PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Kwiecień 10, 2021, 11:24:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Drukuj  
Autor Wątek: Halibana NUSS Poznan 19.03.10r. Zdj przed, relacja, zdjecia po  (Przeczytany 94188 razy)
halibana
Newbie
*

Reputacja: +34/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #60 : Listopad 20, 2012, 11:31:21 »

Dobra sa zdjecia ! 

zacznijmy od tego ze w koszulce kozak!

Na sucho bo na sucho   ale  troche cisne na tej silce [i pozatym nie mam raczej predyspozycji genetycznych zeby zostac kulturysta ...]

NO A TU GENERALNIE STAN RZECZY NA  DZIS  (chociaz idealnie to zdjecie tego nie pokazuje klatka na srodku cofnieta  ten centymetr w porwonaniu do tego co bylo przez pierwsze kilka miechow po operacji nussem)  :

I w tym miejscu moglbym skonczyc  pisanie i odezwac sie za rok czy dwa jak wyjme BLACHY  i  historia miala by juz teraz happy end  ALE  ten temat przerodzilem samoistnie w cos w rodzaju bloga,   wiec   lece dalej z koxem .  Pokaze wam  teraz   zasrane GINO i brzuch do ktorego lapania mam predyspozycje niestety ...

BRZUCH 

GINO ...   [wrodzone]

Dobra dodam wiecej zdjec zeby nie bylo ze mam cos pomieszane w glowie.

Rozrozniam 3 fazy jak to dziadostwo wyglada : normalnie [niemalze] , srednio, kiepsko i fatalnie. no to lecimy :

Fatalnie ... szok

Kiepsko...

Srednio

NORMALNIE (prawie no!)

Wbrew pozorom fatalnie wyglada tylko czasami jak mi jest mega goraco, zdj zrobilem dzisiaj po aspirynie jak mi sie leb gotowal. przewaznie wyglada kiepsko/srednio  a czasami normalnie  np jak cwicze, czy wyjde z prysznica czy jest zimno.
Generalnie nic przyjemnego, teraz kolej wysiekać to gówno, bo od kad mam spoko klate i cisne wiecej rzeczy zaczelo mi przeszkadzac  gino [kiedys bardziej mi rysała czache dziura w klacie]. 

Kolejny w kolejce jest nos, a wlasciwie przegroda, dostalem kiedys ultra kopa w twarz z przewroty bo zdazylem wygłówkować piłkę i strzelić bramke, zanim obrońca ją wykopał. Wyszedł mu efektowny Knock down i czerwona kartka. A ja do dzisiaj swiszcze nosem. W sumei mi nie przeszkadza, ale po serii badan sportowy mi radzil wtedy max do 25-28 roku zycia  ją zoperować bo moze miec negatywne skutki zdrowotne . No i raczej ma  bo czesto mam zatoki chore.  Ale tlumacze sobie to od lat motocyklem ...

Powiadam wam jeszcze w tym roku i na tym blogu postaram sie doyebać dobrą przemianę ;- )

btw Kangur, po zdj nr 1  [fatalnie]  widać  i po tym jak to sie zmienia, widać  że mam  Gruczol + tluszcz dlatego  operacja  tylko prywatna i tylko u Chirurga Plastycznego ktory robil podobne przypadki, zeby  blizny byly  idealnie poprowadzone  po linii sutkow   i  zeby od razu  dobrze sciagnal caly tluszcz i wtedy wysiekal gruczol.

My next step is :

And even :

CIAG  DALSZY Historii  NASTAPI  ;- )

...

x

x
x
x
x
x
x
x

x
x

x
x
x
x
x

dobra macie gratis MILY DLA OKA W KONCU ;- )

ps   z 80-90% takich panienek nawet nie wie ile jest warte ludzkie zdrowie, z jakimi rzeczami rodza sie inni  [to co my mamy, czy tam ja jakeis PE czy GINO to i tak jest nic]    i    Lazi taka cale zycie  wykorzystuje innych bo przyzwyczajona jest ze napaleni pajace   zrobia  wszystko zeby zamoczyć. 

Z tej okazji MESJAH !

CLICK --->   http://www.youtube.com/watch?v=1_fghzjOYMg

« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2012, 03:08:07 wysłane przez halibana » Zapisane
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #61 : Listopad 22, 2012, 07:28:04 »

MAM JESZCZE JEDNA CENNA MYŚL.

Sa osoby tutaj które nawalają mi minusy, i pracownicy sluzby zdrowia  którzy  potępiają takich jak ja, za operowanie PECTUSA Z PRZYCZYN CZYSTO KOSMETYCZNYCH.

Wszystko fajnie pieknie  wszyscy sa cwani gdy nie sa w naszym punkcie.

