PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 26, 2021, 11:44:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: nowa? metoda korygowania wady zapadniętej klatki piersiowej.  (Przeczytany 11688 razy)
szymon34
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Czerwiec 30, 2013, 08:44:26 »

Cześć pisałem do różnych klinik oferujących wypełnianie zapadniętej klatki piersiowej.Dużą popularnością cieszy  się  Bio-alcamid  ale podobno  nie  jest  za  bezpieczny  dla  zdrowia.Do wypełnień ubytków używa się   także preparatów na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jako substancja naturalnie występująca w naszej skórze ulega wchłanianiu, tak więc zabieg należy powtarzać  więc  co  trochę  trzeba  by  było  co  jakiś  czas chodzić i wydawać pieniądze.Więc te opcje w moim przypadku odpadają .Ale  w jednej klinice mi zaproponowali; W najbliższej przyszłości będzie także możliwe wykonanie u nas zabiegu implantacji za pomocą własnej tkanki tłuszczowej, co gwarantuje trwałość efektów. Zapraszamy na konsultację do dr Marcina Bieńkowskiego, po dokładnej analizie problemu, wyjaśni On Panu możliwości zabiegu.;ja na razie czekam ,ale mam nadzieję że komuś się przyda moja podpowiedz i zlikwiduje ten przeklęty ,,problem,.Podaję  adres  e-mail   "Esteticmed.pl Bydgoszcz" <bydgoszcz@esteticmed.pl>  te kliniki sa  w całym  kraju  nie  tylko  w bydgoszczy  .

Drax
Newbie
*

Reputacja: +8/-0

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 30, 2013, 11:20:46 »

jak dla mnie bezsens no i co wypelnia ci dol  a poczucie i tak bedziesz mial ze go masz juz lepiej operacje zrobic klata prosta naturalna a nie wypelniona jakims .... to lepiej sobie cementem od zewnatrz zalej  Buziak Chichot Chichot Chichot Chichot Chichot Chichot

Niektórzy ludzie nie mogą mieć zrobionej operacji, a także są tacy którzy na taką operację nie zostaną zakwalifikowani. Wypełnienie czymś tych niedoskonałości jest właśnie takim wyjściem dla tych osób. A ten żart z cementem nie jest zabawny.
szymon34
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 30, 2013, 11:24:55 »

Drogi kolego lampard17  każdy wybiera jak najlepsze rozwiązanie  ja  operację już miałem i dołek  po  kilku  latach  powrócił do  poprzedniego  stanu,operację   miałem  w  wałbrzychu 31lat  temu  teraz  mam 37 więc w moim wypadku druga  operacja odpada mam ,,dołek,, głęboki na 2 -3cm  więc moim zdaniem  takie wypełnienie  jest najlepszym rozwiązaniem ,napisałem ten post z nadzieją  że może komuś to się przyda  a chirurgia plastyczna obecnie czyni cuda.Pozdrawiam i miłego dnia  życzę
Lampard17
Newbie
*

Reputacja: +10/-1

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 30, 2013, 12:17:50 »

no tak ale sa tez inne metody ortezy itp no dobra moj blad nie wiedzialem ile masz lat ale dla mlodeggo np to uwazam ze nie jest dobre

Lampard17
Newbie
*

Reputacja: +10/-1

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 30, 2013, 12:18:46 »

sam mam pe 2-3cm

Steel
Newbie
*

Reputacja: +4/-1

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 30, 2013, 12:52:38 »

Wg mnie bio-alcamid w większości przypadków to spełnienie marzeń. Większość pectusów nie ma problemów zdrowotnych a jedynie psychiczne z brakiem akceptacji własnego wyglądu... Takie wypełnienie daje znakomite efekty, przy czym jest trwałe i bardzo mało inwazyjne. Oczywiście to metoda nie dla skrajnych przypadków.
szymon34
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Lipiec 14, 2013, 09:36:36 »

Znalażłem to na temat bio-alcamid przetłumaczone przez  google translate;  26 chorych leczono z Bio-Alcamid ® dla deformacji Pectus excavatum między 2004 i 2010. 25 pacjentów stanowili mężczyźni i jedna kobieta. Przedział wieku wynosił od 17 do 64 lat ze średnią wieku 34 lat. Pacjenci otrzymali od jednego do ośmiu zastrzyków, średnia jest 2,9 zabiegi. Pacjentom wstrzykiwano 10ml do 340ml Bio-Alcamid ® i średnia kwota była 101ml na osobę.

