PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Kwiecień 10, 2021, 11:27:05 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Drukuj  
Autor Wątek: Halibana NUSS Poznan 19.03.10r. Zdj przed, relacja, zdjecia po  (Przeczytany 94189 razy)
karllll
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #45 : Styczeń 30, 2011, 08:22:15 »

świetnie Cię zoperowali!!!!10/10 daję heh Prawdziwy majstersztyk!:) jak uważasz....czekać rok na Poznań 300km ode mnie czy 2 tyg do 10km na Wawe?Uśmiech
pewnie zbierałeś infomacje przed operacją:) jak nie to nie odpowiadaj heh
halibana
Newbie
*

Reputacja: +34/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #46 : Styczeń 31, 2011, 12:50:47 »

mialem taki sam dylemat.  Wybralem Poznan.

Mam tam 300km  chujowymi drogami, a  mam 100 do Lodzi  czy   200 do Warszawy.

wybralem czekanie hmmm. 
buul
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #47 : Maj 07, 2011, 04:18:08 »

ile czekałeś na tą operacje ?? rok ?
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #48 : Maj 31, 2011, 09:12:57 »

hmmm nie pamietam ale cos takiego, tak chyba rok, albo 10 miechow cos takiego
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #49 : Czerwiec 22, 2011, 10:36:31 »

witam , u mnie bez zmian

bylem u dr Krystiana Pawlaka ostanio na kontroli,  wszystko zajebiscie  wrzucam RTG

Chyba jutro kupuje karnet na basen, a moze jakas silownia ?  W Sumei by juz wypadalo,  a jestem leniem, caly dzien tylko sie operlalam, jezdze na motorze, ustawiam sie z ludzmi, imprezuje, i po nocach gram w pokera ; o

Chyba by wypadalo sie wziac za jakies cwiczenia,  zostaly mi 2 lata gdzies z plytką
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 30, 2011, 12:28:38 wysłane przez halibana » Zapisane
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #50 : Wrzesień 01, 2011, 12:31:21 »

w pazdzierniku bedzie 1,5 roku od operacji. 

Zajebisty czas,   z klatki jestem mega zadowolony .

Od pazdziernika ide pod okiem kolegi z bardzo duza wiedza, na silke, 3x w tygodniu  najprawdopodobniej.

Czas dopakowac cos, usztywnic klate, mam  lekka obawe ze jakbym nic nie zrobil, to po wyjeciu mogla by wada wrocic [min. z uwagi na to ze juz przy samej 1szej operacji okazalo sie ze mam plastyczna klatke]

Mam jeszcze jeden plan, Poniewaz jest na forum osoba ktora nie zglosila sie juz pare lat na wyjecie plytki  naszedl mnie pomysl zeby jebnac cos na zwloke, albo po prostu poprosic lekarza o rok dluzej z płytką . Mysle ze w moim przypadku  to by bylo dobre !

Od pazdziernika fotorelacja z postepow z pakerni.
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #51 : Wrzesień 22, 2011, 02:29:30 »

Nie pamietam czy wspominalem ale juz od dawna, jestem w pelni formy i nie pamietam w ogole ze mam jaka kolwiek płytke w sobie.

Nie ma zadnej roznicy dla mnie i odczuwania  jak mam plytke w sobie, a jak byłem przed ooperacja

no moze ta malutka ze mam prosta klate a nie cygaski wąwóz.

halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #52 : Listopad 15, 2011, 12:39:51 »

kurde musze sie przyznac ze na silke jeszcze nie poszedlem...

mam duzo innych spraw,  a na silke  sie wybieram jak sójka za morze ...

Pewnie dlatego, ze cale zycie smialem sie z ludzi chodzacych na siłownie bo wiekszosc z nich to albo  bezmózgie głąby i osiłki    lub totalne placki ktore sie próbują ogarnąć.   Normalnych pewnie ok. 30 %  Chichot

Zawsze sporty, silownia tylko czasami, jak byla konieczna, i to taka przy hali nawet wyposazona, ale i tak sie na tym nei znam.

I tak moja godzina wybije gdy bede musial przywdziac trykot, zasznurować trampki i isc  CWICZYC NA SILOWNIA, wiecej ciezaru wiecej kalorie .

