PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Lipiec 18, 2019, 03:09:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2 3 ... 10
  Drukuj  
Autor Wątek: Lublin - po operacji! - Zdjęcia przed i po. Relacja!  (Przeczytany 60220 razy)
Lipton1
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Marzec 29, 2011, 11:15:05 »

Hej. Moja wada ma mniej więcej 3cm...W grudniu poszedłem na badania i trafiłem na Buczyńskiego. Jestem zapisany mniej więcej na czerwiec. Mam 16 lat i wada jest symetryczna...Operację będę miał metodą NUSS'a .Mam kilka pytań :

1. Przez jaki okres odczuwalny jest największy ból?
2. Czy podłączony dren mocno przeszkadza? Jestem czuły na takie rzeczy ; x
3. Po jakim czasie znów mogę wrócić do jazdy (a właściwie stunt) na skuterze / crossie / quadzie ?
4. Czy po kilku miesiącach płytki przeszkadzają?
5. Przeszukałem całe forum z tym pytaniem, ale nie znalazłem...Po jakim czasie można wrócić do uprawiania seksu?

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi!  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2011, 03:25:44 wysłane przez Lipton1 » Zapisane
rafaello
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #1 : Marzec 30, 2011, 01:27:34 »

Cześć. Gdzie masz tę operację w Lublinie? U jakiego lekarza? Jaki szpital? Mógłbyś wrzucić jakieś fotki?
Lipton1
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Marzec 30, 2011, 03:12:23 »

Szpital dokładnie nazwę podam potem jak się dowiem. Operacja u dr. Buczyńskiego .

Fotki wstawię jak najprędzej ; )
streetball
Newbie
*

Reputacja: +22/-0

« Odpowiedz #3 : Kwiecień 01, 2011, 09:19:13 »

Hej. Moja wada ma mniej więcej 3cm...W grudniu poszedłem na badania i trafiłem na Buczyńskiego. Jestem zapisany mniej więcej na czerwiec. Mam 16 lat i wada jest symetryczna...Operację będę miał metodą NUSS'a .Mam kilka pytań :

1. Przez jaki okres odczuwalny jest największy ból?
2. Czy podłączony dren mocno przeszkadza? Jestem czuły na takie rzeczy ; x
3. Po jakim czasie znów mogę wrócić do jazdy (a właściwie stunt) na skuterze / crossie / quadzie ?
4. Czy po kilku miesiącach płytki przeszkadzają?
5. Przeszukałem całe forum z tym pytaniem, ale nie znalazłem...Po jakim czasie można wrócić do uprawiania seksu?

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedzi!  Mrugnięcie

1. Masz leki więc właściwie bólu jako takiego nie ma.
2. Ja miałem dren chyba jakies 24h po operacji i wgl go nie czułem.
3. Po jakiś 3-4 miesiącach.
4. Nie.
5. hahaha rozwaliłeś mnie:D Niestety nie mam doświadczenia, ale myśle że po 2-3 miesiacach Chichot

23.06.2010. Włożenie płytki w Akademii Medycznej w Gdańsku
16.01.2013. Wyjęcie płytki.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,2976.0.html
NEVER GIVE UP !
Lipton1
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 04, 2011, 10:48:28 »

Zdjęcia  Mrugnięcie

http://www.bankfotek.pl/view/931086

http://www.bankfotek.pl/view/931087

(W linkach bo inaczej nie działają)

A i nie wiecie czy jakieś ćwiczenia np. na wypychanie tej klatki "złagodzą" trochę ból? ; x
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2011, 10:50:31 wysłane przez Lipton1 » Zapisane
polikos18
Newbie
*

Reputacja: +1/-1

« Odpowiedz #5 : Kwiecień 08, 2011, 10:35:12 »

Czesc, też miałem operacje w Lublinie ok. 1,5 roku temu.Operował mnie dr. Buczyński (ogólnie spoko lekarz, bez problemu można z nim pogadac).Wszystkie Twoje pytania są zależne od Twojego organizmu, niektórzy szybciej dochodzą do siebie i po 3 miesiącach zaczynają uprawiac sport.Ja czynne uprawianie sportu zacząłem po pół roku (mówie tu o stałych treningach itp.) Na basen możesz pójśc wcześniej(3 miesiące? ).Hmm jeśli chodzi o ostatnie pytanie to też zależy od samego siebie, podczas tej czynności nawet jak coś Cie zaboli to nie będziesz w tej chwili o tym myślał, trudno to jasno powiedziec, sam zobaczysz  Mrugnięcie Jak coś to pytaj,Pozdrawiam!
rafaello
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 10, 2011, 01:44:35 »

czy po Nussie można normalnie spać na boku jak już organizm poczuje się lepiej kilka(naście) dni po operacji? czy płytki noszone w organizmie przez dwa lata po operacji są bardzo niebezpieczne? czy jakieś uderzenie, np. gdyby lecąca piłka uderzyła w klatkę, mogłoby spowodować coś bardzo niefajnego? czy one są tam stabilnie? nie ruszają się? czy "widać" je?
polikos18
Newbie
*

