus" się pojawił na mojej salce i zrobiło się raźniej. Zresztą operacje jedna po drugiej, i ciągle na tych samych salach, zaprzyjaźniliśmy się "rodzinami" Chichot Korzystając z okazji pozdrawiam M. serdecznie, jego mamę i babcię - te kobiety są po prostu super! Pozdrawiam też siostrę, która raz przyjechała, ale już byłem tak zajechany powikłaniami (o tym niżej), że prawie jej nie pamiętam Chichot

Operacja 19.08, najpierw zawinęli M., niecałą godzinę później dali mi jaśka i kaftanik, zdążyłem połknąć, pójść się odlać i już jedziemy. Tak więc w pełni przytomny pojechałem, ale na luzie bo po Warszawie już zahartowany jestem. W przedsionku operacyjnej też pełen luz, wkłucie zewnątrzoponówki to lajt, cośtam się czuje jak "rozpycha na boki" w kręgosłupie, ale nic bolesnego. I tutaj ciekawostka: przez okrągłe okienko widziałem przez chwilę jak operują M., leżał głową do mnie, klatki nie widziałem bo była taka zasłonka zaraz za głową. W oddali był widoczny monitor z torakoskopią w akcji, ale nic konkretnego z niego nie zrozumiałem. Potem jeszcze dobre 20 minut leżałem w tym przedsionku sobie, potem dajemy susa na stół, chwila moment i spatulki.

Po operacji na dwuosobowej salce nr 1 leżeliśmy sobie słodko całe dwa dni. Jak się okazało byliśmy pierwsi na całym piętrze bo przez długi weekend oddział na 1 piętrze był całkowicie zamknięty (teraz ciężko mi to nawet wyobrazić). Z bólem u mnie było raczej gładko. Pompa robi swoje, w Poznaniu można ją trzymać całe 3 dni (w Warszawie mnie odłączyli po 24h i było nieciekawie..). Na salce niedługo zameldował się starszy pan K. - wcielenie hardkoru:) Wycięte całe płuco, jak wykrztuszał to się ściany na pulmonologii sypały, przesiedział dwie noce by się nie udusić, żadnych przeciwbólowych nie chciał, wyrwał sobie dren i za karę nosił go dzień dłużej, a potem się zawinął nie doczekawszy karty informacyjnej. Tak na oko stary marynarz.. Uśmiech I jeszcze młody lekarz się zameldował. Dzień pojęczał z bólu (bez pompy był) a potem skubany ożył jak feniks z popiołów i niemalże dosłownie "wyfrunął", bo tajemnicą poliszynela było to że ma w głębokim poważaniu zakaz przepustek Uśmiech

Dobra wracając do konkretów, w środę już sobie elegancko z nogami na dole ćwiczyłem oddechy, w środę wyjęty dren (był jeden z prawej strony) i ogólnie pełen kozak. Tylko słaby apetyt. Dr Pawlak mnie ciągle pytał czy aby na pewno się dobrze czuję i morfologię+RTG mi robili regularnie. Do tego USG. Niestety gdzieś mi "uciekała" krew (spadała hemoglobina), a w opłucnej pojawił się płyn. W piątek po południu zaczęła się jazda:

Piątek 23.08 po 17 dostałem dren na lewą stronę. Przed przebiciem, dostałem moją jedyną w szpitalu dawkę morfiny i znieczulenie miejscowe. Samo przebijanie nieprzyjemne na maksa ale nie jakaś tragedia bólowo. Zabieg zrobił dr Gąsiorowski. Dwie minutki później jeden z gorszych (ale nie najgorszy) lotów jaki mnie spotkał: drastyczny spadek ciśnienia, potężne nudności w częstych i krótkich seriach, brak wymiotów, ledwo ręką ruszyć mogłem. I tak bite dwie godziny. Dwie kroplówki z solami dostałem i po trochu przechodziło. Jak już przeszło to mogłem całą uwagę skupić na nowiutkim, błyszczącym i wściekle uwierającym dreniku. Nocka była niezapomniana Uśmiech

