PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Lipiec 18, 2019, 02:44:15 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
  Drukuj  
Autor Wątek: Pompka WŁASNEGO WYKONANIA!  (Przeczytany 70938 razy)
saito
Newbie
*

Reputacja: +6/-5

« Odpowiedz #15 : Kwiecień 16, 2010, 01:31:08 »

<olaboga> jak to przeczytałem to mnie zabiło... skoro pompka jest próżniowa, to musi wysysać Uśmiech sama nazwa wskazuje Chichot
Gruszka nie zawsze pompuje powietrze, jest to zależne od ustawienia "zaworków" poprostu od konstrukcji gruchy i tyle, nie warto sobie zaprzątaćtym głowy sa bardziej interesujące rzeczy na tym świecie Duży uśmiech Chociażby naprawianie klat Duży uśmiech
Pozdro Saito
jawamdam
Gość
« Odpowiedz #16 : Kwiecień 17, 2010, 09:34:43 »

nie no spoko domyslam sie co oznacza stwierdzenie pompka "prozniowa". Ale jak przeczytalem na stronie tego doktora http://klatka.info.pl/ to on tam uzywa pompki tej z dawnych cisnieniomierzy, ktora to pompka pzeciez pompowala powietrze do rekawa. Wiec stad moje pytani, na jakiej zasadzie ta pompka robi proznie w pomieszczeniu Uśmiech
saito
Newbie
*

« Odpowiedz #17 : Maj 16, 2010, 12:24:20 »

Dalszy ciąg zabawy z pompką:) zdjęcia pompki, a także przyssanej do mojej klaty, efekty sami oceńcie, ja jestem zadowolony Uśmiech taka wysokość klatki jaką widać, jest przez cały czas, pompkę załozyłem tylko na czas robienia zdjęcia. Zakładam ja rano i wieczorem, nie przestrzegam ściśle czasu 15-60min.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a374a9c50882bbe1.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8483dd39c3388a26.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/266852229905085b.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ccb7e743cf59344d.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb16d91e9b169cdb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/66c155e3424f3a26.html

Pozdrawiam Saito
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2010, 11:47:40 wysłane przez saito » Zapisane
saito
Newbie
*

« Odpowiedz #18 : Maj 17, 2010, 12:05:00 »

Cały czas myśle i kombinuje:) postanowiłem zrobić sobie wiekszą pompkę, obejmującą cała klatkę, zaczynając od wysokości ok 10cm nad sutkami, az do łuków zebrowych. Nie będzie ona okrągła, bo  Mrugnięcie za duza by była. Troszkę mi to czasu zajmie, ale myśle ze do końca sesji się wyrobię Duży uśmiech Zrobię dlatego ze w sumie najbardziej ciekawość mnie zjada, czy da sie coś jeszcze w tej kwestii wymyślić co by dobrze działało. Jak zrobię, to potestuje i podziele sie rezultatami. Bardzo mnie ten temat ciekawi i zmotywowała mnie perspektywa wyleczenia się samemu. Dostaje zapytania, czy coś złego mi się z tym dzieje, póki co nie, cwicze na siłowni, trenuje kolarstwo i pływanie, zyje tak jak wcześniej. Co czuje-to ze mogę wziąć wieeeelki oddech  Uśmiech Moze komuś tez się uda wymyślić coś samemu, i będzie nas więcej niestandardowych ludzi. Uśmiech

Pozdrawiam Saito Uśmiech
halibana
Newbie
*

Reputacja: +33/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Maj 18, 2010, 04:11:29 »

Jestem pod mega wrazeniem paru rzeczy :

1. ze udalo ci sie zdobyc takie reczy
2. ze pompka ktora zrobiles jest szczelna
3. ze dziala tak jak ta niemiecka za 2 kloce
4. ZE tak fajnie wyciaga ci nie tylko sam dolek ale i mostek
5. ze masz tak niewielki slad ktory w godzine zanika ;o

Na prawde gratulacje !!
dla mnie jestes mistrzem.
Radzio85
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Maj 18, 2010, 09:55:44 »

Kolego powiedz z jakiego materiału wykonałeś tą pompkę?
Czy wzorem dla Ciebie była oryginalna?
saito
Newbie
*

« Odpowiedz #21 : Maj 18, 2010, 10:21:15 »

Oryginalna pompka była raczej inspiracją, a nie wzorem Uśmiech, moja jest w zasadzie 100% inna, tylko metoda jest ta sama, bo raczej w pompce inna nie moze byc Mrugnięcie
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +49/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #22 : Maj 20, 2010, 03:19:12 »

Nie trzeba trzymać rurki, gruszka działa podobnie do materaca.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
Lipan
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« Odpowiedz #23 : Maj 26, 2010, 07:04:34 »

saito, jesteś mistrzem!!!

Gdyby nie to, że zostałem zoperowany metodą Nuss'a, najprawdopodobniej teraz sam bym projektował własną pompkę lub próbował zdobyć ją drogą "oficjalną".

Potrzeba matką wynalazków  Uśmiech

Pozdrawiam i życzę pięknych, stałych rezultatów.

P.S. No właśnie... a jak to jest z trwałością poprawy? Jak myślisz... czy jeśli przestałbyś używać pompki np. na miesiąc, wada by powróciła?