Osobiscie mialem swiadomosc ze robie to tylko i wylacznie z przyczyn kosmetycznych  ale  czytalem rowniez ze zapadnieta klatka uciskajaca organy wewnetrzne i serce moze odbic sie na zdrowiu po latach.  po 30 czy nawet 40 roku zycia.

Kolega ktorego spotkalem w szpitalu opowiadał mi  o jego "współtowarzyszu" z ktorym operowany był tego samego dnia.
Gość  o ile pamietam 34 lata , bokser amatorski   - taki troche Pit Bull -->  dziury prawie nie było widać pod muskulatura.

A pewnego pieknego dnia gość w wieku 34 lat czyli jakies 18 lat po tym od kad uprawia czynnie sport full time    przytkalo go po raz 1szy i zaczal miewac ataki dusznosci.
Podobno bywalo tak ze odczuwał kłucie w klacie i nie mógł spać w nocy  niejednokrotnie.

I tak w wieku 34 lat trafil na operacje  wypychanie dołka, którego optycznie nie było widać.

Drugą historię  wygrzebałem ze staroci na forum dzisiaj.

Ania81   w wieku 29 lat  napisała swój temat :

http://www.pectus.pl/index.php/topic,3369.msg14217.html#msg14217

z najwazniejszym cytatem

Wadę mam od urodzenia, ale wcześniej nikt nie zwrócił na to uwagi dopiero w wieku 29 lat robiono mi tomografię komputerową i zwrócono na to uwagę. Przed tomografią odczuwałam bóle w klatce, bóle żeber, szybko się męczyłam - odsyłano mnie do kardiologa, alergolog u któego sie leczę też rozkładał ręce, w końcu trafiłam do ortopedy i to było to...

Podobny opis sprawy czytałem u jakiegos goscia tez po 30stce na forum  US.

Czyli  reasumując wszystko, kto wie czy  w przyszlosci ja nagle nie miałbym robionego  NUSSA  w trybie emergency ? 

Tak samo jak z tą moją przegrodą nosową. Knock Down miałem jakies 10 lat temu, 6 lat nic sie nie działo, a od jakichs 4 lat  nadmiernie czesto mam zatkane zatoki [stan zapalny zatok]    i   tez bedzie trzeba to robić w ciagu 2-3 lat mysle

Pozatym, nawet nie umiem opisać jak zmienia się życie  z prostą klatą.  Praktycznie nigdy więcej dobierania ciuchów pod tym kątem.
Jezioro, basen , morze  -->  teraz sam motam takie wyjazdy. a kiedys musialem byc namawiany lezej lub mocniej zeby sie skusic.
nastepnie  SAMO ZADOWOLONIE jak czasem gdzies sie spojrzy w lustro w pzrymierzalni albo na siłce  z  tego  czego udało sie wyzbyć  i aktualnego stanu rzeczy     itd itd   jeszcze troche bym mógł wymienić ale to może przy innej okazji.

takze nie potępiajcie, abyście sami nie zostali potępieni ;- )
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 23, 2012, 03:07:20 wysłane przez halibana » Zapisane
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #62 : Kwiecień 18, 2013, 01:42:58 »

Witam witam  robimy UPDEJCIK !!

W zime bylem MEGA POCHLANIETY  ''kariera'' cisnalem na calego.

Nie mialem serio czasu  cwiczyc. cwiczylem troche,  raz w tygodniu powiedzmy  - i udalo sie bo utrzymalem to co ruszylem w wakacje, po wakacjach .  Nie sa to moze jakies dobre wyniki ale ja widze troche po sobie i po ciezarach szczegolnie ze ruszylem z zera.

KLATA  Z MEISIACA NA MIESIAC PO MILIMETR jak wspominalem sie cofala i jest w danym momencie tak :

WIEC CALKIEM spoko, ale wlasnie  zaczalem spowrotem silke intensywnie mega + wszystkie mozliwe odzywki kupione Chichot

2 tygodnie na sucho tylko białko , a pozniej wlaczam  mass gainera, bcaa i takie tam rarytasy.

dla przypomnienia  i zobrazowania roznicy klatki wrzucam zdjecie  zaraz po operacji 3 miesiace :

POPRAWE OCENIAM NA 75% na dany moment,  ale i tak jestem zadowolony pamietajac to co bylo.
Najgorsze jak  po wyjeciu plytek  mi sie jeszcze cofnie, ale tym sie zaczne przejmowac jezeli to nastapi, nie ma sie co martwic na zapas
mega sie ciesze z tego co jest.

Jak juz wspominalem,  znowu zaczelo mnie mega  irytowac to :

Dlatego we wtorek lece specialnie na 2 dni do Polski na konsultacje z hirurgiem plastycznym, aby  stało sie to :

Tak jak wspominalem poki klata byla plaska jak stol, zapomnialem o tym, ale jak mostek znowu sie troche cofnal, znowu spod koszulki zaczelo mnei to wkurwiac. nie po to tyle sie nacierpialem zeby miec podobny efekt jak przed operacja  wiec  chce sie pozbyc tego dziadostwa i cisne na silce grubo.

