PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 27, 2021, 01:41:50 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  
Autor Wątek: Awesome - relacja z cyklu treningowego.  (Przeczytany 56234 razy)
awesome
Newbie
*

Reputacja: +5/-3

« Odpowiedz #30 : Kwiecień 18, 2012, 08:26:55 »

Proszę bardzo.
User1234
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #31 : Kwiecień 19, 2012, 09:54:22 »

Wszystko fajnie i pięknie, tylko niestety ćwiczenia nie pomogą osobie, która ma wywalone na wierzch dolne łuki żebrowe ;p ćwiczenie w większości wypadków niesamowicie uwydatnia wadę. Mimo wszystko ładny efekt, gratuluję Mrugnięcie
awesome
Newbie
*

« Odpowiedz #32 : Kwiecień 21, 2012, 10:28:47 »

Różnica między Tobą, a kimś innym jest taka, że ty znasz wadę i ją z automatu zauważasz, osoba nieświadoma nawet nie wie czym to jest, ja akurat mam wywalone łuki. Nadal będę się starał rozwijać mięśnie, nie mam jakichś priorytetów, jak już parę razy wspominałem - nie liczę na to, że naprawię wadę, dla mnie to jest oczywista niemożliwość, ale chcę wizualnie poprawić efekt. Mało jest osób, które podjęły taką decyzję jak ja, bądź miały zapał/możliwości. Moja aktualna waga to 96kg, do końca wakacji liczę na 100+. Będę się starał wrzucać zdjęcia co jakiś czas.
buul
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #33 : Kwiecień 22, 2012, 03:30:46 »

dobrze wyglądasz Uśmiech jakies koksy walisz ? czy na sucho ?
adas94
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #34 : Kwiecień 22, 2012, 10:26:38 »

Wszystko fajnie i pięknie, tylko niestety ćwiczenia nie pomogą osobie, która ma wywalone na wierzch dolne łuki żebrowe ;p ćwiczenie w większości wypadków niesamowicie uwydatnia wadę. Mimo wszystko ładny efekt, gratuluję Mrugnięcie

Hm ćwiczenia uwydatniają wadę? hm hm chyba jak masujesz tłuszczem,do tego nawet nie trzeba pectusa żeby otrzymać "niezadowalający efekt" . Hm moim zdaniem lepiej wygląda normalny pectus od umięśnionego,ale to tylko moja opinia... ćwiczenia brzucha fajnie pomagają,hm u ciebie Awesome i tak nie widać tak tych żeber jak u mnie:) a efekt bardzo dobry, mało tłuszczu jak na tą wagę Uśmiech

BTW. widziałem już u paru osób nawet bez pectusa wystające żebra w większym-mniejszym stopniu,kwestia  genetyki...
awesome
Newbie
*

« Odpowiedz #35 : Kwiecień 22, 2012, 10:27:34 »

Koksów, w sensie doping nie, odżywki owszem, ale to sporadycznie z racji studenckiego funduszu. Podsumowując: na sucho. Na dniach szykuje nowy cykl treningowy, w trakcie i po zarzucę zdjęciami.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2012, 10:29:46 wysłane przez awesome » Zapisane
User1234
Newbie
*

« Odpowiedz #36 : Kwiecień 22, 2012, 11:37:23 »

Hm ćwiczenia uwydatniają wadę? hm hm chyba jak masujesz tłuszczem,do tego nawet nie trzeba pectusa żeby otrzymać "niezadowalający efekt" .
Tak, ćwicząc spalasz tłuszcz, który trochę maskuje wadę, niektórzy mają kanciaste te dołki.. podobnie żebra - mogą być dolne łuki wygięte pod dużym kątem - po prostu u 'grubszej' osoby ta wada jest bardziej 'smukła'. Idiotycznie brzmi to co teraz napisałem, ale sam nie wiem za bardzo co mam na myśli Chichot. Co więcej, na mostku nie masz mięśni, a piersiowymi mostka nie zasłonisz.. chyba że nie wiem jakbyś ćwiczył, ale to też kwestia budowy ciała - większości się nie złączą. Reasumując - ćwicząc podnosisz poziom przy mięśniach piersiowych, a mostek jak był nisko, tak będzie - różnica poziomów rośnie = wada wygląda na znacznie głębszą.
BTW. widziałem już u paru osób nawet bez pectusa wystające żebra w większym-mniejszym stopniu,kwestia  genetyki...

Bardzo często jest to skolioza.. jeśli komuś wystają mocno żebra, szczególnie dolne, to może mieć lordozę lędźwiową.

