PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 02, 2023, 01:18:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ravitch vs. Nuss  (Przeczytany 3529 razy)
User1234
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« : Maj 25, 2012, 12:45:41 »

Od jakiegoś czasu zastanawiam się, która metoda jest lepsza. Czytam coraz więcej postów na tym forum i dochodzę do wniosku, że 90% tych operacji nussem daje jakieś nieprzyjemne komplikacje, u niektórych bardzo poważne, na dodatek masie osób klatka się po prostu zapada. Nie wiem jak odczuwalne są te operacje dla pacjentów, bo dopiero o niej ( albo i nie dopiero, bo mam 22 lata) myślę ( a przynajmniej chciałem w tym roku) , ale czy ten Ravitch nie jest odstawiany wyłącznie ze względu na większą bliznę? Odnoszę wrażenie, że Nuss nie daje gwarancji, zostawia na kilka lat chyba niezbyt przyjemne pręty w klatce, później trzeba je wyciągać - a ravitch? - jedno łamanie, w 2,3 miesiące wszystko się zrośnie i spokój. Stąd kilka moich pytań:
1. Czy obydwie metody są tak samo bolesne
2. Jak jest z nawrotami wady, o ile płytka tylko odgina kości, to ravitch je łamie i ustawia w nowych miejscach ( czy tu w ogóle jest możliwy nawrót wady?).
3. Jakieś większe niebezpieczeństwo w przypadku którejś z operacji?
4. Jeśli dołek wielki nie jest, a żebra wystają jak nie wiem co, to która opcja lepsza?
wiem, że te pytania powinno się kierować do lekarza, ale chciałbym usłyszeć opinię kogoś, kto przez to przeszedł, a nie tylko 'widział' Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2013, 07:33:38 wysłane przez Kriter » Zapisane
gizmoo
Newbie
*

Reputacja: +5/-6

« Odpowiedz #1 : Maj 28, 2012, 05:43:10 »

http://www.pectus.pl/index.php/topic,689.0.html
http://www.pectus.pl/index.php/topic,3302.15.html

Może być róznie, to co jest istotne:
-Twój wiek
-Skala deformacji

Jakieś foty by sie przydały.

odp.
1. Ravitch mniej boli
2.Jeśli jesteś po okresie intensywnego wzrostu nie powinno być nawrotów, zreszta zdarzają sie one i po Nussie wbrew twierdzeniom wielu forumowych znawcóff
3.raczej nie umrzesz , ten zabieg to plastyka przedniej ściany klatki piersiowej
4. foty, foty, foty.....

Jesłi wada mała to Nuss, ale jak pisałem Twój wiek i foty!!!

pozdrawiam gizmoo
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2012, 06:01:26 wysłane przez gizmoo » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
tłumaczenie snów - esperal - druknawszystkim.pl - fotograf wnętrz warszawa - załóż forum