Zbyt bardzo zalezy mi na utrzymaniu klatki, po wyjeciu blach zeby teraz olac temat, bo wierze ze to bedzie dzialalo pozytywnie na utwierdzenie, mostka w nowej pozycji i nie pozwoli mu sie juz nigdy cofnac .!
buul
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #53 : Listopad 15, 2011, 04:29:41 »

ćwicz !!! zajebista sprawa Mrugnięcie

Bylem chudziutki, 68 kilo... zacząłem ćwiczyć i na wadze aktualnie 80kilo. Oczywiście cały efekt psuje ta wklęśnięta klata ;/ za tydzień jadę do lublina umówić się na operację, czeka się tam podobno 2tygodnie. A akurat za miesiąc mamy 10dni wolnego ( święta ). Właśnie wtedy chce sobie zrobić operacje. Ale tak sobie myślę czy nie zrobić jej później... a wiesz czemu? tak mnie wkręciła ta siłownia że po prostu nie mogę się z nią rozstać ;d Bo wiem że jak zrobię operacje to dopiero za rok ponownie wrócę do ćwiczeń i źle mi z tym Mrugnięcie Ty masz teraz taką okazje... kurde zazdroszczę Ci ;d

Masz dobrą klatkę i jeszcze masz możliwość chodzenia na siłownie...
Chłopieee na co czekasz ?? ;d
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #54 : Listopad 09, 2012, 06:01:00 »

oooo w  mordę  ostatni wpis rok temu.  TEN WPIS BEDZIE DLUGI,  pisany haotycznie --> CZYTASZ NA WLASNA ODPOWIEDZIALNOSC

[jest on glownie dla mnie, w ogole ten temat jest takim rodzajem bloga, wchodze raz na pare miechow  i przypominam sobie cale moje myslenie, i to jest swietne dla mnie]

zatem : O    :

Moje zycie niezle zapierdala.

Skonczylem Licencjat,
Zaczalem magisterke, wzialem rok dziekanki i jestem w anglii.

od zera do bohatera do zera.  moje losy jak w serialu TVP londynczycy bez kitu.
Dzieki temu wyjazdowi ponownie zaczne w 105  % szanowac pieniadz  [przez ostanie 4 lata prospeirty traktowalem go jako cos co jest i nigdy go nie zabraknie]

Dostalem troche kopa od zycia , teraz sie podnosze.

Jestem kucharzem, ale chce pracowac w zwiazku z inna moja pasja tzn  jako krupier pokerowy.

Aplikuje do kasyn itd, daj Boze zaczac cos nowego jeszcze przed swietami albo zaraz po.  Restauracja , zajebsita, ludzie tez, gstro do oporu i to najlepsze ale  malo placa.  w kasynie  roznie z ludzmi, jedzenie samemu sobie zapewniasz  ale za to zajebsicie placa. jak to siem owi nie mozna miec wszystkiego !!

CO DO PECTUSOW, to bez WIEKSZYCH ZMIAN.

LIPIEC SIERPIEN --> silownia na maxa,

wrzesien przerwa

pazdziernik i listopad cisne znowu.

Przez ten rok od ostaniego wpisu, wydaje mi sie ze klatka mi sie troche zapadla, ale nie jakos bardzo i tak jestem z niej zadowolony, ale wraca do swoich ksztaltow  [pierwsze pol roku po operacji byla plaska jak stol]

zrobie poziniej kompilacje zdjec przed, po operacji od razu, i teraz po 2,5 roku,

Wlasnie TO JUZ 2,5 ROKU od kad nosze plytke Chichot

Planowane wyjecie mam 2013 rok ale bez okreslonej daty.
zamotam tak, zeby byl to koniec roku 2013  czyli jakos listopad, czyli wyjecie po 3,5 .

Generalnie jakbym mogl to pewnie bym sie z nia nigdy nie rozstawal, bo boje sie ze moze sie mostek cofnac.

Klatka wraca ksztaltem, ale nie cofa sie jakos znacznie. dolka było nie wiem na oko strzelam 2,2 cm, teraz jest moze 0,8 cm ale wyglada to prawie normalnie  a dla osob nie majacych stycznosci ze pectusami  to  jest to normalna klata jak u pirata.   

Najwazniejsze ze jak usuniety zostanie pret podtrzymujacy mostek, zeby on zostal tam gdzie jest teraz i bedzie git.

