PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 20, 2019, 01:03:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Po operacji ( Krakow )  (Przeczytany 3773 razy)
creeper
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

« : Czerwiec 27, 2013, 10:09:17 »

Witam Was ponownie Uśmiech
Zdecydowalem sie na operacje ( Krakow / Ravitch+Nuss ) i jestem juz szczesliwie 1.5 tygodnia po. Bol odczuwam ale nie jest on jakis bardzo duzy ,wiadomo nasila sie przy wstawaniu i smiechu. Przeciwbolowe staram sie jak najbardziej ograniczac ze wzgledu na to ze nie chce niszczyc zoladka. Mam takie pytanie po jakim czasie
mozna spac na brzuchu ewentualnie boku ? Po jakim czasie rany sie calkowicie goja i pojawia sie blizna ? ( Pytam oczywiscie o wlasne doswiadczenia )
Pozdrawiam
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 29, 2013, 04:10:13 »

po minimum 3 miesiach na boku czy brzuchu, niemniej najlepiej sie spi na plecech, z czasem sie przyzwyczaisz i przekonasz. Blizna sie zrobi tak po 2 mc. Do ketonprofenu zwykle lekarz daje coś osłonomwego, ja bym sobie nie wyobrazał 2 pierwszych miesiecy bez przeciwbolowcow.. a już napewno nie dalbym rano wstać z łóżka..

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
xray
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Lipiec 12, 2013, 07:50:19 »

I jak teraz się czujesz , jak efekt po operacji , jaki rodzaj wady miałęś? pozdrawiam
amethyst17
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #3 : Lipiec 13, 2013, 01:51:50 »

A ja powiem inaczej niż większość, od wyjścia z szpitala wzięłam dwa razy po tabletce ale w zasadzie i tak nic nie dały, więc w sumie kwestia bólu = organizm, chociaż jestem na ból zawsze bardzo wyczulona. A co do spania, tydzien po wyjściu z szpitala (2 tyg po operacji) byłam na wizycie kontrolnej u lekarza w Katowicach (nie pamiętam nazwiska) i na moje pytanie ile muszę spać na placach powiedział, że spokonie jeśli umiem to mogę spać zarówno na boku jak i na brzuchu bo ile to można spać na plecach. Zalecał jednak żeby przez miesiąc się szanować tak ogólnie.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
usługi pogrzebpwe warszawa - dom pogrzebowy warszawa - nieruchomości Żary - drzwi przeciwpożarowe Warszawa - blokada parkingowa sklep