PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 20, 2019, 02:09:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Kraków, Ravitch+Nuss, 31.07-06.08, Dr Piotr Kocoń  (Przeczytany 30185 razy)
kondziel
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #30 : Sierpień 23, 2013, 08:31:07 »

To jest tzw. przedoperacyjna sraczka Mrugnięcie. Nie ma się czego bać, ani czym stresować. Jak ktoś coś robi kilka razy dziennie od kilku lat to jego/jej takie rzeczy nie interesują, to jest rutyna.
Chociaż trochę dziewczyny podziwiam Chichot. Przecież w stanikach nie zoperują, ani nie położą na OIOMie i nie zmienią opatrunku. No ale pielęgniarki to przecież kobiety, więc wstydu nie ma.
matysgozdek
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Sierpień 23, 2013, 10:28:36 »

Wojtek (mam nadzieję, że login nawiązuje do tego imienia Mrugnięcie ) jak dasz radę sam się podnieść dzień po operacji (życzę z całego serca!) i postoisz bez zawrotów głowy, nudności, mdłości itp. a dodatkowo poruszasz się to jest szansa, że nikt twojego fallusa nie będzie musiał oglądać Język

To co powiedział Kondziel, że ludzie tam mają większe zmartwienia i poważniejsze problemy niż oglądanie zapadniętych klatek albo widok nagiego młodzieńca. Dla nich jak trafi się wesoły, młody człowiek, co pośmieje się ze wszystkiego dookoła to coś w rodzaju piwa na kaca. Przyjdziesz i zobaczysz, że w 80% leżą tam stare dziadki (oczywiście bez żadnych negatywnych podtekstów), część mówi przez rurkę, część dyszy jak polonez, są po rakach, usuwaniu płuc i innych ciężkich akcjach dlatego siusiak pectusa to jak wisienka na torcie usług świadczonych przez NFZ.

Pozbądź się wstydu, jak nie to i tak zostaniesz do tego zmuszony stanem zdrowia po. Godność czy honor (tak ckliwie się nazywa balonik zwany męską dumą) czasem trzeba schować do kieszeni Uśmiech

Klatka szewska, operowany 01.08.2013 w Krakowie (Ravitch+Nuss 1 płytka)
x1
Newbie
*

Reputacja: +3/-1

« Odpowiedz #32 : Sierpień 24, 2013, 01:33:17 »

hm to wy nie dostawaliscie pampersow?Chichot

2010: zmodyfikowany Ravitch
2012: usunięcie płytki
luck91
Newbie
*

Reputacja: +3/-0

« Odpowiedz #33 : Sierpień 24, 2013, 10:08:48 »

Mała zmiana tematu, a jak to u was było z RTG ?? też mieliście ich tak dużo w ciągu całego pobytu w szpitale ?? Ja miałem ich ok.6 ,a wiadomo nie jest to zbyt zdrowe dla organizmu...
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #34 : Sierpień 24, 2013, 10:40:47 »

jak miałeś 6 to już przez nabliższe 2-3 lata masz wolne od rentgena, ja miałem jedno przed operacją i drugie przenosnym po operacji, potem dopiero kolejne po miesiacu od operacji.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #35 : Sierpień 24, 2013, 11:26:06 »

Ja miałem koło 6 w szpitalu poźniej przy komplikacjach jeszcze 3 też mi się to nie podobało

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
matysgozdek
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #36 : Sierpień 24, 2013, 04:27:01 »

Mi robili 3 RTG: 1. standardowo przed operacją, później pierwszego dnia po operacji na oiomie i ostatnie jakoś dwa dni później.

Nie wiem co powiedzieć, ciężko znaleźć argument przeciw temu, że muszą mieć pod kontrolą to jak płuca się rozprężają bo to jest chyba kluczowe w tym, żeby szybko wrócić do pełni zdrowia. Dodatkowo widać położenie płytki (jeżeli jest) i jak idą kości więc poświęcamy swoje zdrowie kosztem...zdrowia.

Każdemu się nie podoba ilość RTG jednak nie jestem lekarzem i nie mam pełnej wiedzy po co do końca oni to robią, a jak się czegoś do końca nie wie to lepiej nie ingerować w czyjeś działanie Uśmiech

matysgozdek
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #37 : Sierpień 26, 2013, 08:02:00 »

Moi drodzy!

Tak mnie coś wena naszła, by podzielić się z Wami moim dochodzeniem do pełni formy Uśmiech Postępy są, nawet całkiem niezłe. Może nie fruwam, tak jak chciałem przed operacją (myślałem, że tydzień-dwa sobie poleżę i będzie ok, a po miesiącu to ja już pójdę do klubu na całonocne rendez vous) ale z tego co czytam na forum nie jest tak źle, skoro przeciwbólowych nie biorę od wyjścia ze szpitala.

