PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 07, 2023, 03:25:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: wiek??? jaki wiek na operacje??  (Przeczytany 8046 razy)
omenek

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Czerwiec 17, 2006, 12:34:14 »

Witam!
mam 23 lata i chcialbym odbyc operacje. czy w moim wieku jest ona mozliwa??? bo nigdzie nie moge znalesc informacji o wieku pacjenta dobrego na operacje??!!!

dzieki za odp.
DiamentZeSkazą

« Odpowiedz #1 : Czerwiec 17, 2006, 12:45:39 »

Tak, operację można wykonać w wieku 23 lat. Właściwie nie ma górnej granicy wiekowej po przekroczeniu której zabieg byłby niemożliwy.

woje przeznaczenie jest jak studnia: rozumni obmywają w niej twarze, prostacy – nogi.
betusia
Newbie
*

Reputacja: +3/-4

« Odpowiedz #2 : Czerwiec 17, 2006, 01:00:54 »

Wada rośnie razem z człowiekiem i z małej może się wraz z wiekiem przekszatałcić w dużo większą.. .
Lepsze wyniki uzyskuje się u młodszych, bo u nich nie ma skostnienia jeszcze skostnienia ściany klatki. Optymalny wiek to gdzieś w granicach do 18 lat. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by w Twoim wieku poddać się operacji... Słyszłam o przypadkach operowania ludzi o wiele starszych...
Ja byłam na operacji w podobnym wieku - 21 lat - i troszkę żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Ale lepiej później niż wcale - taka operacja dla kogoś kto jej potrzebuje to świetna sprawa.

yanush
Administrator
Newbie

Reputacja: +9/-0

574546
« Odpowiedz #3 : Październik 17, 2006, 04:47:30 »

Jeśli to będzie Nuss to powyżej 20-tki staje się dosyć bolesny. W moim przypadku nawet bardzo - miałem 25 lat.

PE, zoperowany metodą Nuss'a. Po wyjęciu płytki.
ukash
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Październik 19, 2006, 05:47:19 »

bolesny do czasu czy cały czas boli ?
Tajemnica
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Październik 19, 2006, 09:24:37 »

Cytat: "ukash"
bolesny do czasu czy cały czas boli ?

Nic nie trwa wiecznie, nawet ból po Nussie...
Marecki

« Odpowiedz #6 : Listopad 26, 2006, 11:12:16 »

Miałem Nussa w wieku 26 lat i nie było żadnych komplikacji. Boleć to wiadomo że po zabiegu boli, ja się przez dwa tygodnie ledwo z łózka mogłem podnieść, ale to wzsystko mija i po miesiącu już się w miarę normalnie funkcjonuje. Trzy miesiące później normalnie już jeździłem na rowerze i biegałem.
Sam zabiego nie jest bolesny bo jest się pod narkozą, jednak pamiętam moment przekręcenia płyty który prawie mnie wybudził Uśmiech
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Market Analysis - odkryj więcej tu - przeprowadzki kraków - ts2 space satellite - prosto z tego źródła