Reputacja: +1/-1

« Odpowiedz #7 : Kwiecień 10, 2011, 10:20:36 »

Spanie na boku jak najbardziej,może nie po paru dniach, o ile ja pamiętam to gdzieś może dopiero po miesiącu Uśmiech Na pewno trzeba uważac, ale nie jest to jakieś mega niebezpieczeństwo,rozwaga najważniejsza.Grając w piłkę upadałem wiele razy, i specjalnie tego nie odczuwałem, lecąca piłka na pewno nie byłaby przyjemna ;/ Płytki są stabilne,nie mogą  przemieszczac się,nie widac ich- są pod skórą.
somnium
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

« Odpowiedz #8 : Kwiecień 11, 2011, 09:14:08 »

A spanie na brzuchu?? Ja inaczej nie zasnę! Więc obawiam się jak to będzie...
Lipton1
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Kwiecień 11, 2011, 11:04:37 »

Czesc, też miałem operacje w Lublinie ok. 1,5 roku temu.Operował mnie dr. Buczyński (ogólnie spoko lekarz, bez problemu można z nim pogadac).Wszystkie Twoje pytania są zależne od Twojego organizmu, niektórzy szybciej dochodzą do siebie i po 3 miesiącach zaczynają uprawiac sport.Ja czynne uprawianie sportu zacząłem po pół roku (mówie tu o stałych treningach itp.) Na basen możesz pójśc wcześniej(3 miesiące? ).Hmm jeśli chodzi o ostatnie pytanie to też zależy od samego siebie, podczas tej czynności nawet jak coś Cie zaboli to nie będziesz w tej chwili o tym myślał, trudno to jasno powiedziec, sam zobaczysz  Mrugnięcie Jak coś to pytaj,Pozdrawiam!

Hej. Wielkie dzięki za odpowiedź. A jak się czułeś tuż po operacji? Chodzi mi o ból.
Nata.x33
Newbie
*

Reputacja: +4/-2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 22, 2011, 08:54:27 »

Hej. Mam pytanie. Uśmiech W jakiej klinicy przyjmuje wyzej opisany dr Buczyński .? Wiesz moze czy przyjmuje prywatnie i czy operacja jest płatna ? Z góry dziękuje.
Lipton1
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Kwiecień 29, 2011, 10:46:23 »

Hej.

Masz go tutaj : http://www.spsk4.lublin.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4&Itemid=22

Operacja nie jest płatna.
Niestety nie przyjmuje on prywatnie. Musisz go tam znaleźć.

Powodzenia  Mrugnięcie
Lipton1
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Maj 05, 2011, 11:26:16 »

A jeszcze takie pytanko co do bólu. Jest on tak mocny, że aż się "stęka" , czy da się wytrzymać?  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2012, 09:41:35 wysłane przez Lipton1 » Zapisane
kańka
Newbie
*

Reputacja: +2/-1

« Odpowiedz #13 : Maj 06, 2011, 07:54:18 »

hmm każdy podobno przechodzi to inaczej, jednego bardziej boli drugiego mniej. Ze mną najgorzej było po wybudzeniu się z narkozy. Leżałam wtedy do końca dnia na sali wybudzeniowej i ból był tak mocny, że aż stękałam ;P Nawet płakałam, ale zorientowałam się, że to może tylko pogorszyć sytuacje, więc musiałam mocno zacisnąć zęby i przestałam. Było to dla mnie bardzo dziwne, bo pierwszy raz w zyciu doświadczyłam tak ogromnego bólu, ale da się wytrzymać! Możliwe, że niektórzy mają też tak, że na przykład zaraz po operacji cały czas śpią.
Mówią, że czym jest się młodszym, tym lepiej się to przechodzi.
Lipton1
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Maj 09, 2011, 10:28:30 »

W czwartek jadę na rehabilitację (?) i będę miał podany termin  Chichot

Czy po operacji są wskazane ćwiczenia?
Strony: [1] 2 3 ... 10
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
szamocin.zbiorniki-na-szambo.pl - opublikowany tutaj - więcej pomocnych wskazówek - zobacz pks24 - nieruchomości