PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Kwiecień 15, 2021, 03:13:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pomocy / płyta tytanowa/wrocław  (Przeczytany 4528 razy)
mariowroclaw
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Styczeń 19, 2012, 12:34:39 »

Witam
byłem dziś na kontroli i ustaleniu terminu operacji lekarz wybrał 1 luty ale pod koniec rozmowy zapytałem lekarza jaką płytę będzie wkładał
powiedział że tą klasyczną niklowaną
ale kiedy powiedziałem mu że mam uczulenie na nikiel to się troszkę zdenerwował
wysłał mnie na badanie spirometryczne a sam poszedł dzwonić i szukać płyty tytanowej
niestety kiedy wróciłem z badania jego jeszcze nie było
ale przyszedł do gabinetu po 10minutach
i powiedział że nie ma dla mnie dobrych wiadomości
problem polega na zlokalizowaniu płyty tytanowej
dzwonił do poznania tam nie ma
dzwonił do Holandii też nie mają
dzwonił do Finlandii i tam żadnych dobrych wieści
czy ktoś miał wkładaną tytanową płytę i wie gdzie można je zamówić?
lekarz powiedział że będzie się kontaktował z zakładami w polsce jeśli ktoś zrobi tytanową płytę do 1000zł to pokryje to szpital a jeśli płyta będzie dedykowana i droższa to będę musiał pokryć ten koszt sam ewentualnie musze zrezygnować z operacji
lekarz dał mi 7 dni na potwierdzenie uczulenia testem alergologicznym
a sobie dał 7 dni na zlokalizowanie tytanowej płyty
jest jeszcze jedna opcja bardziej ryzykowna
powiedział że może mi zamontować tą niklowaną i przez 2 lata będę przyjmował leki odczulające ale jest ryzyko że będzie stan zapalny i płytę będzie trzeba wyjąć
jeśli test potwierdzi uczulenie a lekarz nie znajdzie tytanowej płyty to 1luty przepadnie
pozdrawiam i prosze o info w sprawie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2012, 01:00:03 wysłane przez mariowroclaw » Zapisane
halibana
Newbie
*

Reputacja: +34/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 22, 2012, 07:12:32 »

wooo mega temat, bardzo ciekaw jestem jak sie to dalej potoczylo  bo sam we wrocku  studiuje  a mimo wszystko jezdzilem do Poznania.

2 lata Mario nie pisal,  hmmm jakby do niego dotrzec kminie, a moze to czytasz??
mariowroclaw
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Listopad 22, 2012, 10:15:26 »

Witam zainteresowanych moimi poszukiwaniami tytanowej plyty
Poszedlem 1go lutego do lekarza uczulenie na nikiel sie potwierdzilo lekarz sie zmartwil i powiedzial niestety operacja sie nie odbedzie jesli nie znajde tytanowej plyty
Lekarz skontaktowal sie z wieloma producentami w europie i nikt nie produkuje takiej plyty
Ja stracilem wszelka nadzieje na powodzenie operacji pojechalem na wakacje do usa i tam na nowo meczyla mnie tytanowa plyta i zaczelo sie grzebanie w internecie po kilku godzinach przegladania miliona stron znalazlem producenta na florydzie  skontaktowalem sie z nimi i dowiedzialem sie ze oni robia takie plyty ale zeby zrobili plyte to trzeba sie skontaktowac z lekarzem i to on musi ja zamowic na podstawie TK
Wrocilem do polski chcialem sie skontaktowac z lekarzem ale dowiedzialem sie ze ten lekarz juz nie pracuje w tym szpitalu i wszystko trzeba bylo przechodzic od poczatku jednak nie wszystko stracone z racji wykonywanego zawodu zna sie troche lekarzy w miescie i przez te znajomosci wrocilem do tematu naciskajac na kazdego z kim rozmawialem
Udalo mi sie skontaktowac z przedstawicielem firmy z florydy ktory miesci sie w polsce
Skontaktowalem sie z nimi i ich dane podalem lekarzowi
Plyta tytanowa kosztuje 1620pln do tego jeden stabilizator 1600pln
Lekarz nie byl zadowolony z tej ceny bo szpital nie chcial tego zaplacic wiec powiedzialem ze ja zaplace ale zeby on przeprowadzil zabieg
Na dzien dzisiejszy(22.11) wyglada to w ten sposob ze plyta zostala zamowiona przez lekarza ktory zmusil szpital do pokrycia tych kosztow obecnie plyta jest produkowana na florydzie i zostanie wyslana do polski cala impreza z produkcja i wysylka plyty +- 3tygodnie. Co tydzien kontaktuje sie z lekarzem na jakim etapie jest ta sprawa i w pierwszej polowie grudnia plyta ma byc juz w polsce no i w drugiej polowie ma byc juz operacja gdyby ktos byl zainteresowany kontaktem do przedstawiciela firmy na florydzie to smialo piszcie na szaflar@o2.pl pozdro
mariowroclaw
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Listopad 22, 2012, 10:35:39 »

Gdyby ktoś byl zainteresowany jak wyglada taki zabieg to daje link
http://www.youtube.com/watch?v=JCrRsgN6aFI
Pozdro
halibana
Newbie
*

Reputacja: +34/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Listopad 22, 2012, 02:48:11 »

Filmik widzialem, troche sie lekarz nie bryndzluje tylko leci z koxem jak polak w Edynburgu na taśmie w fabryce Chichot

ale spoko, tak to sobie wyobrażałem.  Bylem na tyle ogarniety ze oberjzalem to dopiero po moim Nussie.

a ja mam dla Ciebie inny filmik, tak zebys byl przygotowany na ból, mooze przejdziesz gladko, ale mozliwe ze bardziej pocierpisz, bo wraz z wiekiem osoby przechodza to bardziej jak Clint ;

http://www.youtube.com/watch?v=aNg9k89ocKA
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2012, 02:52:15 wysłane przez halibana » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
strona tutaj - świąteczne kosze - z tego źródła - ts2 space military - SATELLITE INTERNET