PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Wrzesień 25, 2020, 04:18:14 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ubezpieczenie od pobytu w szpitalu a OPERACJA  (Przeczytany 6393 razy)
wjotek111
Newbie
*

Reputacja: +2/-2

« : Sierpień 28, 2013, 05:28:00 »

Witajcie.

Kolega matysgozdek wspomniał o możliwości ubezpieczenia się od pobytu w szpitalu. Z tego co zdązyłem wyczytać, gdyż za cholerę nie znam się na tym, takie odszkodowania są wypłacane za każdy dzień pobytu w szpitalu. Wyczytałęm również coś o odszkodowaniu za okres rekonwalescencji, czyli tzw. dochodzenia do siebie.

Czy ma ktoś z was jakieś doświadczenie w tej dziedzinie i mógłby posłużyć radami?
Steel
Newbie
*

Reputacja: +4/-1

« Odpowiedz #1 : Sierpień 28, 2013, 06:37:48 »

To zależy jaką polisę posiadasz. W PZU spotkałem się z ubezpieczeniem od pobytu w szpitalu, które wypłacane jest za każdy dzień pobytu w szpitalu. Hospitalizacja musi trwać co najmniej 4 dni. Jest jeszcze opcja ubezpieczenia od operacji chirurgicznych.

Co ciekawe PZU nie zawsze wypłaca odszkodowanie w przypadku operacji PE powołując na zapisy w ogólnych warunkach dodatkowego ubezpieczenia na wypadek leczenia szpitalnego, w którym kiedyś był zapis wyłączający odpowiedzialność PZU w przypadku wad wrodzonych. W nowej wersji zapis został chyba zmieniony i obecnie wyłączenie dotyczy między innymi operacji plastycznych pod które można podciągnąć PE (na wypisie często podają, że jest to operacja plastyczna). W moim przypadku przy pierwszej operacji PZU odmówiło wypłacenia, a przy reoperacji nie Uśmiech
matysgozdek
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Sierpień 28, 2013, 08:32:50 »

właśnie chodzi o to, żeby wyrwać sumę za operację, bo za sam pobyt w szpitalu kwota jest śmieszna.

W mojej polisie to sumy za operację są w ok. 1500zł a za dzień pobytu w szpitalu - 50zł.

Jak zawieracie polisę to ważna jest też karencja, ze swojego przypadku się nie wypowiem bo miałem duuużo wcześniej zawartą polisę więc nie wiem jak to jest jeśli się zrobi parę dni przed operacją, ale powodzenia życzę tak czy inaczej Uśmiech

Klatka szewska, operowany 01.08.2013 w Krakowie (Ravitch+Nuss 1 płytka)
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #3 : Sierpień 29, 2013, 09:11:28 »

Karencja to zazwyczaj jakieś 6 msc. Zależne od ubezpieczenia.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Growth Prospects - jak pozyskać fanów facebook - tłumaczenie snów - ts2 space satellite - kosze delikatesowe warszawa