PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 26, 2021, 11:16:34 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Ortezy do korygowania PE i PC  (Przeczytany 69168 razy)
71
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #15 : Lipiec 03, 2013, 04:32:53 »

Chętnie usłyszałbym opinie po tych kilku dniach noszenia ortezy Chichot. Widać minimalną poprawę? Wiem, że po tak krótkim czasie nie można liczyć na wiele, ale sam planuję wizytę u doktora
Orkiszewskiego dlatego jestem zainteresowany tematem Język. I po raz kolejny proszę o zdjęcie w koszulce Uśmiech.
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #16 : Lipiec 03, 2013, 07:23:34 »

Nie mam czasu ostatnio, dlatego nie wrzuciłem jeszcze fotek. Powiem Ci szczerze, że nie noszę ortez. Uciskając żebra chcąc nie chcąc wyłazi brzuch - jest napięty. Do tej pory miałem już 3 razy operowaną przepuklinę pachwinową i niestety po zdjęciu ortez boli mnie w tych miejscach, boję się, że 4 raz mi wylezie.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
hukaa
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #17 : Lipiec 23, 2013, 10:39:43 »

Kriter no i jak terapia, nosisz ortezy? pytam bo zastanawiam się czy nie spróbować tej metody na poprawę łuków żebrowych przed operacją, którą mam zaplanowaną na przyszły rok. Ciekaw jestem Twojej opinii czy warto inwestować w ortezę wiedząc, że w moim przypadku nie ma szans by nosić ją w pracy.
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #18 : Lipiec 24, 2013, 12:27:01 »

Jak dotąd miałem 3 razy operację na przepuklinę pachwinową, po obu stronach mam wszyte siatki, niby nic już nie powinno mi  wyleźć, ale podczas noszenia ortez czuję, że za bardzo mi wybrzuszają się pachwiny. Szczerze mówiąc spękałem i dlatego ich nie noszę. Ostatnio czytałem publikację na temat ortez i jest tam napisane, że minimum dla powodzenia terapii to 16h dziennie, jeżeli tyle wytrwasz to jest szansa.

hukaa
Newbie
*

« Odpowiedz #19 : Lipiec 24, 2013, 10:20:44 »

16h to jest już większa szansa, że podołam. Pytanie tylko czy ma to jakiś sens przed operacją bo płytka lub płytki po Nussie wypychają przecież żebra od środka i czy łuki nie powrócą przez to do stanu wyjściowego. A powiedz mi czy długo czekałeś na wizytę do dr Orkiszewskiego i na pomiar do produkcji ortez? da się to ogarnąć w jeden dzień by specjalnie nie brać urlopu? zwłaszcza, że w moim przypadku wiązałoby się to z podróżą ponad 300km.
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #20 : Lipiec 25, 2013, 09:08:28 »

Kiedy masz termin operacji? Jeśli na przyszły rok to warto spróbować. Do doktora zapisujesz się "od ręki", po wizycie jedziesz na pomiar, ale na wykonanie ortez czekasz 3 tyg. Odbiór koniecznie osobisty bo robią jeszcze poprawki.

hukaa
Newbie
*

« Odpowiedz #21 : Sierpień 29, 2013, 11:27:51 »

Trochę z braku czasu odłożyłem temat ale zamierzam do niego powrócić, w związku z czym mam pytanie czy na wizytę do dr Orkiszewskiego potrzebne jest skierowanie czy konsultacje są odpłatne (jeśli tak to jaki jest koszt) ? Rozumiem, że wizyta ma miejsce w klinice przy ul. Grunwaldzkiej? I jak daleko znajduje się fabryka produkująca ortezy bo muszę to umiejętnie rozplanować w swoim grafiku pracy?
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #22 : Sierpień 29, 2013, 02:46:28 »

Bez skierowania. Koszt pierwszej wizyty to 200 zł, kolejnych po 100 (takie informacje są na stronie). Fabryka jest w odległości ok 7 km.

hukaa
Newbie
*

« Odpowiedz #23 : Sierpień 30, 2013, 11:35:39 »

