PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 09, 2023, 07:20:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Operacja met. nussa dziewczyna - Lublin, relacje  (Przeczytany 31917 razy)
streetball
Newbie
*

Reputacja: +22/-0

« Odpowiedz #15 : Lipiec 16, 2011, 10:02:03 »

Najważniejsze że efekt zadowalający, jeszcze Ci się pozmienia klata troche. Najpierw zejdzie opuchlizna, potem mieśnie się ułoża normalnie. Wiec pewnie raz Ci się bedzie klata podobała a zaraz potem nie, ale po ok. pół roku bedziesz dumna z klaty Język

Ja w nocy praktycznie wgl nie spałem, wiec jak śpisz to już sukces Uśmiech Ja jak się obudziłem po operacji to nie mogłem wołać a chciałem zawołać pielęgniarki bo mnie bolało strasznie. To pstrykałem palcami żeby mnie zauważyły, potem jak doszedłem do siebie to mnie jedna ochrzaniła za to:D hahah ALe jej nikt nie lubił Język

Dziwne że na rolkach nie możesz jeździć itd. Nie wiem jak z dziewczynami, ale wiele chłopaków po operacji ćwiczy na siłowni, uprawia sporty normalnie...

23.06.2010. Włożenie płytki w Akademii Medycznej w Gdańsku
16.01.2013. Wyjęcie płytki.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,2976.0.html
NEVER GIVE UP !
Nata.x33
Newbie
*

Reputacja: +4/-2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Lipiec 17, 2011, 12:02:30 »

Aha. ;d
Dzięki za info. ;P

No podobno nie moge na roklach, lyzwach itp. . Na tym samym oddziale lezy taka dziewczyna - 17 lat, tylko ze ona miala mniej niz tydzin temu wyjmowaną tą płytke. I gadałam z nią i ona powiedziala, ze przez 2 lata zero wf w sql, zadnych sportów itp.. ;>
W jej przypadku . Bo jej sie podobno ta płytka przyjąć nie chciala i juz wyjmowac jej mieli , ale ostatecznie jakos tak sie przyjela, a ona lezala jak zdechalk przez miesiąc. Więc nie wiem, moze to tylko ona tak... Bo opowiadala mi jak poszla na łyzwy to potem przez 3 dni tak ja wszystko bolalo ze chodzic nie mogla i znow na lekach przeciwbólowych.. Dlatego sie zdziwiłam, bo tez tu czytalam ze inni uprawiaja sporty.
Lipton1
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Lipiec 17, 2011, 09:41:14 »

Za 2 dni mija drugi miesiac od operacji a ja do sportów, pracy normalnie ; )
kamykamyk
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

« Odpowiedz #18 : Lipiec 17, 2011, 09:52:10 »

Oj tam, lekarze tak gadają, a ja jestem niecały miesiąc po operacji (3 tygodnie z kawałkiem) i dzisiaj śmigałam sobie na trampolinie Chichot Fakt, bez szaleństw jak na razie, ale myślę, że skoki na trampolinie to jednak jakiś wysiłek po operacji. Łyżwy to w sumie faktycznie, jazda figurowa mogłaby być tutaj niebezpieczna, bo jakbyś upadła ze skoku, piruetu czy coś, to płytka mogłaby się przesunąć. A lekarz mnie przed tym przestrzegał Język A co do tańca to zapytaj Kańki, pisała tutaj na forum i podobno wraca do tańca po operacji. Ja w piątek byłam na weselu i 40 minut przetańczyłam bez przerwy i to baardzo ruchliwie, ba! Nawet na obcasach! Uśmiech Także myślę, że wszystko zależy od Twojego organizmu, ja czuję, że za miesiąc albo i mniej już będę mogła powoli wrócić do sportów Uśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2011, 10:01:54 wysłane przez kamykamyk » Zapisane

PE - Operowana metodą Nussa 21.06.2011 Warszawa
Nata.x33
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Lipiec 18, 2011, 11:23:02 »

Aha, no to miło słyszeć, że jednak do niektórych sportów moge wrócić..
A wf zakazany ?! Bo kocham wf i ciężko mi to przetrawić , że mialabym z niego zrezygnować. ; (
kańka
Newbie
*

Reputacja: +2/-1

« Odpowiedz #20 : Lipiec 18, 2011, 02:43:42 »

ja juz jestem ponad 4 miesiace po operacji i praktycznie nie mam zadnych oporow podczas tanca (oczywiscie nie mowie tu o roznych figurach akrobatycznych), mialam problem z robieniem brzuszków, ale mniej wiecej od tygodnia powoli zaczynam Uśmiech

Co do wf-u bylam niedawno na wizycie kontrolnej i lekarz powiedzial, ze juz moge od wrzesnia (to bedzie pol roku po operacji) cwiczyc na wf o ile sie nie boje ze dostane piłką Mrugnięcie jednak w razie czego dostałam jeszcze zwolnienie do konca roku 2011.
Nata.x33
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Lipiec 18, 2011, 08:37:28 »

To fajnie. ^^ Dzięki za info.