Sobota 24.08 rano stoczyłem się grzecznie na samiutkie dno Uśmiech Morfologia z rana pokazała HGB na poziomie 7.4 podczas gdy norma to jakieś 16.5. Przewieźli mnie razem z kojem z powrotem na jedynkę pod monitoring i czekamy aż zrobią odpowiedniego miksa i przywiozą dla mnie krew ze stacji. Z biegiem czasu coraz trudniej było robić cokolwiek, ciężko było ruszyć ręką, czy wręcz unieść powiekę. Myślałem, że to trwa wieczność, czekałem jakieś 2-3h, ciężko ocenić. Jak już zaczęło się przetaczanie to było z górki, w sumie dostałem 3 jednostki, już po pierwszej czuć że się "wraca". Po drugiej już było całkiem całkiem, po 3 zachciało mi się z powrotem rozmawiać Uśmiech

To nie koniec atrakcji na sobotę jednak. Tak tak, jeszcze jeden miły akcent. OK 21 dr Pawlak założył mi drugi dren, z powrotem na prawą stronę. Odmówiłem morfiny i dobrze zrobiłem, dr przebił się przez "warszawską" dziurę po drenie (EDIT: chyba! nie jestem pewien)  i ogólnie było jakoś łatwiej. Chyba się lekko denerwował bo tamtą dziurę trzeba jeszcze "wymacać" to nie tak że się bliznę natnie i wszystko widać. Opowiedziałem mu historyjkę i się roześmiał Uśmiech Generalnie poszło gładko, potem przygód z nudnościami nie miałem.

No i ten uroczy wieczór zwieńczyłem sobie równie uroczą nocką. Co powiecie na taki epizodzik: lekko przysnąłem, a ok 1 w nocy obudziła mnie "taka sytuacja": czuję że mam coś w mordzie... między policzkiem a dziąsłem coś sobie grzecznie jest i dobre dwie minuty zastanawiałem się co to takiego, jakaś resztka jedzenia?? Myłem zęby tego wieczoru i musiałem sobie podrażnić dziąsło (czasem tak mam) no i to sukcesywnie sobie krwawiło bo oczywiście działały jeszcze leki przeciwzakrzepowe Uśmiech Czyli w japie miałem taki - nazwę to - "niedokrzep" krwi wielkości małego plasterka pomidora. Sweet! Uśmiech Wyplułem to gówno do tekturowej nerki, płuczę usta wodą, płuczę płuczę, pluję pluję i nic, ciągle czuję jak się świeża krew sączy. Zadzwoniłem w końcu po siostrę, ta wezwała dr Pawlaka i już po chwili dostałem coś na krzepliwość i w końcu stwardniało. Swoją drogą ciekaw jestem co sobie pomyślała, jak mnie zobaczyła. Leży przebity z obu stron drenami, świeżo po transfuzji krwi, przy japie nerka pełna krwi, pościel ufajdana od plucia Chichot One to miały ze mną, nie powiem...

Następnego dnia, w niedzielę po 19:00 wyjęcie drenu po lewej i tutaj znaczna poprawa jakości życia, z prawym drenem już zacząłem łazić do łazienki i po pokoju. Nocka na poniedziałek zaskakująco dobra. W poniedziałek po południu wyjęcie prawego drenu no i już pełen luz. Morfologia i zdjęcia + drugie USG dawały dobre wyniki. HGB w górę. Płyn w dół. Oczywiście odma, a jakże Chichot No ale dmuchanie w buteleczkę to nagroda w porównaniu z drenowaniem.

Od wtorku powrót na starą "zwykłą" salkę. Zacząłem sobie też mocniej gorączkować, co też przyjmuję na lajcie w porównaniu do tych wszystkich przygód jakie miałem wcześniej. W międzyczasie M. poszedł do domu w niedzielę. Pan K. i młody lekarz wyszli chwilę później. Niedługo zameldował się kolejny pectus, (ma swój wątek na forum). I przed samym wypisem jeszcze jeden, nie zdążyłem go dobrze poznać, nie wiem czy jest na forum. Korzystając z okazji pozdrawiam jeszcze jednego pectusa, a właściwie pectusicę (również, ma swój wątek na forum), poznaliśmy się pod USG a potem dmuchaliśmy w butelki na balkonie, czas jakoś znośniej leciał Uśmiech

Wczoraj, 30.08 wypis, czyli równe dwa tygodnie w szpitalu. Gorączka czasem się dobiera, ale dostałem receptę na inny antybiotyk + steroidowe leki przeciwzapalne. Nowe leki zacząłem pić natychmiast po wypisie. Nocka w hostelu ciężka, łóżko masakrycznie złe, niskie, płaskie i twarde, fatalne możliwości tuningowania poduszkami i kołdrą.

