PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Marzec 25, 2019, 02:49:25 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  
Autor Wątek: Ortezy do korygowania PE i PC  (Przeczytany 45783 razy)
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« : Czerwiec 06, 2013, 10:51:54 »

Wczoraj wybrałem się do dr Orkiszewskiego do Poznania celem załatwienia sobie ortez do wypchnięcia mojego PE i do skorygowania łuków żebrowych. Doktor mnie miło zaskoczył swoim podejściem. Widać ,że sporo musiał się nagimnastykować zanim którakolwiek fabryka ortopedyczna wyraziła chęć  produkcji tego typu urządzenia. Ortezy to niezbyt skomplikowana produkcja robiona pod wymiar konkretnego osobnika. Terapia polega na uciskaniu łuków żebrowych i całej obręczy klatki piersiowej, łuki żebrowe poprzez długotrwały nacisk i docisk ulegają "wchłonięciu" - podobnie jest z nierównościami takimi jak kurza klatka piersiowa (ponoć w 7 msc mozna wyprostować łuki). Same obręcze niewiele zdziałają bez odpowiednich ćwiczeń oddechowych i fizycznych. Ortezy nosi się 23h na dobę, można je zdjąć ewentualnie do kąpieli. Dobrze byłoby na początku terapii rozluźnić cały mostek używając pompki Klobego. Na wykonanie ortez  czeka się około 3 tygodni, wszystko załatwia się na miejscu w Poznaniu. Wizyta u doktora, wizyta w fabryce ortopedycznej i na końcu przyjeżdża się na domiar finalny. Wizyty kontrolne zalecane są co 3 msc ew co pół roku jeśli ktoś ma daleko. Efekt końcowy zależny jest w głównej mierze od determinacji i systematyczności leczonego.

Po odebraniu ortez będę Was informował jak idzie mi leczenie. W razie jakichkolwiek pytań walcie śmiało.
Strony, które warto obejrzeć by rozjaśnić sobie temat:

www.orthopectus.net
www.klatka.info.pl
http://www.certus.med.pl/pl/nasi_lekarze/chirurg_dzieciecy.html  -  zapisy do dr Orkiszewskiego
http://www.londonorthotics.co.uk/pectus-carinatum-excavatum/dr-haje/
http://www.youtube.com/watch?v=slXh1r0VcH8
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2014, 10:08:09 wysłane przez Kriter » Zapisane

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
konrad882732
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 08, 2013, 11:35:45 »

A wiesz ile ta przyjemność będzie kosztować,  7 miesięcy brzmi fajnie ale pewnie zależy to od wieku (ile masz lat) czy ruchomości żeber, o jakie ćwiczenia chodzi brzuszki ?, kto będzie decydował o rozmieszczeniu ortez Orkiszewski z tego co czytałem to wybitny specjalista ale od siusiaków Duży uśmiech,  23 godziny  Z politowaniem może być bardzo ciężko
 wybiorę się do tego lekarza ortezy + katowanie mięśni brzucha szczególnie skośnych może dać efekty
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2013, 04:17:16 wysłane przez konrad882732 » Zapisane
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Czerwiec 08, 2013, 02:00:09 »

Wykonanie jednej ortezy 600-700 zł. Ćwiczenia dostajesz od dr Orkiszewskiego. Ja mam 32 lata, spróbuję  do czasu operacji (zaplanowana na luty przyszłego roku w Poznaniu) jeszcze powalczyć.

konrad882732
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Czerwiec 08, 2013, 04:30:33 »

spróbować zawsze warto bo jak wiadomo nuss nie bardzo radzi sobie z żebrami szczególnie ze nie jesteś już młodzieniaszkiem dobrym patentem było by połączenie nussa i ortez
największy minus  ortez to długi czas noszenia czy nie będzie to przeszkadzało w pracy spanie też raczej mniej przyjemne będzie  i ciekawe jakie efekty bo na razie metoda powszechnie nieznana a znana bardziej z teorii
mimo wszystko przyłączę się do tego experymentu
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2013, 10:04:53 wysłane przez Kriter » Zapisane
carnival88
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Czerwiec 08, 2013, 06:04:48 »

Też mam zamiar tego spróbować, koszta nie są duże, jeśli by to miało dać poprawę.
Co do ćwiczen to mam rozumieć, że są to ćwiczenia rozciągające nie siłowe?
Zasada tych ortez to uciskanie, więc chyba ćwiczenia na siłowni nie będą wskazane? Mówił Ci coś Kriter na ten temat Orkiszewski?
Co do noszenia to 23h bezwzględnie, żeby to miało jakikolwiek sens?
Ciężko to będzie jakoś zamaskować, zwłaszcza w lecie Uśmiech
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Czerwiec 10, 2013, 10:08:45 »

Za dwa tygodnie jadę po odbiór ortez więc powiem Wam czy da się zamaskować pod ubraniem. Siłownia jest wskazana- sam dr Haje wspominał o tym w wywiadzie dla jakiejś telewizji. Trzeba tylko odpowiednio zmodyfikować plan treningowy. Panowie i Panie im więcej osób pójdzie tą drogą tym lepiej nam będzie się wspierać i wymieniać opinie.

