PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 27, 2021, 05:14:01 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Ortezy do korygowania PE i PC  (Przeczytany 69183 razy)
hukaa
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #30 : Wrzesień 07, 2013, 10:28:12 »

Kolego Gra_po czy doktor przyjmuje tylko z wynikami wymienionych badań czy da radę bez? Pytam bo po pierwszej operacji pozostało mi tylko zdjęcie RTG i nic poza tym i nie wiem czy jest sens bym robił badania ponownie wiedząc, że w maju mam termin operacji i wykonają je na miejscu. Także czasu mam niewiele więc nie chciałbym go tracić na chodzenie po gabinetach.
gra_po
Newbie
*

« Odpowiedz #31 : Wrzesień 10, 2013, 10:12:32 »

W sumie jak się umawiałem to pytałem czy te badania są wymagane i stwierdził że tomografia i echo tak.

Ale umawiając się sam dopytaj.

Ogląda te badania i zdaje się szuka wpływu wady na narządy wewnętrzne.

U mnie jest tylko malutki nacisk na serce przez co minimalnie przepuszcza mi jedna zastawka - to z opisu echa serca wiadomo a na tomografii pokazał mi w którym miejscu mostek dotyka serca i powoduje ten minimalny ucisk.

Ale jak stwierdził nie mam lejkowatej klatki piersiowej tylko spłaszczoną z mocno wystającymi łukami żebrowymi tak że używanie pompki nie ma sensu bo nie ma czego wyciągać a spłaszczenie jest na zbyt dużej powierzchni jak na pompkę - od razu orteza.
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #32 : Wrzesień 10, 2013, 11:33:51 »

gra_po możesz dac fotki o jakie spłaszczenie chodzi? tj ze cały mostek jest cofniety równo a żebra po bokach tworzą jakby kanion?

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
71
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #33 : Wrzesień 11, 2013, 03:37:05 »

Też zamierzam się wybrać do Orkiszewskiego i załatwić ortezę, z tym że ja mam pc Język. Ale póki co muszę czekać do 4 października na wizytę u ortopedy żeby załatwić skierowanie na TK Klatki i
UKG serca...
gra_po
Newbie
*

« Odpowiedz #34 : Wrzesień 13, 2013, 05:26:38 »

Nie mam na klacie klasycznego lejka (dziury w środku klaty), mój mostek w pewnym momencie wygina się do wewnątrz i w tym miejscu cała moja klata, na całej szerokości jest wklęśnięta. Tak jakby wałkiem docisnął a nie stożkiem Mrugnięcie. A poniżej wystające żebra. Wklęśnięcie to nie jest jakieś głębokie ale wystające żebra bardzo to uwidaczniają. Z prostymi (a przynajmniej prostszymi) żebrami i odrobiną mięśni nie powinno to specjalnie rzucać się w oczy, a do tego orteza podobno może pomóc to trochę wypchnąć. Mój brat ma podobnie wklęśniętą klatę (u nas genetyczne po ojcu) tylko żebra wystają mu mało a do tego jest przypakowany i osoby nie w temacie niczego nie widzą. Problem tylko taki że doktor powiedział aby z siłownią nie zaczynać przez co najmniej pół roku bo mięśnie nie pomagają w rozluźnianiu chrząstek klatki.

Nie wiem jak tu zdjęcia załączyć - nie działa to załączanie.
shiningo
Newbie
*

« Odpowiedz #35 : Wrzesień 13, 2013, 07:46:54 »

Wrzuć w imgur jak możesz i podaj linki  Mrugnięcie
http://imgur.com/
gra_po
Newbie
*

« Odpowiedz #36 : Wrzesień 18, 2013, 09:25:29 »

Zakrzywiony mostek
http://i.imgur.com/WTxemV0.jpg

Wystające żebra
http://i.imgur.com/sOrPUtj.jpg
hukaa
Newbie
*

« Odpowiedz #37 : Październik 25, 2013, 01:02:48 »

Kurcze ciągle brakuje mi czasu na to by wykonać wszystkie niezbędne badania i wybrać się do dr Orkiszewskiego, przez co zastanawiam się nad wykonaniem takiej ortezy indywidualnie, w sąsiednim poście widać, że jest to do zrealizowania. W maju mam zaplanowaną operację więc pozostało kilka miesięcy by powalczyć z wystającymi łukami. W związku z tym Kriter mam do Ciebie kilka pytań, jeśli możesz podzielić się taką wiedzą to napisz proszę na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas wykonywania pomiarów do ortezy. Jak powinien rozkładać się nacisk na łuki żebrowe, czy centralnie w najbardziej wystającym punkcie? czy może w innym miejscu? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Pytamm
Newbie
*

Reputacja: +0/-1

« Odpowiedz #38 : Listopad 03, 2013, 02:01:50 »