@Awesome  jedno pytanko - jakie robisz ćwiczenia na brzuch? Jakieś zmodyfikowane brzuszki? Robiłem chyba wszystkie rodzaje i mimo, że wykonuję je poprawnie to prawie wszystkie możliwe ćwiczenia ściągają żebra do siebie i wypychają je do przodu :/ Szukałem czegoś, co by je wciskało do środka i ew rozsunęło na boki odrobinę, ale bezskutecznie. O 6 weidera nie wspomnę, bo po tym wszystkie kości było widać..
awesome
Newbie
*

« Odpowiedz #37 : Kwiecień 23, 2012, 08:01:25 »

Tak, mostek nie ma na sobie przyczepów mięśni, ma na swoich obrzeżach, w żaden sposób się tego nie zmieni, taka jest nasza anatomia. Co do budowania mięśni i tłuszczu. Otłuszczonej osobie, mówiąc kolokwialnie, zwisają cycki, które są wynikiem odkładania się tkanki tłuszczowej na klatce piersiowej, co w połączeniu z pectusem jest nieestetyczne. Rozbudowując mięśnie powiększasz różnicę poziomów - temu nie zaprzeczę, ale to idzie w parze z rozbudowaniem całego ciała, co przy dość mocnej klacie i zmasowanym brzuchu (nie tłustym) ukazuje ten rejon jako mocno zabudowany. Wada będzie, nic się nie poradzi, ale całokształt sylwetki się poprawi, dołek/wystające żebra mogą się dobrze wkomponować w muskulaturę. Szczerze mówiąc, nie widziałem nigdy kogoś z pectusem, kto trenowałby jak ja, dlatego nie mam porównania i nie straszne mi domniemane "złe" konsekwencje.

Lordozę lędźwiową ma każdy, najwyżej można mieć ją pogłębioną bądź nie.

Nie da rady wpłynąć na kształt kości mechanicznie, szczególnie na żebra, wywierając na nie nacisk, tkanka chrzęstna działa jak amortyzacja i mimo, że dasz radę je wepchnąć/ucisnąć to i tak wrócą na swoje miejsce. Trzeba też pamiętać o narządach wewnętrznych, które też sprężynują. Na brzuch robię unoszenie nóg w zwisie, czasem porobię coś na skośne brzucha. A6W nie robię, ponieważ jest to ubogi trening i kłóci się z kanonami treningowymi, jest dużym obciążeniem dla kręgosłupa i mięśni długich, a później czasochłonny.
K-l94
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #38 : Kwiecień 26, 2012, 05:16:55 »

Moim skromnym zdaniem wygladasz bdb, zwykly czlowiek ktory nie zna czegos takiego jak PE nie mam szans nic zauwazyc.
Wada będzie, nic się nie poradzi, ale całokształt sylwetki się poprawi, dołek/wystające żebra mogą się dobrze wkomponować w muskulaturę.
To jest bardzo madre zdanie i jezeli o mnie chodzi uwazam dokladnie tak samo!
Zycze powodzenia w dalszym budowaniu muskulatury!  Mrugnięcie
awesome
Newbie
*

« Odpowiedz #39 : Kwiecień 27, 2012, 09:34:17 »

Dzięki, ciesze się, że ktoś ma równie pozytywne zdanie jak ja.
gizmoo
Newbie
*

Reputacja: +5/-6

« Odpowiedz #40 : Czerwiec 20, 2012, 01:29:56 »

Witam

Moim zdaniem trochę mało przypakowujesz górną część klatki i barki.

Efekty bardzo fajne, tylko ta góra..., popracuj nad tym.

Wada bardzo mała, żeby nie powiedzieć brak.

pzdr gizmoo
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2012, 03:22:37 wysłane przez gizmoo » Zapisane
awesome
Newbie
*

« Odpowiedz #41 : Czerwiec 25, 2012, 07:27:06 »

Barki uważam, że mam dobre, góra klaty jest troche najechana przez wadę. Też sobie zdaje z tego sprawę, robię tylko skos i jakoś staram się pracować.
halibana
Newbie
*

Reputacja: +33/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #42 : Listopad 20, 2012, 07:07:10 »

dorzuc do pieca i dawaj foty przed Bozym Narodzeniem nowe ziomeczq
Ice
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« Odpowiedz #43 : Wrzesień 15, 2013, 07:58:30 »

Szkoda, ze watek umarl. Jestem ciekaw jak teraz wyglada kolega Awesome Uśmiech

Sam dlugo zastanawialem sie czy da rade moja wade zabudowac, ale piszecie wyzej ze z wystajacymi lukami zebrowymi moze to jeszcze pogorszyc sprawe.
bobslej
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #44 : Wrzesień 16, 2013, 06:37:53 »

Zalezy jaka masz wade. Masz jakies fotki ?Ja mam wystające łuki żebrowe. Rok temu były bardziej widoczne niz teraz. Jak robiłem cwiczenia na plecy np dociaganie wyciagu do brzucha to mielismy polewke, ze mam 4 cycki. Przy mostkowaniu podczas wyciskanka tez sa widoczne.
Strony: 1 2 [3] 4
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
jak pozyskać fanów facebook - kliknij aby przeczytać - choinki na pniu - załóż forum - paczki swiateczne szczecin