PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 09, 2023, 08:03:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: PE a praca wymagająca dobrej sprawności fizycznej.  (Przeczytany 6499 razy)
Matlush
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Marzec 14, 2010, 06:53:21 »

A więc, przede wszystkim hejka Uśmiech Mam takie pytanie - czy to że mam taką a nie inną klatkę piersiową może mnie w jakiś sposób dyskwalifikować z jakiegoś zawodu ? Myślę głównie o pracy jako geolog, lub tyraniu w wojsku. Z tego co wiem, PE może przyczynić się do kłopotów z układem oddechowym. Tak w ogóle to jestem jeszcze przed studiami, ale wole się wcześniej zorientować.
dabcio
Moderator
Newbie

Reputacja: +13/-3

gg:9078533 gg:9078533
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marzec 14, 2010, 10:22:14 »

Ja z płytka dostałem kategorie A ;P

Operowany 14 maja 2008 metodą Nuss'a w CZD.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,788.0.html
1 luty 2011 wyjęcie płytki w CZD.

Szczęśliwy posiadacz prostej klaty! Uśmiech
Bomba aka Sputnik
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

« Odpowiedz #2 : Marzec 15, 2010, 12:26:21 »

Zrob sobie badania na pojemnosc pluc albo wydolnosciowe i wszystkiego sie dowiesz :-) np. ja przed operacja mialem 103% normy pojemnosci pluc, takze PE nie dyskwalifikuje z aktywnego zycia!!!

POZDR
Radeq1988
Newbie
*

Reputacja: +1/-3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Marzec 19, 2010, 03:29:58 »

Możesz zapomnieć o AWF, PE i PC dyskwalifikuje Cie.
streetball
Newbie
*

Reputacja: +22/-0

« Odpowiedz #4 : Marzec 19, 2010, 08:57:12 »

Możesz zapomnieć o AWF, PE i PC dyskwalifikuje Cie.

Nie koniecznie zobaczcie fotki w VIP Pawła Korzeniowskiego według mnie ma PE widać po łukach ale te godziny co on spedza na basenie troche go wyprostowały. Choć wiem że to jest przykład z czapy wzięty , ale on na AWF był Mrugnięcie pozdrawiam

23.06.2010. Włożenie płytki w Akademii Medycznej w Gdańsku
16.01.2013. Wyjęcie płytki.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,2976.0.html
NEVER GIVE UP !
pb_90
Newbie
*

Reputacja: +1/-14

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 02, 2010, 12:21:12 »

Wojsko na bank nie przejdzie. Sam chcialem isc. Komisja zdrowotna odrzuca za najmniejsze niedomagania zdrowotne. Kategoria nie ma znaczenia.
A co do awfu to nie wiem, ale w przeciwwskazaniach wymienione sa trwale znieksztalcenia ukladu kostnego, w tym klatki piersiowej, wiec o nic innego niz o pe i pc chodzic chyba nie moze.
I tak to jest, nie mozesz wybrac tego czego chcesz robic, chociaz wada w niczym tak na prawde nie przeszkadza.
Jak sie w drugiej klasie liceum dowiedzialem, ze przez klatke nie pojde do wojska, to wydawalo mi sie, ze to jakis chory zart. Jak na nastepny rok zobaczylem jakie ciecie tam sie podostawaly to szlag mnie trafial.
Bomba aka Sputnik
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Kwiecień 02, 2010, 10:16:48 »

Nie wiem gdzie miales komisje, ale ja stajac do WKU w wieku ok 19 lat majac jeszcze PE dostalem kat. A (!!!!!!!) z paragrafem na....bolace kolano - w podsumowaniu napisano mi cytuje: "zniekształcenie klatki piersiowej nieznacznie uposledzajace sprawnosc ustroju" paragraf 33 p.3.
POZDRO ;-)
pb_90
Newbie
*

Reputacja: +1/-14

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 03, 2010, 11:14:23 »

owszem, ja dostalem kategorie A bez zadnego paragrafu, chociaz mam dziure na pol klaty. Ale nie mowie o tym. Kategoria, ktora dostajesz na komisji wojskowej nie ma znaczenia przy przyjmowaniu na akademie, gdyz tam badaja kandydata lekarze o roznych specjalnosciach, w tym ortopeda. Jesli wada jest minimalna, mysle, ze problemow jakichs wiekszych nie robia, ale w przypadku normalnego pe szans na przyjecie raczej nie ma.
tamarind17
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 06, 2010, 06:36:22 »

ja dostałem kategorię b12 bo byłem dopiero 3 tyg po operacji na komisji, pewnie za rok dostanę A Chichot
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Zł Alwernia cze gru Zapraszamy do zapoznania - increase blood flow to the penis - z tego źródła - folie samoprzylepne - zestawy swiateczne białystok