Ogolnie to wbrew zaleceniom lekarza troche  RYZYKUJE  I  CWICZE NA SILOWNI,
tzn  moj doktor prowadzacy odradzil, ze wzgledu ze bedzie mial ciezej wyjac plytke. a co do samej wady  to  moja praca na silowni   podobno ma nie miec wplywu. dotkor mowi  ze to nie bedzie mialo wplywu, nie zapewni mi zadnej wiekszej pewnosci ze efekt sie nie ruszy , wg nie powinien zostac.  ale co ma z drugiej strony chlopina powiedziec ?  Swietny gosc, ale ja znam siebie i swoje cialo i tak samo jak wiedzialem przed operacja ze bedzie mial latwe zadanie mnie nastawic [bo mam elastyczna klate bardzo --> miekka mimo ze mialem 20 lat jak mnie operowal.  a teraz 22,5   i juz  troche stwardniala  ale  moze tez dlatego  ze zaraz pod mostkiem jest wlasnie blacha NUSSA, to taki efekt tylko sie wydaje ??  mniejmy nadzieje ze  nie    . ze chrzesci po prostu twardnieja jak u kazdego z wiekiem [u innych w wieku 18 lat juz sa bardzo twarde, u mnie jak widac nie ! ]

Wracajac do silowni  zameirzam   jakos od grudnia albo od nowego roku,   zaczac pelna suplemetnacje  tzn

bialko czyste, mass xxl [3/4 bialka, 1/4 wegli]  , aminokwasy i glutamine   oraz jakis vitamin pak.

Ja jak cos robie to na maxa, nie moglem sie do tego zebrac tyle czasu bo sie zawsze smialem z silowni, ale teraz zaczalem, cisne na ''SUCHO''

2 miechy pierwsze dobra diete trzymalem, teraz nei mam jak wiec staram sie i tak TYLE O ILE  jesc madrze i to czego organizm potrzebuje, ale od nowego roku chyba   znowu dam rade poprawna diete cisnac   + suplle + pompa = sila + masa miesniowa

Moj cel jest taki, zeby nabudowac klate i plecy,  zeby  trzymac zajebista postawe .

Od wieku lat 19 zaczalem miec problem z brzuchem, tzn nie jestem gruby, ale jak zwiekszam mase chocby 3 kg  to widze tot roche na brzuchu. mam troche ujebanie na tym punkcie, ale wiem po prostu ze  jakbym sobie popuscil albo sie spasl, to bylbym jak ruski kierowca ciezarowki  :  NA DOLE CHUDY , NA GORZE CHUDY A  BEC JAK PILKA LEKARSKA.

Jestem troche lenwiy nie chce mis ie czesto  robic nog i brzucha,   chociaz czasami robie.  zawsze robie plecy bary klate.

Takze zamierzaam nabudowac miesni  klata plecy  [zeby tez dobrze wygladac, to 50 % cel, a 50%  przygotowanie sie do wyjecia plytki]

i  wykupie sobie nowatorska metode usuwania tluszczu z brzucha : kriolipolize.

6 albo 12 zabiegow. cena za 6  ok 1000 zl.  ale sa czesto grupony  i mozna miec 6 zabiegow od 250 zl .

mysle ze zrobie 6 na pewno jak nie 12 .   Jak to spiewa bas tajpan : "piekno fizyczne bez zadnych cwiczen"

Jak juz sie zebralem to na prawde chce maksymalny wynik , a ta niewinwazyjna nowozcesna metoda, jest stosowana nawet w programach typu PRZEMIANA POTWORA GRUBEGO w szczupla laske, i  centralnie daje rezultaty w bardzo wielu przypadkach

Kriolipoliza nie zaszkodzi, jak kogos interesuje niech sobie pcozyta na czym polega.  nieinwazyjne  wymrazanie tluszczu, ktory cialo samo usuwa przez uklad limfatyczny pozniej .

Dam znac jakoś w Święta, wrzuce foty  klaty przed, po operacji, i teraz  po  cwiczeniach  na silowni   bez wspomagaczy .

btw. zwiekszylem sile i obciazenia  do 200% tego co zaczynalem. czyli np z hantli 6kg do hantli 10/14kg
Ze sztangi 10 kg do 25 kg .  Cwiczenia na bic na maszynach np z 13 do 30 , i z 34 do 69kg.   Nie znam sie na tych wszystkich nawach jeszze. tybardziej ze z angolami cwicze i oni maja swoje.

Nie sa to mega duze obciazenia, ale zaczynalem jako zwykly placek,  niemalze jakbyscie szachiste z parku w sloneczny ndzien grajacego na lawce  postawili na silce i kazali cwiczyc na maxymalnych obciazeniach. taki bylem , bo poza kondycja i nogami, to nigdy nie uzywalem miesni u gory mojego ciala  bo   zawsze lubialem byc szczuply i w tym wynajdywalem atuty .  smiaelm sie z ludzi co pakuja bary na silce,a teraz sam cisne na 95 %.