dzony
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 10, 2013, 02:24:31 »

Kriter, a pytałeś Orkiszewskiego o pacjentów których już miał, albo prowadzi ? Czy to zupełnie nowa rzecz też dla niego ?
carnival88
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 10, 2013, 02:42:01 »

Na stronce pisze, że ortezy są dopiero od 2013 roku więc trzeba będzie chyba trochę poczekać.
A co do ćwiczen to jest tam w tej klinice jakiś fizjoterapeuta znający się na temacie klatki piersiowej, który po obejrzeniu sylwetki mógłby doradzić jakieś ćwiczenia?
Wiadomo przecież, że jeśli ktoś ma 400 km do Poznania to nie będzie tam jeździł na ćwiczenia Uśmiech
piłkarz90
Moderator
Newbie

Reputacja: +9/-1

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 10, 2013, 06:22:45 »

Ciekawa s[rawa licze na relacje z efektów. Ciekawe czy była by opcja np dla mnie gdy już jestem po operacji poprawic jeszcze jakoś jej efekt. Nosi sie 23h ale jaki czas?

Mieszana wada klatki piersiowej (głównie kurza)

maj 2013 Nuss+ Ravitch (2 płytki Poznań)

wyjęcie:  ? - 2016

Przeszedłem prawie każdą komplikacje po operacji dlatego w razie wątpliwości chętnie podzielę się doświadczeniem na PRIV
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 11, 2013, 09:15:04 »

Co do okresu noszenia, to zależny jest od indywidualnych wyników, zazwyczaj to 1-2 lata.

Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 26, 2013, 07:55:07 »

Odebrałem wczoraj ortezy-wykonanie solidne, fachowe. Aluminium obszyte skórą. Po powrocie do domu założyłem i nosiłem około 15 minut. Zalecane jest przystosowanie organizmu do ucisku pierwszy- dzień 15 min, drugi 1h, trzeci 3h a później to już do oporu. Nosić i ćwiczyć, wydawałoby się, że tylko tyle a ja wam powiem, że to aż tyle. Dr Haje w wywiadzie dla jakiejś TV mówił, że terapia wymaga wielkiej determinacji i że jedna z przyczyn niepowodzenia w leczeniu to właśnie brak tej determinacji. Ucisk na łuki żebrowe powoduje wypchnięcie brzucha do przodu. Chodzi się w tym dość sztywno i niewygodnie. Pod koszulką się odznacza, dopiero po założeniu t-shirtu i koszulki rozpinanej można to zamarkować. Mam mieszane odczucia, stwierdzam, że terapia tą metodą może wymagać dużego zdyscyplinowania, zaparcia, czasu i energii. Myślałem, że to będzie wygodniejsze.

Zarzucam fotki:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f350c8adc3227845.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d9c7829f32c65f64.html#
https://drive.google.com/file/d/0Bx2Nnj3L2WeiSy1rbnN2M0NPTHM/view?usp=sharing
Jak ktoś chce to wrzucę jak to wygląda pod koszulką.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 08, 2015, 09:11:54 wysłane przez Kriter » Zapisane

71
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Czerwiec 27, 2013, 05:18:26 »

Jeśli możesz, to wrzuć te fotki z koszulką Uśmiech
dzony
Newbie
*

« Odpowiedz #12 : Czerwiec 28, 2013, 02:48:39 »

@Kriter - żeby Twoje wyrzeczenia nie poszły na marne, to może zmierz swoje obecne obwody na żebrach przy wdechu y wydechu, żebyś miał za parę miesięcy porównanie czy korekcja zachodzi, bo zdjęcia i ludzkie oko potrafią zmylić Mrugnięcie
konrad882732
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Czerwiec 28, 2013, 04:31:27 »

Szok nie wiem czy to tyko moje wrażenie z ortezą twoja klata wygląda już całkiem normalnie efekt natychmiastowy Język żebra sie wyprostują dołek nie będzie już bardzo widoczny
 jak by nie było kawał złomu skutecznie utrudni normalne funkcjonowanie pewnie po paru tygodniach przyzwyczaisz się na tyle ze nie będziesz czuł blachy i będziesz w miarę normalnie żył ale te dwie wystające śrubki nie da się ukryć ze coś jest pod koszulką
najbliższy rok zapowiada się dla ciebie bardzo ,,ciekawie'' mam nadzieję na częste relacje i opis pierwszych efektów chociaż te pewnie nie prędko
ja z racji pracy wstrzymam się do końca wakacji z zainstalowaniem sobie tego nie wiem czy dał bym rade nosić  to codziennie w tak długim okresie  mam nadzieję ze do tego czasu twoje komentarze będą pozytywne
przecieraj szlaki powodzenia i determinacji
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2013, 07:33:32 wysłane przez konrad882732 » Zapisane
gamer96
Newbie
*

« Odpowiedz #14 : Lipiec 01, 2013, 10:49:51 »

Zrób jeszcze zdjęcie z założonym Tshirtem plecami do przodu jak nosi jeden z naszych ;p
Strony: [1] 2 3 ... 5
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
dowiedz się - dodatkowe źródło - wrocławski adwokat - znak drogowy - podpora wału i regeneracja wałów napędowych