PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Listopad 24, 2020, 01:55:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ostry ból między żebrami (miesiąc po operacji)  (Przeczytany 7301 razy)
Monia91
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

« : Czerwiec 13, 2014, 12:08:15 »

Witajcie!
Od jakiegoś tygodnia mam noc w noc i później rano i czasem w dzień silny kujący ból między żebrami. Po prawej stronie jest on zlokalizowany z tyłu na plecach, a z lewej z przodu - on promieniuje do lewego ramienia i lewej łopatki. Nasila się podczas brania wdechu. Zaczyna się, kiedy się kładę, później jak wstanę to nie mogę złapać głębokiego oddechu, bo tak potwornie boli. Kiedy już tak boli i dotknę w tym miejscu to przechodzi jakby prąd i w tym miejscu strasznie boli. Tabletki nie pomagają Smutny Już nie mogę wytrzymać a wizytę w szpitalu mam dopiero 23 czerwca.
Mieliście tak? A może orientujecie się chociaż co to może być? Już nie daję rady...aż łzy same napływają do oczu z bólu. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Nuss+Ravitch - Poznań - 15 maja 2014 roku.
Wyjęcie płytki - 8 maja 2017 roku.
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 13, 2014, 12:15:14 »

Raczej normalne to dopiero miesiąc po, ja miałem rwe kuleszowa do 3 miesiaca po operacji, pójdź z tym do lekarza 1 kontaktu, moze przepisze inne środki.

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
Lampard17
Newbie
*

Reputacja: +10/-1

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 13, 2014, 12:23:57 »

Wychodzę w niedzielę mogłem jutro, ale wolę poczekać. Aż się boję co to w domu będzie.

Monia91
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Czerwiec 13, 2014, 12:29:43 »

Mam w domu ketonal ale w szpitalu nie kazali mi go brać. Mam brać paracetamol albo apap (śmiech). Mam nadzieję, że to nic poważnego. Jak do poniedziałku nie przejdzie to idę do lekarza, bo chyba umrę z bólu...

Lampard17
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Czerwiec 13, 2014, 12:42:34 »

Ja wczoraj dostałem paracetamol. Nic nie działało więc jak zwykle zastrzyk w ramię. Nie wiem jak ktoś może zrobić operację 2 razy , przed operacją tak myślałem ale ten ból...

kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Czerwiec 13, 2014, 12:51:04 »

na te bóle najlepszy jest ketonal Język tuz po operacji nie wolno go brac bo moze maskowac sepse, po operacji dobrze sprawdza sie morfina w tabletkach.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 12:52:48 wysłane przez kangur » Zapisane

Monia91
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Czerwiec 13, 2014, 12:59:33 »

Lampard17 chyba podobnie odczuwasz tą operację jak ja...Na mnie leki nie działały, a od zastrzyków w ramię wyszedł mi fioletowy brzydki siniak, którego mam do dziś (to już prawie miesiąc) ;p Też nie wyobrażam sobie drugi raz przez to przechodzić... Mimo, że teraz klatka jest przecudowna to jeśli by się z powrotem zapadła (odpukać) to drugi raz już się nie dam pokroić.

Kangur dzięki za odpowiedź, bo nie wiedziałam, że to o sepsę chodzi. W takim razie skuszę się na niezawodny ketonal, który przed operacją niejednokrotnie mi pomógł...mam nadzieję, że i teraz nie zawiedzie Uśmiech

kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Czerwiec 13, 2014, 01:33:53 »

Pomoże bierz jakieś 2 tab dziennie ketonal forte powinno przejść, pomyśl też o zabezpieczeniu żołądka jakimś IPP (na receptę) i dużo ćwiczyć oddechowo.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2014, 02:32:20 wysłane przez kangur » Zapisane

Lampard17
Newbie
*

« Odpowiedz #8 : Czerwiec 13, 2014, 01:41:42 »

Nom po operacji spojrzałem na klate i szczerze miałem to gdzieś nawet teraz gdy tak.nie boli ale każdy ruch sprawiał ból. Lekarz wyjął dziś mi dren i powiedział że płuco rozprężone. Ale nadal odczuwam ten ból pod lewym sutkiem właśnie bolało jak dmuchalem w butelkę i wstawałem. Czy ten taki napływ gorąca do płuca będZie jeszcze długo?