KOLEJNY UPDEJT W WAKACJE !!!!

POZDRO,
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 18, 2013, 01:54:37 wysłane przez halibana » Zapisane
Steel
Newbie
*

Reputacja: +4/-1

« Odpowiedz #63 : Kwiecień 20, 2013, 05:31:23 »

Ile miałeś włożonych płytek? Byłeś na kontroli, rotowała płytka? Po jakim okresie od operacji zauważyłeś, że klatka zaczyna się cofać? Może jakimiś ćwiczeniami przyczyniłeś się do cofnięcia mostka?
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #64 : Kwiecień 24, 2013, 12:59:17 »

Ile miałeś włożonych płytek? Byłeś na kontroli, rotowała płytka? Po jakim okresie od operacji zauważyłeś, że klatka zaczyna się cofać? Może jakimiś ćwiczeniami przyczyniłeś się do cofnięcia mostka?

bylem na wszystkich kontrolach.

Plytka raczej nie rotuje, na zadnym RTG nic  dziwnego nie widac.

Doktor za kazdym razem mowil ze gitarka gitarka.

Bo jak on moze zobaczyc roznice, jak to sie cofa   po milimietrze na miesiac ?

Plytka, zaczela sie cofac po 4 miesiacach,  i ciezko mi powiedziec czy przestala.

Po milimetrze po milimetrze,  tak jak jest mniejwiecej juz bylo zanim zaczalem cwiczyc.

Generalnie specialnie przez pierwszy rok nic nie robilem, a drugi rok PRAWIE NIC.

Wiec cwiczeniami sie nie przyczynilem ;- )

Chodzi o to ze klatka miala taki ksztalt jaki miala, i  caly czas chciala/chce do niego wracac.

MIALEM TYLKO 1 PLYTKE, na pewno 2 byly by lepsze,  ale wada byla mala   I KTO BY DO MALEJ WADY WLADAL 2 PLYTKI ?

Wg mnie , po czasie jedyna rada na ten przpyadek, byla by nadkorekcja, czyli takie wypchniecie zeby byl az do przodu odrobine.

dr Schaar czasem tak robi.

Steel
Newbie
*

Reputacja: +4/-1

« Odpowiedz #65 : Kwiecień 25, 2013, 09:12:38 »

Ja jestem 5 miesięcy po operacji i właśnie mam ochotę zacząć ćwiczyć... ale boję się, że przez ćwiczenia mostek się cofnie.
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #66 : Sierpień 20, 2013, 08:36:59 »

Witam

zatem   u mnie  klata sie juz zatrzymala tak jak na ostanich zdjeciach z silowni  i jest na prawde  SPOKO !

Cwicze tak  1x   2x    w tygodniu ze wzgl na brak czasu ,  ale od  pazdziernika  przstaje pracowac z calej pary i wracam na studia  i planuje 4x w tygodniu.

Caly pazdziernik i polowe listopada bo w polowie listopada  ZABIEG U CHIRURGA PLASTYCZNEGO w kielcach , na wyciecie tych gruczolow  i tluszczu ktory jest pod sutkami .

Na konsultacjach bylem chyba w MAJU.  Gosc profesinalista, mowi ze rzeczywiscie  jest tutaj troche zbednego gruczolu i tluszczu, takze  ustawil termin i tyle Uśmiech

Generalnie juz jestem mega bardzo zadowolony ze swojej sylwetki i klaty.

Czuje sie jak nigdy wczesniej,  100% zdrowo  i  silnie.  Nigdy nie bylem silniejszy wczesniej . jest jtroche mocy.

Po sylwetce tez  mimo  nieregularnych cwiczen w  malym wymiarze godzin   ZACZYNA BYC JUZ WIDAC  ze CWICZE .  Powoli zaczynam sie  robic  w  litere V, szoku ni ma   ale z JACKA PLACKA z  zapadnieta klata   Wyprowadzilem sie juz  na   ''ADRIANA z trzepaka''.    To daje jeszcze wiekszego kopa motywacyjnego.

Generalnie jakbym przed rozpoczeciem jakiegkolwiek leczenia    dostal zdjecia  tego co  juz mam teraz,  BRALBYM W CIEMNO I PLACIL 5000 PLN  zeby to sie stalo   jak za strzalem magicznej rozdzki.

A to dopiero POLOWA DROGI bym powiedzial Uśmiech

Mi sie z tym nie pali z tymi calymi  zmianami  w posturze,  powoli ale konsekwetnie !!