Od operacji mija prawie miesiąc i od ostatniego tygodnia nie mam wokół siebie nikogo do pomocy więc samotny studenciak na emigracji musi radzić sobie sam.
Nie jest tragicznie, ale czasami jak za mocno pomacham prawą ręką to odzywa się mocowanie płytki i stabilizatora, ale co tam. Jestem w stanie w miarę sam egzystować a na domiar dobrego w magicznym przyrządzie z 3 kulkami jestem w stanie wciągać prawie 2, a pierwszą wciągnąłem jakoś nieco ponad tydzień po wyjściu ze szpitala więc jest PROGRES Uśmiech

Co do moich voyage po Krakowie to już jestem prawie w 100% mobilny, chociaż długie podróże mpkami nieco męczą, nic grunt, że nie dyszę jak pies po każdym kroku. Sprintu nie ma ale też jest zajebiście Uśmiech Jedyne co nastręcza mi problemów to dźwiganie i dziwne pozycje ciała np. nie da rady zawiązać butów bez przycupnięcia albo podnieść coś z ziemi nie opuszczając się na nogach, ale włączamy pozytywne myślenie i musi być dobrze.

Patrzę też na ten efekt kosmetyczny mojej klatki, nie jest źle, chociaż z racji swojej niskiej wagi jestem...dość płaski Uśmiech Może nie będę mieć konstrukcji jak najwięksi pakerzy i amanci kinowi ale da radę zrobić z tej blizny użytek, bo jest całkiem ciekawa i mi się podoba Uśmiech Może kiedyś wkomponuję ją w jakiś tatuaż Uśmiech

Znalazłem w końcu zdjęcie niebawem po wyjściu ze szpitala, jakość kiepska, ale wszystko rekompensuje pewien zabieg artystyczny Uśmiech Podziwiajcie i oceniajcie.

http://s12.postimg.org/7nc46znel/Zdj_cie147.jpg

maki
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Sierpień 26, 2013, 11:33:36 »

Hejka mam takie pytanie do ciebie , przy metodzie mieszanej zawsze ma się taka bliznę? bo w porównaniu do samego Nussa trochę to dziwnie wygląda (mowa o bliżnie) klata jest super!
Ja np nie wiem czy bym chciał tak na cała klatę...
Ja jestem po 1 nussie troszkę nie udanym i się zastanawiam czy robić jeszcze raz operację i jaką metodę wybrać i czy w ogóle warto.
wjotek111
Newbie
*

Reputacja: +2/-2

« Odpowiedz #39 : Sierpień 27, 2013, 12:19:33 »

własnie matysgozdek jak to jest z tą blizną?

Myślałem, że blizna jest przez środek klaty, między mięsniami na klatce piersiowej i jest ona pionowa. Możesz się coś więcej wypowiedzieć?

Myślałem, że wygląda to tak:
http://obrazki.elektroda.net/75_1306761850.jpg

+ blizny pod pachami
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2013, 12:25:37 wysłane przez wjotek111 » Zapisane
x1
Newbie
*

Reputacja: +3/-1

« Odpowiedz #40 : Sierpień 27, 2013, 12:37:59 »

matysgozdek tez mam taka sama blizne Język jeszcze dojda 2 pionowe przy wyciagniu plytki

2010: zmodyfikowany Ravitch
2012: usunięcie płytki
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #41 : Sierpień 27, 2013, 09:08:33 »

Matys
Mam pytanie. Czy płytki włożyli Ci takie łukowate jak przy nussie czy takie jak przy modyfikowanym ravitchu tylko pod mostek? Masz jakieś RTG? Ile masz lat?

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
kondziel
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #42 : Sierpień 27, 2013, 10:10:14 »

O kurde... Ale Cię rozharatali Szok.
U mnie to wygląda całkowicie identycznie jak na zdjęciu, które wrzucił wjotek111. Widocznie koleś na zdjęciu też miał tylko Ravitcha.
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #43 : Sierpień 27, 2013, 10:12:07 »

Ja miałem ravitcha i nuss a mam tylko pionowa przez środek klatki.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
luck91
Newbie
*

Reputacja: +3/-0

« Odpowiedz #44 : Sierpień 27, 2013, 10:58:48 »

Przecież przy wyciąganiu nacinają tą samą blizne, nie robią kolejnych...przynajmniej przy samym nussie.
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
oryginalna strona - polecam przeczytać - http://www.studiooficyna.pl/ - Adaptacje projektów - L2 - warland - passy