Dziś zaskakująco lepiej z samego rana. Wykąpałem się porządnie i... wsiadłem za kółko, niby na jakiś czas ale tak już dojechałem do samego domu w Warszawie czyli 300 km. Ale droga świetna i łatwa, inaczej bym się nie podjął. W fotelu w samochodzie siedziało mi się genialnie, no nic nie bolało kompletnie. Przy biurku ledwo mi się siedzi teraz. Jeszcze nie wiem jak ze spaniem u siebie, zaraz będę kombinował co jak gdzie położyć. Jakby co pieprzę wszystko i idę spać do fury Chichot

Reasumując, dr Pawlak naprawił mi klatkę i to jest najważniejsze. Trzeciej operacji już naprawdę chyba bym nie pociągnął. Zresztą chyba się nie da Uśmiech

Jedźcie do Poznania, bo tam was naprawią jak trzeba, powikłania wcale nie są częste ale dobrze jest mieć świadomość, że jak już się pojawią to będą nas leczyć profesjonaliści. Przynajmniej w moim przypadku tak wyszło i póki co - na 12 dobie po operacji - wszystko idzie w dobrym kierunku. Próbuję sobie wyobrazić co by było gdyby to w Warszawie mnie takie powikłania spotkały, w tej śmierdzącej komuną dziurze w czasoprzestrzeni jaką jest Płocka 26 Uśmiech

No to chyba tyle, pozdrawiam.

EDIT: dodaję zdjęcia.

Przed Warszawą (tj. przed czymkolwiek):
http://i.imgur.com/ffNkzTrh.jpg
http://i.imgur.com/oewVKAHh.jpg
http://i.imgur.com/BFvCKMeh.jpg

Po Warszawie zdjęć nie mam, nie chciałem i nie chcę mieć. Wyglądałyby jak powyżej tylko z bliznami...

Dzień po operacji w Poznaniu:
http://i.imgur.com/HRKX38q.jpg
http://i.imgur.com/phNa5mC.jpg

Prawie 2 tygodnie po operacji w Poznaniu:
http://i.imgur.com/zMACgll.jpg
http://i.imgur.com/MTa3dW4.jpg
http://i.imgur.com/A9Bg92o.jpg
http://i.imgur.com/1Zj6IrR.jpg

Oczywiście łuki wyłażą, ale jakoś specjalnie nie rażą, przynajmniej narazie Uśmiech

Widać też sińce jakie mi się zrobiły od leków przeciwzakrzepowych. Po obu bokach mam takie same wielkie w ylewy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2013, 12:00:03 wysłane przez rg21 » Zapisane
Steel
Newbie
*

Reputacja: +4/-1

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 01, 2013, 12:35:03 »

Też miałem jakieś 9 miesięcy temu reoperację w Poznaniu (naprawa po Łodzi). Na szczęście nie miałem takich "atrakcji".
hukaa
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 01, 2013, 02:00:29 »

I w końcu jaką metodą zostałeś zoperowany? Nuss czy mieszana? Jak oceniasz efekt? I co z bliznami, wykorzystano stare miejsca nacięć czy zrobiono nowe? Jeśli możesz to wrzuć jakieś fotki.
rg21
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 01, 2013, 02:54:53 »

jak dla mnie poznan jest troche przereklamowany osobiscie wybieram sie do Gdańska

Ciężko to ocenić, szpitale to nie restauracje, które można odwiedzić setki i wystawiać gwiazdki.
Z własnego doświadczenia mogę porównać Warszawę z Poznaniem. Porównania nie ma żadnego. Gdybym miał porównywać torakochirurgię powiedzmy do bijatyki to Poznań to doświadczony zawodnik wagi ciężkiej, a Warszawa to trzepakowy dresiarz, niby umie w mordę dać, ale woli kosę wyjąć. Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc niech operuje starszych ludzi z nowotworami, to im zapewne jako tako wychodzi, nie wiem... ale za nussa tylko wysysają kasę z NFZ. 10 tys. zł piechotą nie chodzi. Wszystkich przestrzegam przed operacją w Warszawie, zastanówcie się 10 razy!