Zoperowany metodą Nuss'a w Poznaniu 16 listopada 2007. 2 płytki
saito
Newbie
*

« Odpowiedz #24 : Maj 26, 2010, 11:04:57 »

Terez jestem przekonany na 100% ze jak przestanę to wróci do tego co było, nie ma zmiłuj musi się to utwardzić. Myślę ze to podobnie do innych przypadłości - kontuzji. Jak sie jej nie wyleczy do końca to wróci..... póki co to ok 6-7 tygodni chyba walczę, wiec jeszcze to chyba poooootrwa Mrugnięcie
Peterus
Newbie
*

Reputacja: +0/-2

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Maj 27, 2010, 09:05:52 »

saito odpisałeś mi na gg, że pompka jest w całości elastyczna no i rzeczywiście w miejscu tego wizjera widać, że ma parę warstw plastiku. Domyślam się że nie wyciąłeś dna z miski dla psa kupionej w realu i nie wstawiłeś tam wizjera ale szczerze mówiąc to nie wiem czy twoja pompka jest tak skuteczna jak Klobego. Wszyscy piszą, że mały ślad pozostawia, no i rzeczywiście porównując zdjęcia też można odnieść takie wrażenie, ale napisałeś że ją nosisz 30 min rano i tyle samo wieczorem, przy czym ci którzy używają pompki klobego noszą ją po parę godzin (nawet 6). Myślę, że powinieneś używać instrukcji Klobego, która jest zamieszczona gdzieś tam na googlach. Bo jak sam napisałeś zasada działania jest taka sama. A tak ogólnie mówiąc to gratuluję pomysłu, jestem zwolennikiem innowacji i też skonstruuję swoją pompkę w wakacje albo wcześniej. Myślę, że jest wiele osób na tym forum, które tak jak ja chcą trochę pomajsterkować, dlatego super było by gdybyś nam opisał, gdzie takie materiały można znaleźć i ogólnie jak to wykonać krok po kroku. Szczególnie mnie interesuje sprawa uszczelek na styku miski ze skórą. Wiem, że to takie głupie pytanie o szczegóły, ale tak po prostu nie pójdziemy do biedronki lub do reala szukając materiałów, bo raczej bez sensu jest chodzenie np. po dziale z artykułami ogrodniczymi i szukanie jakiejś miski, która po zakupie może się okazać nie przydatna. Oczywiście dużo zależy od nas samych i nie da się nic stworzyć bez umiejętności improwizacji, ale musimy mieć jakiś wgląd w sytuację. Mrugnięcie       
SlepaStrzala
Newbie
*

Reputacja: +6/-6

Koksik

« Odpowiedz #26 : Maj 28, 2010, 12:34:20 »

Kolega nie publikuje tego. Z tego co z Nim gadałem, to chce 650 zł za wykonanie ;;//
Lipan
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« Odpowiedz #27 : Maj 31, 2010, 06:20:34 »

Jeśli to co napisałeś jest prawdą, to powiem tak - NIEFAJNIE.

Eksperymenty na sobie, na własną odpowiedzialność - ok., ale kiedy w grę wchodzi zdrowie innych osób, oj... uważaj chłopie.
Sprzedawanie czegoś (jako urządzenie medyczne) za spore pieniądze, czegoś co wykonane jest bez fachowej wiedzy, bez certyfikatów lekarzy... wiadomo czym to grozi.

Zoperowany metodą Nuss'a w Poznaniu 16 listopada 2007. 2 płytki
Tomek84
Newbie
*

Reputacja: +5/-14

« Odpowiedz #28 : Czerwiec 03, 2010, 02:16:26 »

saito
Oryginalna pompka była raczej inspiracją, a nie wzorem , moja jest w zasadzie 100% inna, tylko metoda jest ta sama, bo raczej w pompce inna nie moze byc

jak zaczynał robić tę pompkę, udawał że chce kupić ode mnie moją, podpytał o dokładne wymiary, poprosił o rysunek, wytłumaczenie zasady działania, wszystko to dostał ...

(ja zastanawiałem się nad sprzedażą, gdyż moja wydawała mi się delikatnie za mała, a największy rozmiar zdecydowanie za duży i sam nie wiedziałem co robić)

później przyznał się, że wcale nie zamierza jej kupić, tylko zrobić...

gdy zrobił pompkę - mimo że czułem się delikatnie oszukany - zapytałem czy może ją wykonać także dla mnie, o 2 cm większą niż mam
odpowiedź była chyba właśnie 650 zł, potem lekko zszedł w dół, ale to i tak jest .... eh.

Na szczęście dr. Klobe bardzo dokładnie wytłumaczył mi w mailach, że ten rozmiar który mam jest dla mnie idealny, więc dobrze że nie sprzedałem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2010, 02:24:55 wysłane przez Tomek84 » Zapisane
SlepaStrzala
Newbie
*

Reputacja: +6/-6

Koksik

« Odpowiedz #29 : Czerwiec 03, 2010, 05:42:06 »

no ja właśnie chciałem się skusić, ale ojciec odwiódł mnie od tej decyzji. Może i słusznie. Zbieram na pompke kloba, ale i tak pewnie dopiero za rok będę mógł ją kupić. A szkoda, bo wakacje idą, do koloni mam miesiąc i 10 dni. Pewnie w ten czas (40 dni) troszeczkę dziura by się zmniejszyła + mój trening z żelastwem. Efekt byłby zadowalający, no, ale 950 zł piechotą nie chodzi, a za 1000 zł oryginalnej, nieużywanej nie kupie.
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
rejestracja kosmetyków - symultaniczne - nadruk na odzieży, odzież robocza bhp lublin - duda transport - odkurzacze centralne lubelskie