PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 26, 2021, 11:01:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Implant silikonowy - klinika ?  (Przeczytany 13999 razy)
paweł

Reputacja: +0/-0

« : Sierpień 08, 2004, 06:12:33 »

Witam,

Mam pytanie czy ma ktoś namiary na klinike chirurgii plastycznej, która dokonuje korekcji PE za pomocą implantów silikonowych ?
Wiem, że takie operacje wykonywane są za granicą, problem w tym, że każdorazowo należy wykonać odlew oraz implant dla pojednyczego pacjenta, na razie nie interesowałem sie bliżej tematem, jeśli nikt nie bedzie mi w stanie udzielić informacji czy w Polsce taki zabieg jest możliwy postaram sie sam zrobić mały 'wywiad' .
Póki co ten sposób korekcji wygląda bardzo obiecująco, moja wada nie jest duża, nie ma też żadnego wpływu na mój stan zdrowia, metoda nuss'a choc sama w sobie bardzo dobra nie przekonuje mnie, dopóki coś nie bedzie zagrażać mojemu życiu albo zdrowiu nie mam zamiaru wkładać sobie w korpus metalowego pręta i tracić dwa lata na ( jak tu czytałem ) niecałkiem przebiegającą bezproblemowo rehabilitacje.

Na razie znalazlem to: http://www.aaronstonemd.com/pectus.shtm , jak widac nie jest najgorzej, przy niewielkiej wadzie + troche siłowni można w sposób mało inwazyjny otrzymac dobry efekt.
Adrian_listek
Global Moderator
Newbie

Reputacja: +4/-4

9115117
« Odpowiedz #1 : Sierpień 08, 2004, 07:12:16 »

musisz poczekac na odp. administratorow Uśmiech olbik zdaje sie wyjechał nie wiadomo gdzie go wcieło janusza tez jakos nei widac albo moze osoby ktore zajmowały sie operacjami itp. na naszej stronie internetowej cos dla ciebie znajda narazie musisz poczekac bo jakos forum ucichło w ciagu 2 dni ale napewno cos sie znajdzie Uśmiech

E 19 lat
olbik
Administrator
Newbie

Reputacja: +1/-0

573363
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #2 : Sierpień 08, 2004, 10:54:56 »

Witam Pawele na forum!

Niestety, na razie nie mam zbyt wielu informacji na temat silikonowych implantów, o ktorych wspominasz. Jestem jednak rownie ciekawy tej metody, jak ty. Stanowilyby alternatywe dla operacji przy niewielkich wadach, gdzie kwestia klopotow zdrowotnych spowodowanych wada nie istnialaby, a tylko w gre wchodzila poprawa wygladu.

Jesli ktos wiedzialby cos wiecej o tej metodzie, niech da znac.

Pozdrawiam,
Olbik
yanush
Administrator
Newbie

Reputacja: +9/-0

574546
« Odpowiedz #3 : Sierpień 09, 2004, 12:21:02 »

Cytat: "Adrian_listek"
musisz poczekac na odp. administratorow Uśmiech olbik zdaje sie wyjechał nie wiadomo gdzie go wcieło janusza tez jakos nei widac albo moze osoby ktore zajmowały sie operacjami itp. na naszej stronie internetowej cos dla ciebie znajda narazie musisz poczekac bo jakos forum ucichło w ciagu 2 dni ale napewno cos sie znajdzie Uśmiech

No ja tylko tak gwoli wyjaśnienia. Nie jestem wszechwiedzący i pewnie olbik też. Jak nie mam nic do powiedzenia na dany temat to się nie wypowiadam. Kiedyś sam myślałem, że pewnie taka metoda istnieje, ale właśnie nic dokładniej o niej nie wiem. Wg mnie silicon na mostku to chyba tez do końca nie za dobry pomysł, chyba że może on mieć różne twardości. Także jak możesz Paweł czegoś więcej się dowiedzieć i nam przybliżyć tą metodę to będziemy wdzięczni. No i witamy serdecznie na forum.