I w końcu jaką metodą zostałeś zoperowany? Nuss czy mieszana? Jak oceniasz efekt? I co z bliznami, wykorzystano stare miejsca nacięć czy zrobiono nowe? Jeśli możesz to wrzuć jakieś fotki.
Nuss dwie płytki. Delikatnie nalegałem na Ravitcha, bo po Warszawie bałem się strasznie braku korekcji. No ale wyszło super, klatka wygląda naprawdę świetnie, przynajmniej teraz. Jestem bardzo zadowolony. jak stany zapalne odpuszczą (czuję jak z gorączką walczy ten sterydowy Encorton) to będę najszczęśliwszy na świecie Uśmiech

Starych nacięć nie wykorzystano, więc będę miał równoległe blizny + po dwie blizny po drenach. Ale blizny mnie kompletnie nie martwią, z resztą byłem spokojnie gotów na Ravitcha. Aha, jak wyżej napisałem, przydała się jedna dziurka po warszawskim drenie, tyle pożytku z Warszawy hehe Chichot

Tak wiem, foteczki, postaram się tym razem! Cierpliwości.
piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 02, 2013, 11:09:52 »

Niska hemoglobina to masakra. Z tego co mi Pawlak mówił przy moich komplikacjach miałem w okolicach 7.0 czy nawet poniżej wtedy jest się tak słąbym że nie ma się ochoty żyć nawet

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
rg21
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 02, 2013, 11:53:14 »

Dokładnie, ciężko unieść powiekę, nie mówiąc o takich pierdołach jak napicie się wody czy poprawić poduszkę - wysiłek nadludzki.

ps. Dorzuciłem zdjęcia do pierwszego postu.
halibana
Newbie
*

Reputacja: +33/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 05, 2013, 06:47:54 »

Super super, kurwa  tez miales dobry hardcore.

Ja nie mialem tak DRASTYCZNYCH powilkan, ale tez woda i odema i krew slabsza ale nic nie trzeba bylo mega robic.

Chociaz w szpitalu bylem 4 tygodnie bo nic sie nie chcialo ruszyć z miejsca  mimo ze  mega tragedii nie bylo, w domu tez byc nie moglem.

Jak bede w wawie  moze ustawimy sie na jakis browar  skonsultowac przezycia ? Chichot
rg21
Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 05, 2013, 07:34:17 »

Pewnie że tak, pisz pw lub w tym wątku.

Dziś wylazłem pierwszy raz na miasto tak konkretniej, i opędzlowałem dużego SUBA!! teraz czuję że żyję Uśmiech

Blachy szarpią już minimalnie, głównie ta dolna po prawej stronie przy pewnych pozycjach. Np. nie mogę dłużej "krzywo" siedzieć. I leżeć też lepiej prawie kompletnie płasko. Ale przeciwbólowych już nie biorę, tylko ten steryd jeszcze tydzień a jutro ostatni dzień antybiotyku.
rg21
Newbie
*

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 07, 2013, 10:11:26 »

Dokonałem szokującego odkrycia, chyba jednak mam jeden zestaw blizn. To znaczy, że cięcia były robione na starych "warszawskich" bliznach. Szukam starych blizn i nie mogę ich znaleźć nigdzie o_O
piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #9 : Grudzień 04, 2013, 09:34:25 »

Szok ale pozytywny Uśmiech

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
halibana
Newbie
*

Reputacja: +33/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Styczeń 05, 2014, 12:41:22 »

napisz co nowego , daj jakies foto
rg21
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Styczeń 05, 2014, 12:53:31 »

Nic mi do głowy nie przychodzi, nic nowego. Klatka na swoim [nowym] miejscu bez zmian. Nic mnie nie boli, nic mnie nie uwiera ani nie przeszkadza. Gdyby nie to, że nie wolno na brzuchu spać to bym zapomniał że cokolwiek robiones było Uśmiech

Za tydzień kontrola na którą jadę tylko dlatego, że spotkam znajomych pectusów + zaspokoję mój mały fetysz do autostrad Chichot
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #12 : Wrzesień 09, 2014, 05:48:11 »

rg21 wchodzisz jeszcze na forum?, mam kilka pytań
rg21
Newbie
*

« Odpowiedz #13 : Wrzesień 09, 2014, 05:50:06 »

Już nie bardzo wchodzę, ale dostaję powiadomienia, więc możesz śmiało pytać.
kacphinio
Newbie
*

« Odpowiedz #14 : Wrzesień 09, 2014, 06:46:44 »

wysłałem na pw   Uśmiech
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
alkohol na fv - increase blood flow to the penis - kliknij aby przeczytać - z tego źródła - hartowanie indukcyjne