PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Grudzień 05, 2019, 06:05:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Taulinoplastia/Pectus Up  (Przeczytany 30444 razy)
szczesciara
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Kwiecień 13, 2013, 03:38:16 »

Nie wiem czy to już ktoś udostępnił
http://vimeo.com/57068437
zapraszam do obejrzenia i komentowania
POZDRAWIAM
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2014, 01:21:18 wysłane przez Kriter » Zapisane
Many
Newbie
*

Reputacja: +2/-1

4184569
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 14, 2013, 10:58:24 »

Świetne Chichot Ciekawe kiedy to do nas dojdzie. Myślę, że to jest dużo mniej inwazyjna metoda niż Nuss.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 11:17:49 wysłane przez Many » Zapisane
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 15, 2013, 12:42:15 »

Kiedyś jeszcze jak byłem małym chłopcem, wyobrażałem sobie, że leczenie pectusa  polega właśnie na wkręceniu czegoś w mostek i wyciągnięciu w ten sposób klatki do góry. Bardzo mnie to zainteresowało. Zastanawiam się tylko nad tym jak mocno żebra prężą po takim zabiegu. Niezłe.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Triel
Newbie
*

Reputacja: +7/-0

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 15, 2013, 06:39:08 »

Fajnie, że powstają nowe metody leczenia PE  Uśmiech

Operowana metodą Nussa 23.11.2010 w Poznaniu (2 płytki)

http://www.pustamiska.pl/
ekhangel
Newbie
*

Reputacja: +4/-2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Maj 16, 2013, 12:25:58 »

Dobrze, że robi się konkurencja, bo będzie to miało pozytywny wpływ na ceny zabiegów.

Chętnie pomogę operowanym w Poznaniu dobrym słowem czy dowiezieniem srajtaśmy. Mieszkam kilometr od Torakochirurgii. Pisać na GG 6030830.
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 26, 2013, 06:26:07 »

Skontaktowałem się z firmą od pectus up i zapytałem się jak widzą wykorzystanie tej metody w Polsce. Dobrą wiadomością jest to, że testy kończą się w tym roku. Jest szansa, że metoda zostanie wprowadzona również do Polski. Tymże sposobem można także operować dorosłych. Metoda jest mniej inwazyjna od Nussa. Dla zainteresowanych załączam oryginalną korespondencję.

"Dear Piotr,

First of all, thank you for contacting us!

We are currently finalizing the procedures for the validation of clinical trials and hopefully at the end of this year the product will be marketed in Europe. Once this step is done, it will be possible to distribute at different hospitals who are interested in this new surgical procedure.
Regarding to the availability of the product in Poland we cannot report it accurately, as we are involved with the administrative needed to be certified by the official organizations in your country.
Surely not available yet for 2014.

Due to this product is not marked yet, we do not know exactly the price for the patient (at the end of the year it will be commercialized in Europe). We guest it will be like the Pectus Bar procedure (surgery method named Nuss).

From September 2012, several interventions have been done in male and female patients from 5 to 20 years, with different severity grades and with excellent results. The age of the patient is not a problem and it all depends on the degree of affection.

About the implant, the lifting system is made in one and requires no subsequent intervention. And it could be left in place for a two, three years, it depends on every patient, but It's also possible to hold the implant for longer.

Due to it is a minimally invasive intervention, operating room time is less than with previous methods, the patient has less pain and do not require intensive care post intervention. Therefore, the recovery is much faster and thus can make normal life much sooner than with current methods. So far there have not been any complications and we do not expect that.
We hope all the information provided could help you, but if you want to be informed about the evolution of the product can do so through our blog (http://www.venturamedicaltechnologies.com/blog/) or if you have any other question, send another message to info@venturamedicaltechnologies.com or call personally to our company at +34 93.870.49.39.

We are very interesting on knowing the Polish Forum about PE and we could be in contact to know to each other. We are looking forward the information about it.