Spośród 26 pacjentów, 9 było powikłań, dlatego częstość powikłań była 34,7%. Powikłania zawarte migrację wypełniacza, absolutorium spontanicznej materiału, złączyły wypełniacz, drążenia powodu migracji materiału, obrzęk i miejscowe zapalenie, powierzchowne zakażenie tkanek miękkich, ciężkie zakażenie z objawami sepsy. Nie jest objęty statystyczną przeprowadzono łagodne zapalenie, obrzęk lub zaczerwienienie natychmiast po wstrzyknięciu materiału.

Czterech pacjentów miał jeden, trzy pacjenci dwa, jeden pacjent miał trzy i miał cztery komplikacje. W sumie 9 pacjentów z łącznie 17 powikłań leczono po wstrzyknięciu z Bio-Alcamid ® dla excavatum Pectus. Sześć z dziewięciu pacjentów otrzymujących całkowite ilości wypełniacza 100ml powyżej przynajmniej jeden komplikacji (67%). Chociaż widzieliśmy wczesne powikłania bardziej poważne te występowały po 2 do 4 lat po pierwszym zabiegu.

Możliwości leczenia powikłań zawarte aspiracji wypełniacz i / lub ropy z dużą igłą, drenaż wypełniacza przez 3mm dziurkowania wycięciu otwartej w dwóch wybranych przypadkach wraz z opieką antybiotyk. Dwóch pacjentów miało robione na implanty klatki piersiowej wstawione w późniejszym terminie, pacjentka dokonała wymiany jej implantów piersi wykazujących silny przykurcz torebki i jeden pacjent opowiedziało się za chirurgii klatki piersiowej.

Wnioski:

Procedury i wypełniaczy we wskazaniach kosmetycznych i rekonstrukcyjnej powinny być jak największe bezpieczeństwo. Wstępne badania wykazały bardzo niskie stawki powikłanie pod 0,2%, podczas gdy w ciągu roku inne grupy opublikował serię z rosnących stóp powikłaniem do 4,8%. Uważamy, ogólny odsetek powikłań o 34,7%, co widać w naszej serii, jako zbyt wysokie. Możliwe, że nasz powikłaniem była wyższa, ponieważ użyliśmy dużo więcej objętości materiału wypełniającego niż grupy, które przede wszystkim leczonych twarzy lipodystrofię i innych ubytków tkanki miękkiej, z dużo mniejszymi ilościami wypełniacza. Również stosunkowo wysoka liczba zabiegów na pacjenta, który może mieć Wpływ na ryzyko zapaleń i zakażeń, ponieważ wypełniacz jest wielokrotnie wstrzykiwano do tego samego obszaru anatomicznego, a więc zanieczyszczenia nie można całkowicie wykluczyć pomimo surowych antyseptyczne pomiarów i antybiotyków profilaktycznych. wszystkie zanieczyszczenia wstrzykiwana do organizmu mogą zapewnić korzystne środowisko dla bakterii port a więc należy założyć, że duże ilości i wiele rat Bio-Alcamid ® zwiększa ryzyko stanów zapalnych i infekcji. Materiał wysłany do mikrobiologii w naszym, jak iw drugiej serii pokazał szczepów Streptococcus oralis i Staphylococcus aureus, które były wrażliwe na amoksycylinę i flukloksacylina odpowiednio.

Wstępne raporty twierdził, że Bio-Alcamid ® nie migrują. Nowsze badania wykazały migracji. migracji w naszej serii wypełniacza miejsce zawsze dystalnie do miejsca wstrzyknięcia po ciężkości zwłaszcza gdy duże ilości zostały wykorzystane.

W zależności od rodzaju powikłań leczenia antybiotykami oraz pobierania materiału z dużą igłą może być wystarczające chociaż zgadzają się z innych autorów jest to, że czasami trudno. nawet po długim czasie po implantacji, żel może być usunięty przez nakłucie membranę 3mm biopsji i wyciskanie żelu out. Manewr ten okazał się być skuteczne w większości przypadków. Nigdy nie musieliśmy korzystać z systemów nawadniających, że inne grupy, ale dwa orędownikiem naszych pacjentów przeszła otwartych chirurgicznym w celu leczenia ciężkiego zakażenia, aw drugiej instancji do wymiany implantów piersi w tej samej sesji. Nie stwierdzono śmiertelność w naszej serii, ale jednego pacjenta już wymaga leczenia jego powikłań, na czterech różnych okazjach.

Interesujące jest, że nastąpił wzrost powikłań w naszej grupie pacjentów od 2 do 4 lat po wstępnym leczeniu i podzielić się tym doświadczeniem z innymi autorami. Ponieważ większość powikłań podano rok po wstrzyknięciu materiału, całkowita liczba powikłań może być zaniżony. Zamiast wspierać stosowanie zamówienie silikonowych implantów do leczenia wad kontur piersi u pacjentów z excavatum Pectus.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
ts2 space satellite - esperal - źródła - zobacz więcej - hartowanie indukcyjne