Monia91
Newbie
*

« Odpowiedz #9 : Czerwiec 13, 2014, 02:35:37 »

Kangur: Ćwiczę oddechowo codziennie + spacery i teraz będę na rowerku stacjonarnym jeździć. Mam nadzieję, że to coś pomoże na ten oddech. Dzięki za pomoc Uśmiech

Lampard17: Miałam identycznie. W szpitalu w ogóle nie interesowało mnie, że mam ładną klatkę... Ciągle myślałam o bólu. Dopiero w domu zaczęłam ją pomału doceniać i teraz twierdzę, że jest super, mimo, że nadal cierpię Uśmiech Nie twierdzę, że było się warto ciąć dla takiej klatki, ale myślę że to przyjdzie z czasem...kiedy już nie będzie boleć i wszystko wróci do normy... Ja nie miałam takiego bólu jak opisujesz, nawet przy odmie. Musisz być cierpliwy, a to na pewno minie. Jeszcze nie jedno będzie Cię bolało. Ja codziennie odczuwam inny rodzaj bólu zlokalizowany w różnych miejscach...czasem kuje, czasem coś przeskoczy, a czasem piecze... Niefajnie ale trzeba przebrnąć przez to. Ty masz o tyle lepiej, że jesteś w szpitalu i możesz wypytać lekarzy. Korzystaj Uśmiech

kangur
Newbie
*

« Odpowiedz #10 : Czerwiec 13, 2014, 02:41:26 »

Różnie może być, ból z jednego miejsca może przejść w inne, spowodować drętwienia itd. W każdym bądź razie do 3 miesięcy mogą mieć miejsce różne dolegliwości bólowe, jak w jednym miejscu długo już boli wskazane zgłosić się z tym do lekarza. Tak naprawdę klatkę i jej nowy wygląd można ocenić dopiero wtedy kiedy jest się w stanie całkiem wyprostować i wypchnąć klatkę do przodu, a to ma miejsce dopiero wtedy kiedy ustąpią bóle i wszystko się zrośnie.

Monia91
Newbie
*

« Odpowiedz #11 : Czerwiec 13, 2014, 02:57:32 »

Czyli nasze bóle skończą się niemal wraz z wakacjami ;p oby tylko nie trwały dłużej. Fakt, ciężko ocenić klatkę kiedy jest się zgarbionym...nie ma tego efektu. Ale dziury też nie ma i to najważniejsze Uśmiech

PS. Moje fotki po operacji można zobaczyć w dziale 'zdjęcia'.

Lampard17
Newbie
*

« Odpowiedz #12 : Czerwiec 13, 2014, 04:18:54 »

Nom Monia masz rację. No lekarz powiedział ze odma zapadniete płuco. 100 % efektu wiadomo nie ma ale była dziura 5 cm teraz nie ma dziury albo będzie te 0,5 ale stres że mi ktoś włoży do niej pięść Zniknie Uśmiech

Monia91
Newbie
*

« Odpowiedz #13 : Czerwiec 13, 2014, 04:32:06 »

No to teraz dmuchanie w butelkę... Ja dmucham do tej pory, chociaż tego nie lubię :/ Zadowolenia z klaty życzę i jak najszybszego powrotu do zdrowia!!! Uśmiech

Lampard17
Newbie
*

« Odpowiedz #14 : Czerwiec 13, 2014, 05:54:54 »

Znaczy się pytałem lekarza powiedział że płuco się ładnie rozprężyło i żebym raczej skupił się na spacerkach

Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Growth Prospects - Zł Alwernia cze gru Zapraszamy do zapoznania - jak pozyskać fanów facebook - z tego źródła - ts2 space