I jak tam efekty noszenia tych ortez ? Jakas poprawa przy wadzie pe ?
Mona1322
Newbie
*

« Odpowiedz #39 : Listopad 11, 2013, 08:52:20 »

Witam, a ja poszukuje zdjecia ortezy zrobione od tyłu, czyli same plecy, bardzo prosze, moze ktoś ma?
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #40 : Listopad 12, 2013, 07:35:24 »

Przestałem nosić ortezę. Dla mnie jest bardzo niewygodna, po 12h noszenia boli mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Zobaczymy jak to będzie u innych.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
gra_po
Newbie
*

« Odpowiedz #41 : Listopad 18, 2013, 09:43:43 »

Mnie plecy nie bolą - może to zasługa "martwego ciągu" hehe - zanim zacząłem ćwiczenia siłowe jakieś 2 miechy temu to właściwie co rano budziłem się z bolącym kręgosłupem - teraz już tak nie mam.

Na plecach natomiast w miejscu gdzie orteza dotyka/ociera kręgosłup zrobiło mi się taki zgrubienie skóry - ochrona organizmu przed otarciami Mrugnięcie.

Oczywiście nie mogę powiedzieć, że nic mnie nie boli. Bolą żebra tam gdzie uciska orteza czasem bolą mocno, a także skóra na tych żebrach. A po ściągnięciu ortezy bolą mnie te żebra tylko że na plecach - przypuszczam że w miejscu gdzie łączą się z kręgosłupem - czasami taki ból że z pozycji leżącej ciężko się podnieść - zaznaczam raz jeszcze że ten ból występuje jak ściągnę ortezę.

Na siłowni jest ciekawe uczucie w ortezie jak bierzesz mega oddechy przy np rozpiętkach - jakby klatę rozdzierało - pozytywne odczucie że coś się tam dzieje.

Ortezę noszę od początku października zazwyczaj od 6-7 rano do 22-24 w nocy minus ściągnięcie 5 razy dziennie na ćwiczenia rozciągające po 15 - 20min. Powiem szczerze że bez tego bym chyba nie wydolił - te 20min wystarczy na odrobinę odpoczynku od ucisku. Spać w tym jeszcze nie próbowałem ale jak dojdę do wg mnie maksymalnego zakresu docisku to spróbuję.

Ortezę dokręcam tak około 2 obroty śrub uciskowych na tydzień -  z tym że oryginalny zakres już przeszedłem - docinałem śruby boczne by zakres docisku był jeszcze większy - zasadniczo u doktorka padły słowa że trzeba żebra cofnąć uciskiem na minus żeby po zdjęciu ortezy wróciły na 0 a oryginalny zakres docisku na to nie pozwalał stąd modyfikacje - będę docinał aż się chodzić nie będzie dało Mrugnięcie

Zasadniczo na operację nie zdecydowałbym się więc w tym widzę szansę na wyprostowanie żeber - może to trwać rok, 2, 3 ale mam zamiar walczyć do końca - na razie jak na półtorej miesiąca efektu za wiele nie widać - po zdjęciu ortezy żebra szybko wracają do swej wystającej pozycji.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2013, 04:45:55 wysłane przez gra_po » Zapisane
Pytamm
Newbie
*

Reputacja: +0/-1

« Odpowiedz #42 : Listopad 22, 2013, 08:10:56 »

Nie przeszlo nikomu przez mysl ze ta gadka o efekcie koncowym ktory zalezny jest w glownej mierze od determinacji i systematycznosci leczonego jest takim przyszlym tlumaczeniem na wypadek kiedy okaze sie ze te ortezy po kilku latach noszenia nie daly zamierzonego efektu w postaci wypchniecia pe ?
shiningo
Newbie
*

« Odpowiedz #43 : Listopad 23, 2013, 12:46:36 »

Nie przeszlo nikomu przez mysl ze ta gadka o efekcie koncowym ktory zalezny jest w glownej mierze od determinacji i systematycznosci leczonego jest takim przyszlym tlumaczeniem na wypadek kiedy okaze sie ze te ortezy po kilku latach noszenia nie daly zamierzonego efektu w postaci wypchniecia pe ?

Całkiem możliwe, ale obecnie nie ma metody, która dawałaby 100% gwarancję wyleczenia. Ludzie nawet po operacjach bardzo często narzekają na efekty końcowe. Wydatek rzędu 1000-2000zł za pompkę lub ortezy to jednak lepsza alternatywa niż pójście pod nóż.
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #44 : Listopad 24, 2013, 10:58:38 »

Ludzki organizm jest niezbadany, wg mnie w tej materii jest niewielu specjalistów stąd takie mierne efekty. Wierzę, że zaczynając w porę terapię można to świństwo wyprostować nieinwazyjnie.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Strony: 1 2 [3] 4 5
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Market Analysis - polecam przeczytać - kliknij to - ścianki wystawiennicze - folia samoprzylepna