PE, zoperowany metodą Nuss'a. Po wyjęciu płytki.
yanush
Administrator
Newbie

Reputacja: +9/-0

574546
« Odpowiedz #4 : Sierpień 09, 2004, 12:34:40 »

Cytat: "paweł"
metoda nuss'a choc sama w sobie bardzo dobra nie przekonuje mnie, dopóki coś nie bedzie zagrażać mojemu życiu albo zdrowiu nie mam zamiaru wkładać sobie w korpus metalowego pręta i tracić dwa lata na ( jak tu czytałem ) niecałkiem przebiegającą bezproblemowo rehabilitacje.

Nie sugeruj się do końca tylko moim przypadkiem. Często wszystko przebiega bezproblemowo, wszystko zalezy przede wszystkim od Twojego wieku. Im młodszy jesteś tym będzie lepiej. No i też od lekarzy oczywiście. Najlepiej poczytaj zagraniczne fora.
Natomiast jeśli jesteś w podobnym do mojego wieku, to jest dużo ryzyko, że właśnie tak może wszystko przebiegać.

PE, zoperowany metodą Nuss'a. Po wyjęciu płytki.
Beata
Gość
« Odpowiedz #5 : Wrzesień 15, 2004, 11:14:44 »

po operacji 1-y tydzien jest fatalny, to musze przyznac, nie mozna sie podniesc, boli bardzo, a juz w ogole przy kaszlu i kichaniu, ale to da sie przejsc. mialam te blaszke 1,5 roku, w ogole jej nie czulam, jeden mankament to taki, ze nie moglam cwiczyc, zeby ta blaszka sie nie przesunela. tydzien temu bylam na 2-iej operacji usuniecia blaszki.to nie bolalo w ogole. teraz jest juz wszystko dobrze. uwazam, ze bylo warto. a bylam w klinice ortopedii i rehabilitacji w Zakopanem, ul Balzera15
Beata
Gość
« Odpowiedz #6 : Wrzesień 15, 2004, 11:17:42 »

acha dodam jeszcze,ze operacja byla robiona matoda Ravitcha.
Anonymous
Gość
« Odpowiedz #7 : Marzec 30, 2005, 12:10:28 »

co do implantów to widziałem w necie obrazki po takim "zabiegu" i odradzam. Lepiej już mieć ten dołek.
adam
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

2492269
« Odpowiedz #8 : Marzec 31, 2005, 03:12:23 »

Mógłbyś podać jakieś linki do stron z takimi zdjęciami. Chętnie bym je zobaczył i myślę, że nie tylko ja.

E, już 20 lat
paweł

« Odpowiedz #9 : Kwiecień 30, 2005, 02:00:34 »

Cytat: "Anonymous"
co do implantów to widziałem w necie obrazki po takim "zabiegu" i odradzam. Lepiej już mieć ten dołek.

Na stronie do ktorej link podawalem w pierszym poście ( http://www.aaronstonemd.com/pectus.shtm ) pojawila sie nowa fota, gość poddany temu jak piszesz "zabiegowi" jak widać troche przypakowal i zaczął odwiedzac solarium- jak dla mnie rewelacja, spokojnie moglby grać w słonecznym patrolu czego powiedziec nie mozna bylo gdy wygladal jak na pierwszym zdjeciu przed "zabiegiem" ...
adam
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

2492269
« Odpowiedz #10 : Maj 02, 2005, 02:44:28 »

Rzeczywiście wygląda nieźle. Nie wie może ktoś czy jest w Polsce klinika wykonująca takie zabiegi? Chętnie bym pogadał z lekarzem Uśmiech

E, już 20 lat
Pixel
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Styczeń 09, 2007, 02:59:32 »

Wszystko bylo by pieknie tylko, ze te silikony sa zrobione z krzemianki organicznej i pod wplywem ciepla za iles tam lat (kilkadziesiat :p) zrobi ci sie z silikonu "piasek" - no a jak do tego dojdzie to efekt zniknie a w klacie bedzie ci szelescic (ciekawe jakie to uczucie  Z politowaniem)

EDIT
ale mam refleks  Duży uśmiech, co prawda post nie aktualny od 2 lat ale zawsze warto cos wiedziec wiecej  Mrugnięcie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2007, 03:02:19 wysłane przez Pixel » Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Growth Prospects - zdobywanie linków do stron internetowych - po przejściu na stronę - SATELLITE INTERNET - druknawszystkim.pl