W ogole ten blog okazal sie strzalem w dziesiatke.  pamietam jak dzis kazdy swoj post,  ile mialem lat, co aktualnie robilem  i co wtedy myslalem.   mega mega mega  POLECAM KAZDEMU

CLICK --->  http://www.youtube.com/watch?v=IO_r6m8VekM
Kriter
Moderator
Newbie

Reputacja: +50/-14

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #67 : Sierpień 20, 2013, 02:51:25 »

Halibana dawno Cię tu nie było.

Operacja metodą Ravitcha 18.06.2015.
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #68 : Sierpień 20, 2013, 03:09:07 »

Noo dawno dawno   Duży uśmiech

Teraz jestes bossem na forum , to sie nie moge juz klocic  bo tym razem poleci od razu global  Z politowaniem Z politowaniem Z politowaniem

Ja od padziernika przez 6-7 tygodni silka   4x/tydz     i    wtedy wrzuce zdjecia ! [zaraz przed zabiegiem w kielcach]

a potem wrzuce juz  na poczatku 2014  !!
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #69 : Sierpień 20, 2013, 04:31:02 »

Ahh jeszcze jedno dodam.

Operacje mialem MARZEC 2010 .  U dr Bylem ostanio na koniec 2012 na ost konsultacji  i   w grudniu mialem dzwonic po termin na 2013 rok.

Termin  powinien byc   gdzies  wakacje 2013  - koniec roku 2013  czyli po    3-3.5 roku.

Z kraju wybylem z  powodow  karierowych itd.  na ponad rok,  cwicze na silowni itd  CHODZI O TO ZEBY BYC JUZ PEWNYM ZE MI SIE NIE COFA DALEJ,  i zeby  dopierodlic na silwni porzadna posture.  od PAZDZIERNIKA wracam do polski i bede cwizcyl  4x w tygodniu.

wyparowalem jak kamfora ;-)    ZATEM DZWONIE W GRUDNIU 2013  [rok pozniej] i ustawiam wyjecie na   2014 druga polowe.

Czyli bede mial plytki  4  ,  4,5   ROKU.     This is how i rolll.  ale co moge zrobic skoro  wiem  ze tak JEST NAJLEPIEJ DLA MNIE,  bo  mimo  21-22-23 lat     jeszcze mam dosc elastyczna klate,  wolno mi kosci wapnieja Chichot
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #70 : Sierpień 21, 2013, 08:58:24 »

Nie trzymaj za długo tej płytki, gość na forum pectusinfo pisze, że po 4 latach osłabły mu strasznie kości w miejscu styku z płytką.

luck91
Newbie
*

Reputacja: +3/-0

« Odpowiedz #71 : Sierpień 21, 2013, 10:06:58 »

No i z tego co słyszałem to ponoć im dłużej się trzyma tym później ciężej je wyjąć bo wszystko zaczyna się wokół nich zrastać.
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #72 : Sierpień 22, 2013, 07:51:05 »

to z tym oslabnieciem kosci, to raczej nie przez to ze chlop trzymal plytke 4 lata zamiast 3.   Rownie dobrze po regulaminowych 3 moglo mu sie stac tak sadze.

To ze sie zrasta itd.  to wiem  , przewaznie

Ale wyjac plytke nie jest az tak ciezko z tego co wiem, zdejmujesz mocowania, wysuwasz na sile w bok i tyle ...

Zyje mi sie z nia mega dobrze,   i mam pewnosc ze poki jej nie wyjme nic sie narazie nie zmieni ...

A boje sie znowu cofniecia ...  no i   generalnie nie ma mnie jeszcze w kraju wiec nie mam jak.

Wydaje mi sie ze wszystko bedzie gitara   wedle tego co zaplanowalem ;- )
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #73 : Wrzesień 05, 2013, 06:24:57 »

Btw mnie jak wypuscili ze szpitala w koncu

Waga z  73 spadla do 65.

Teraz waze 78-80   i nigdy nie czuje sie lepiej,  jem ile wlezie, duzo kurczaka, dania z ryzem z owocami morza, kebaby, duzo wody itd.

Sila rosnie !!

SILA !

Najnowsze foto:

X

JUZ ZA 2 MIECHY, w kielcach  do doktora plastycznego  na  wyciecie  spod sutkow,  gruczolow i tluszczu,  do konca roku albo i troche dluzej, pompuje mase i  cwicze cwicze .

a pozniej   w planach  jak nabije 85 kg conajmniej,  z  miesiac redukcji.

Mieso na parze,  wazywa na parze  + owoce   i   lecimy w dół  !

X
Kriter
Moderator
Newbie

Zobacz profil WWW Email
« Odpowiedz #74 : Wrzesień 06, 2013, 12:14:22 »

Fotek nie widać.

Strony: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
kliknij to - tutaj - zobacz - załóż forum - paczki swiateczne szczecin