Od Stycznia  kupuje  mądrze ulozony zestaw  za 1000 plnów, i cisne diete mase i prawdziwy trening.

Od Marca zaczne jakos 1 zabieg kriolipolizy zeby \od razu wyzbywac sie tluszczu z brzucha bo mam do niego predyspozycje i mi go zrzucic samemu bylo by niesamowicei ciezko, godziny harowania, a wole zawsze na skroty :d

GL ME
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #55 : Listopad 17, 2012, 07:53:34 »

DOBRA

PRZYZNAM SIE DO   CZEGOS,   I   OD RAZU DO DRUGIEJ RZECZY  BO   CZEKA MNIE OPERACJA ZE WZGLEDU  NA  PUNKT 1

1.  KLATKA SIE COFA  -   ale chyba juz koniec,       DOLEK 3,5CM   OPERACJA   0.0 CM      TERAZ  1,3 CM

Mialem jakies   -3 cm dołka załóżmy     
OPERACJA - 0,00  stół
2 MIECHY    -0,3 CM dołka
6 miechów  BEZ ZMIAN
8 MIECHÓW BEZ ZMIAN

2 lata NIE ZWRACALEM UWAGI, ZYLEM PELNIA ŻYCIA

30 miechów  po OPERACJI   DOŁEK  JAKIS  1,3 CM  na wysokosci  sutkow,   bo  klatka u gory jest dalej wypchnieta fajnie,  zaczela sie cofac tylko na srodku na wys sutkow.

COFANIE SIE bylo jakies bardzo powolne,  a  mozliwe ze ostanio  tez  dolzoylem do pieca,   bo intensywnie zaczalem CWICZYC NA SILOWNI.

Lipiec sierpien - silka
wrzesien - off
od padziernika cisne moco i planuje CISNAC JAK BOG DA TO I ROK do wyjecia

Podjalem decyzje o silowni , zeby zyc normlanie i wyrobic posture jeszcze z poprzeczka,  bo jakbym zaczal cwiczyc bez POPRZECZKI, to moze by  wrocil mi caly mostek ?  A TAK  POCISNE NA MAXA ROK, zobaczymy ile wroci  [na pewno mniej  bo podtrzymuje go poprzeczka]

I MAM NADZIEJE, ZE PO WYJECIU POPRZECZKI , KLATKA NIE DRGNIE NAWET  O MILIMETR JUZ

to byla 1sza rzecz .....

DRUGA :

mam GINEKOMASTIE .  Czyli powiekszone piersi. 

Specialnie kantowalem na zdjeciach zawsze niemal  robione po wyjsciu z zimnego prysznica, wtedy  sie klata kurczy, sutki sie kurczą i nie widać.

Jak mialem klate płaską jak stół, było najmniej widac, ale z uwagi na fakt , ze cofa sie miedzy sutkami, znowu zaczyna byc mocno widac GINO.

w 2013 albo 2014   operuje prywatnie w klinice chirugii plastycznej też  GINO.  KOSZT 1000-2000 ZŁ.

WKLEJE WAM PARE  ZDJEC  PRZYPADKU  IDENTYCZNEGO JAK MOJ :

NIE
PRZYZNAWALEM SIE NA TYM FORUM, TEZ DO GINO  [gruczol +tluszcz]

BO TO FORUM NA TEMAT PECTUSA, i nie chcialem zeby "SPECE" wmawialy mi  ze mam TYLKO GINO, jeden sie taki znalazl nawet na 1 stronie :d

NA FORUM   DRUGIM ,  NIE  WSPOMINALEM ZE MAM Z KOLEI PECTUSA.

PRAWDA JEST TAKA   ZE  MIALEM OBA

NIE MAM JUZ PECTUSA, KLATKA WRACA TROCHE,  ALE I TAK WYGLADA  SUPER   W POROWNANIU DO TEGO CO BYLO

TZN OCENIAM  TAK :

STAN PRZED OPERACJA :    4.3[1-10  gdzie 10 to IDEAŁ]
STAN PO OPERACJI OD RAZU :  10 / 10
STAN 6 MIECHOW PO :  9,5  / 10
STAN  PO 2,5 ROKU :  8.8 / 10

LICZE ZE PO WYJECIU  SIE JUZ NIC NIE ZMIENI,  I MIMO MOCNYCH CWICZEN, ale bede dawal znac.
AHA I PODKRESLAM,  DOLEK NIE WRACA NA CALEJ KLACIE, TYLKO  TAK NA SRODKU  NA SRODKU,  WIEC I TAK I TAK JEST SPOKO. I NIE WYGLADA TO ZLE.  ale nie zmiaerzam cale zycie po wyjeciu nic nie robic i oszczedzac sie fizycznie, wiec wole dotryac posture juz teraz, a potem tylko utrzymywac !!!