Kriter mam jeszcze pytanie czy do Orkiszewskiego umawiam się dzwoniąc pod nr zamieszczony na tej stronie www.klatka.info.pl czy posiadasz może kontakt bezpośrednio do niego. Na stronie podane jest, że wizyty są tylko w środy a rejestracja w poniedziałki i podany adres to ul. Przemysłowa ale to chyba są dane tej fabryki? W takim razie gdzie konkretnie przyjmuje Orkiszewski?
Sorry, że zawracam głowę ale chcę w miarę szybko ogarnąć temat i zobaczyć czy będą z tego jakieś efekty przed operacją zaplanowaną na maj przyszłego roku.
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #24 : Sierpień 30, 2013, 07:47:12 »

Nr ze strony klatka.info.pl jest bezpośrednio do doktora. Doktor przyjmował do tej pory na Grunwaldzkiej, na Przemysłowej jest fabryka ortez.

Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #25 : Wrzesień 01, 2013, 01:46:59 »

Dorzucam Wam obiecane zdjęcia jak to wygląda po ubraniami. Pod bluzą w ogóle nie zauważa się, można spokojnie łazić cały dzień.
Od dzisiaj powróciłem do noszenia, zmniejszyłem trochę nacisk i nie czuję już takiego prężenia w pachwinach. Próbowałem też spać w ortezach, nie jest to niemożliwe, ale niewygodne. Będę jednak próbował i informował Was o efektach.
Tutaj macie foty:

https://docs.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeiRDVRU2FIVkJ1cGM/edit?usp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeiTUstYV9SUFJ6VkU/edit?usp=sharing
https://docs.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeibjIxLWhzWTZCekk/edit?usp=sharing

Misiek1205
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Wrzesień 03, 2013, 06:24:06 »

Wie ktoś czy można stosować ortezy po operacji?
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #27 : Wrzesień 04, 2013, 11:11:55 »

Raczej nie:), ewentualnie po wyjęciu płytek aby skorygować wystające żebra.

Misiek1205
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Wrzesień 04, 2013, 11:28:52 »

Raczej nie:), ewentualnie po wyjęciu płytek aby skorygować wystające żebra.
Miałem na myśli po wyjęciu płytek, po operacji jedna strona klatki u mnie patrzac z boku przypomina kurzą, więc spróbuje jeszcze ortez po wyjęciu płytek.
gra_po
Newbie
*

« Odpowiedz #29 : Wrzesień 06, 2013, 10:58:59 »

Małe sprostowanie w temacie byłem tam w środę.

Doktor Orkiszewski przyjmuje obecnie na ulicy Przemysłowej - w fabryce ma gabinet i na przymiarkę idziesz do pokoju obok.

Umawiasz się na wizytę na godziny 9, 11, 13 - przewidziane ma po dwie godziny na wizytę.

Ogólnie spoko koleś - żartowniś lubi pośmiać.

Przyjmuje z drugim facetem który jest fizjoterapeutą i pokazuje jakie wykonywać ćwiczenia (zaleca 3 x dziennie rozciąganie klaty - ja już ćwiczę po 5 razy)

Pierwsza wizyta to 200zł ale trzeba mieć ze sobą jeszcze 200zł na zaliczkę za ortezę (nie miałem hehe ale kartą dało radę zapłacić tą zaliczkę) i 13zł na kuleczki do ćwiczeń oddechowych.

Co najważniejsze mi powiedział to że za 6-7mcy powinno być ok i że w ortezie nie spać "nie ma co się męczyć" - ale i tak zamierzam jeżeli to będzie możliwe.

Zasadniczo jest to moja najdroższa wizyta lekarska 200zł doktor, 400zł badania na wizytę, 200zł dojazd - no i jeszcze będzie trza pojechać po odbiór kolejne 200zł lub więcej (jak nie załapię się na promocyjne bilety) i 550zł za ortezę.

Tomografię nie trzeba mieć na zdjęciach - płyta wystarczy.
Strony: 1 [2] 3 4 5
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
alkohol na fv - kliknij aby przeczytać - po przejściu na stronę - źródło - ts2 space