Jestem juz w domu. Ketonal biore 3 razy dziennie.. ( jak sie obudze, popołudniu i przed snem )
Jeszcze szwy ciągną.. W środe zdejmują mi te szwy z płytki, a za tydzien z drenu...

Kurde, wiecie kiedy moge wejsc do wody w jeziorze ? Bo chce pojechac niedługo
Nie mowie tu o plywaniu i szalaniu tylko tak wejsc, zanurzyc sie dla ochlody i wyjsc..
kamykamyk
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

« Odpowiedz #22 : Lipiec 19, 2011, 01:19:13 »

A kiedy chcesz pojechać? Myślę, że zależy to głównie od tego, jak będą goiły Ci się rany po szwach, bo to ich nie można moczyć, a woda z jeziora mogłaby tu zrobić zakażenie Uśmiech A co do płytek, to lekarz mi nic nie mówił, że nie mogę wchodzić do wody, więc moim zdaniem jak zagoją Ci się rany, to będziesz mogła spokojnie się zanurzyć.

PE - Operowana metodą Nussa 21.06.2011 Warszawa
Nata.x33
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Lipiec 19, 2011, 12:11:06 »

No chcialam w sierpniu pojechać.. Mrugnięcie

Aha, no to luzik, dzieki. Duży uśmiech
Nata.x33
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Lipiec 30, 2011, 03:28:34 »

Macie tu foty. Niestey zdj prze operką usunęłam, ale dolek 3 cm mozecie sobie wyobrazić. Mrugnięcie

http://zapodaj.net/ad685be7347f.jpg.html

http://zapodaj.net/6216f97c08af.jpg.html

http://zapodaj.net/191f327b0816.jpg.html
akrol
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Lipiec 30, 2011, 04:09:34 »

Cześć.

Jedne z nielicznych damskich zdjęć na forum. :-)
Naprawdę bardzo ładnie. Szczególnie, jak powiedziałaś po 3 centymetrowej wadzie. Trzecia ranka jak myślę po drenie, tak?

Operowany 21.01.2009 we wrocławskim DCChP metodą Nuss'a
wyjęcie 18.07.2011
http://www.pectus.pl/index.php/topic,865.0.html
:-)

trzymajcie się!
Nata.x33
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Lipiec 30, 2011, 07:42:27 »

Hej. No jestem bardzo zadowolona z efektów. ^^  Chichot

Tak, 3 rana jest po drenie.
Lipton1
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Lipiec 31, 2011, 12:13:19 »

Super efekt! Gratuluję  Mrugnięcie
streetball
Newbie
*

Reputacja: +22/-0

« Odpowiedz #28 : Lipiec 31, 2011, 01:40:19 »

Wow Uśmiech No gratulacje. Swietnie wyszło. Dziewczyny mają ten plus, że nie widać wszystkiego dokładnie, dzięki czemu efekt zawsze bedzie lepszy Uśmiech

23.06.2010. Włożenie płytki w Akademii Medycznej w Gdańsku
16.01.2013. Wyjęcie płytki.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,2976.0.html
NEVER GIVE UP !
halibana
Newbie
*

Reputacja: +34/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Sierpień 06, 2011, 02:34:02 »

Wiekoszosc ludzi normalnei cwiczy, ja zaczalem jezdzic na motorze po jakichs 3 miesiachach. ale tak w pełni sporty  na 90%  , juz litosci bez   to  tak z 7-10 miechow.

teraz jestem 17 miesiecy po operacji  i  kompletnie zapomanilem ze mam blache, nie czuje ich nawet jak  cala noc krzywo jakos pospie, co pzrez pierwszy rok sie zdarzalo.

Najprawdopodobniej bedziesz mogla isc na WF itd, aczkolwiek  zdarzaja sie  nawroty zw. ze zbytnią aktywnoscia fizyczna,a wtedy bedzisz mogla sobie wyobrazic mine  twojego operatora, ktory zakazal Ci przy wypiscie  uprawiac sportow.

Wszystko  rob  na tyle, na ile czujesz  siły.  I ze zdrowym umiarem
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
paczki upominkowe toruń - ksw szkolenia bhp opole - dodatkowe info - druknawszystkim.pl - hartowanie indukcyjne