Best regards,

Dra. Lourdes Camp Casals
Gerente
VENTURA MEDICAL TECHNOLOGIES, SL
Ctra de Valldoriolf, km 0.2
08430 La Roca del Vallès (Barcelona)
Telf. 93.870.49.39
Fax. 93.879.17.27
E-mail: lourdes.camp@venturamedicaltechnologies.com
Web page: http://www.venturamedicaltechnologies.com"

kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 26, 2013, 07:19:06 »

Bardzo dobra wiadomość, choć raczej dla tych których wada nie jest rozległa, tam dalej najlepszą opcją bedzie ravitch.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
Pytamm
Newbie
*

Reputacja: +0/-1

« Odpowiedz #7 : Listopad 02, 2013, 05:25:58 »

Podejmie sie ktos przetlumaczenia tego filmiku ? I czy pojawily sie jakies nowe informacje o tej metodzie ?
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #8 : Listopad 03, 2013, 03:27:44 »

Pytałem się ich jak wygląda wprowadzenie tego w Polsce, czy potrzebują jakichś namiarów na lekarzy od tej way itd. Jak dotąd nie odpisali.

Pytamm
Newbie
*

Reputacja: +0/-1

« Odpowiedz #9 : Listopad 22, 2013, 08:04:30 »

Wydaje mi sie ze jeszcze duzo czasu uplynie zanim ta metoda dotrze do nas o ile wogole dotrze. Pozatym wiele takich operacji przed lekarzami zanim zacznal to robic naprawde dobrze wiec w najblizszych latach raczej nie ma sie co nastawiac.
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #10 : Styczeń 05, 2014, 06:37:25 »

Dostałem odpowiedź od firmy Ventura,o tym że metoda pectus up niedługo będzie dostępna w Europie. Oryginalna wiadomość:
"Dear Mr. Urbañski,

Thank you very much for getting back to us and giving us the information of your website. Congratulations on having a space to share experiences and updates on Pectus. It is very important for people living in Poland and will also be very useful to be able to report on the pectus up and the stories of patients who have been operated on this new surgical method.

In a few months the "pectus up" method will be available in the European market and from that time we will get in touch with you about the registration of the product in your country and the possibility of contact with some thoracic surgeons.

We appreciate your interest and look forward to talking with you soon."

kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Styczeń 05, 2014, 07:25:56 »

Tylko zanim trafi to do szpitali i NFZ zgodzi sie na refundacje..  Choć metoda ciekawa i w czesci przypadków wydaje sie być naprawde dobra jako alternatywa dla nussa, bo mimo wszystko tak uniwersalnej metody jak ravitch nie ma.

Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #12 : Marzec 06, 2014, 12:59:16 »

Uzyskałem kilka informacji na temat nowej metody. Kontaktowałem się z firmą Ventura i z chirurgiem od tej metody.
Metoda ma być dostępna w Hiszpanii od 2015 roku. Płytka może pozostać w ciele do końca życia. Czas hospitalizacji skrócony do 4 dni. Koszt operacji około 15 000 EURO.
Będę naciskał by wprowadzono tę metodę również w Polsce. Kontaktowałem się wstępnie w tym temacie z polskimi chirurgami.

kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #13 : Maj 02, 2014, 03:10:59 »

W takiej cenie nie sądzę, że NFZ będzie tą metodą zainteresowany i szczerze nie wyobrażam sobie zostawienia płytki na całe życie. Jak by się coś stało i byłaby potrzebna pilna interwencja lekarza to sytuacja nie napawa optymizmem.

Atlin
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Lipiec 28, 2014, 01:43:27 »

W takiej cenie nie sądzę, że NFZ będzie tą metodą zainteresowany i szczerze nie wyobrażam sobie zostawienia płytki na całe życie. Jak by się coś stało i byłaby potrzebna pilna interwencja lekarza to sytuacja nie napawa optymizmem.
About the implant, the lifting system is made in one and requires no subsequent intervention. And it could be left in place for a two, three years, it depends on every patient, but It's also possible to hold the implant for longer.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2014, 01:44:58 wysłane przez Atlin » Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
respray.pl aerozoli - Tanie noclegi Zamość, hotele Zamość - blokady parkingowe sklep - https://wymarzonezdjecia.pl/sitemaps/ - 53-Piekary Śląskie Os.Wieczorka-Sączów Kościół