GINO ?

MIALEM, ALE MNIEJ MI PRZESZKADZALO NIZ PECTUS,     CHUJOWO WYGLADA W POLACZENIU OBYDWA

BO MOSTEK COFNIETY, A  SUTY DO PRZODU , I TO TYMBARDZIEJ POGLEBIALO WRAZENIE

KONIEC 2013  JAKIS GRUDZIEN KOLO BOZEGO NARDZOENIA, albo na poczatku 2014   GINO  , USUNIEMY I BEDZIE KLATA JAK U PIRATA.

Jeszcze bedziecie gratulowac mi mojej ciezkiej drogi Chichot

« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2012, 06:38:49 wysłane przez halibana » Zapisane
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #56 : Listopad 17, 2012, 03:40:13 »

skąd wiesz ze gino? moze lipo, zreszta po kompieli gino sie nie cofa tylko lipo..

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #57 : Listopad 18, 2012, 04:25:46 »

Jestem na 95 % pewien  ze   to  gino z lipo polaczone.

Wyglada  identycznie  100% tak samo jak to  z obrazka u goscia, niby male , ale jest do wysiekania i gruczol i troche tluszczu.
I mowie raczej mialbym to w dupie, jakbym klate mial prosta jak stol dalej bo wtedy nei rzuca sie tak w oczy, ale jak mi sie lekko cofnela to znowu  gino  bedzie przeszkadzac np pod  koszulkami z cienkiego materialu itd.

Najprawdopodobniej uda mi sie jutro zrobic jakies foty i wrzuce jutro w nocy  najnowsze updejty zeby nie byc goloslownym, zobaczycie co i jak w trawie piszczy ;- )

pzdr

ps mialem w planach kiedys sie przyznac  w tym temacie  [blogu juz haha padne]    ale jak go zakladalem mialem niecale 20 lat,  a teraz juz za niedlugo bedzie 23    wiec   dalem   te 3 lata   "gospodarce hormonalnej"  jak to pisza spece na  forach   ze  czesto samo zniknie  do 22 roku zycia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2012, 04:36:54 wysłane przez halibana » Zapisane
kangur
Newbie
*

Reputacja: +27/-7

« Odpowiedz #58 : Listopad 18, 2012, 01:04:10 »

zrób sobie usg tego, na gg jestem rzadko pisz na pw
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2012, 08:59:13 wysłane przez kangur » Zapisane

Ravitch + Nuss Kraków Szpital im. JP2
włożenie 2012 czerwiec / wyjęcie 2014 lipiec
Konsultacje, treningi, żywienie - przed / po operacji -> priv.
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #59 : Listopad 20, 2012, 07:42:36 »

zrobie zrobie na pewno, ale moge tez zrobic na 1szej wizycie u doktora ktory to i tak i tak musi zobaczyc i mnie zakwalifikowac jak cos.
Mozliwe ze nawet przed swietami  za miesiac  pojade na takie badanie !

co do zdjec to lada dzien, ciagle zapominam wziac aparatu na silke,a w domu nie mam jak i slabe swiatlo - beznadizejne zdjecia wychodza.

a i jeszcze ciekawostka znalazlem angielskie forum PC PE. duzo fajnych info
http://www.pectus.org/whatis.htm

tam jest min informacja ze pectus zdarza sie  4 na 1000 osob

czyli w skali polski byloby to jakies 150 tysiecy osob !

w sumie to w liceum mialem w klasie 2 inne osoby z klatka lejkowata. Mojego ziomka swietnego co mial zapadnieta  dolna czesc tak dosyc mocno, cwiczyl w gimnazjum ,ma 6paka i miesnie  wszedzie a dziura jaka byla taka jest  i jeszcze taki inny gostek bardzo wysoki.

Kojarzy mi sie ze kogos mialem tez w podstawowce,  ale to bylo strasznie dawno.

Czyli generalnie  zgadza sie ta statystyka hmm ;- )
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
ksw szkolenia bhp opole - agencja fotograficzna warszawa - zobacz więcej - odwiedź stronę - załóż forum