PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Marzec 07, 2021, 12:25:31 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7
  Drukuj  
Autor Wątek: Halibana NUSS Poznan 19.03.10r. Zdj przed, relacja, zdjecia po  (Przeczytany 92217 razy)
halibana
Newbie
*

Reputacja: +33/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Kwiecień 17, 2010, 11:55:02 »

za 2 dni będa 4 tygodnie od operacji.

czyli uplynelo 26 dni.

Czuje sie caly czas lepiej. Od tygodnia nie mialem ani grama goraczki.

Od tygodnia równiez notuje tez codziennie zauwazalne zwiekszenie ruchomosci rąk w sumie mam juz pełny zakres - juz moglbym machac łapami  do okoła w sumie.

Nie mam zadnych bóli.

Rany pooperacyjne i po drenach goją sie bardzo ładnie. Podejrzewam ze po wakacjach nawet nie bedzie tych długich cięć widać. [mialem 2 , jeden dodatkowy poniewaz odmy nie dalo sie w moim przypadku cwiczeniami oporowymi ''rozgonic'']

Wynik operacji  oceniam bardzo bardzo dobrze.  [wczesniej jak mi mowili ze klatka moze sie zmieniac jeszcze przez miesiac to nie wierzylem. A to prawda. 2 dni po operacji mialem tak jakby prawa dolna czesc tak 3 mm do przodu. 4tego dnia to zniknelo i jest idealnie rowno. a po 2 tygodniach SRODKOWA CZESC przy mostku poszla mi tak 1-2 mm do przodu, ale w ogole mi to nie przeszkadza jest to niewidoczne wizualnie - jedynie sam moge to wyczuc.]

wszystko byloby idealnie ale jeszcze sa dwa negatywne aspekty.

1. Spadla mi kondycja. Przejde do okola domu 3 razy i lekko dycham.  Tak samo zauwazylem na spacerze ze kondycja jest duzo slabsza. Nie wiem moze to wynik odmy ktora mialem.  Wierze ze jak tylko blizny pozwolą  to trening 2-3 razy w tygodniu na basenie  przywroci dawną świetnosc.

2. Wieczorem leżąc mam czasem dziwne uczucie w prawym boku tak z tyłu.
Najpierw myslalem ze to moje urojenie. Ale teraz jestem niemal pewien ze cos tam jest dziwnego.
Gdy robie pełny maksymalny wdech  mam takie uczucie jakbym mial tam mala pileczke -taka  1/2 pingpongowej.

Niestety w tamtym miejscu mialem stwierdzony wlasnie plyn w oplucnej.
Mam do wtorku przepisane cały czas  leki na zwiekszenie wchlaniania tego płynu.

Jesli sie uda to jeszcze w poniedzialek postaram sie isc na badanie USG.

Pozatym  słonce, wiosna.
Poki co - nie zaluje mojej decyzji. Pozbylem sie tego  czegos. Nie skacze ze szczescia  ale to takie zajebiste uczucie jak czasem spojrze w lustro   i  ubranie lezy jak  zdrowym czlowieku, a nie pokrzywiencu jakims ;- )

W ogole ta swiadomosc ze juz nie mam koszulki w szafie ktorej nie moge zalozyc  bo sie  ''zle układa''   Buzia na kłódkę

Juz nie mowiac o tym jak spojrze w lustro bez koszulki.
W tym roku kazda plaza moja.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2010, 12:03:30 wysłane przez halibana » Zapisane
Drax
Newbie
*

Reputacja: +8/-0

« Odpowiedz #16 : Kwiecień 17, 2010, 02:02:15 »

Gratuluję efektów.
Wstawiłbyś jakieś fotki to byśmy zobaczyli jak to teraz wygląda.
Pozdro Mrugnięcie
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Kwiecień 17, 2010, 08:00:12 »

Gratuluję efektów.
Wstawiłbyś jakieś fotki to byśmy zobaczyli jak to teraz wygląda.
Pozdro Mrugnięcie

porobie wiecej zdjec pozniej.

jak na teraz  macie  Mrugnięcie :

PRZED: 

PO

Zaznaczam ze  wiekszosc lekarzy oceniło moja wade na    MAŁĄ / ŚREDNIĄ.
Podejrzewam ze nie kazdy by sie tego podjął  ''bo to nie jest koniec swiata''.

Ale moja klatka mi przeszkadzala, byla zapadnieta symetrycznie i tak jak powiedzial doktor Pawlak przed operacja  Wynik po wlozeniu jednej płytki  powinien być  ( i JEST !! )  bardzo bardzo dobry.

I jeszcze jedno,   wyczułem  podczas mojego pobytu w szpitalu, ze doktor Pawlak  gdybym był u niego na wizycie kwalifikujacej na operacje by mnie nie ZAKWALIFIKOWAŁ.  Ale z uwagi na to ze przejął  juz  zakwalifikowanych  pacjentow na operacje po doktorze Adamczaku po prostu podjal sie mojego przypadku wlasnie z efektem  jaki widzimy  Duży uśmiech

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2010, 09:24:31 wysłane przez halibana » Zapisane
streetball
Newbie
*

Reputacja: +22/-0

« Odpowiedz #18 : Kwiecień 19, 2010, 10:41:13 »

Fakt wade miałes bardzo mała ale efekt jest idealny , w skali do 10 dale 11/10 Mrugnięcie
Miłego opalania klaty na plaży;)

23.06.2010. Włożenie płytki w Akademii Medycznej w Gdańsku
16.01.2013. Wyjęcie płytki.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,2976.0.html
NEVER GIVE UP !
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Kwiecień 20, 2010, 01:54:49 »

Fakt wade miałes bardzo mała ale efekt jest idealny , w skali do 10 dale 11/10 Mrugnięcie
Miłego opalania klaty na plaży;)

ehehehehe dzieki  też uwazam ze poprawa jest  najlepsza na swiecie.

Wg. Ciebie wada bardzo mała - ale sam chyba wiesz jakie to uczucie GDY NA PRZYKLAD   na zawodach zniszczysz przeciwników, podbiega kumpel  w gescie radosci i triumfu z zaskoczenia  klepnie cie w klate  '' ALE TO BYŁO DOBRE ''   i  nagle zdziwienie twoje że nie zdazyles zareagowac i jego  ze dłon mu wpadła   Buzia na kłódkę

Zdazylo mi sie raz czy dwa. A teraz - nigdy wiecej  Spoko

xxx

A jeszcze Chcialem cos wam pokazac

To jest miejsce ktore mi przeszkadzalo najbardziej. i tu byly tak te 2 cm  na dużej powierzchni cofniecie

A to jest miejsce zauważcie ktore najbardziej dzieki plytce wyszlo do gory. tak 3 cm tez spokojnie, nawet nie wiedzialem ze to sie tak podniesie.

Mega sie ciesze ze juz tego ni ma.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2010, 09:25:46 wysłane przez halibana » Zapisane
streetball
Newbie
*

« Odpowiedz #20 : Kwiecień 20, 2010, 09:04:54 »

"Wg. Ciebie wada bardzo mała - ale sam chyba wiesz jakie to uczucie GDY NA PRZYKLAD   na zawodach zniszczysz przeciwników, podbiega kumpel  w gescie radosci i triumfu z zaskoczenia  klepnie cie w klate  '' ALE TO BYŁO DOBRE ''   i  nagle zdziwienie twoje że nie zdazyles zareagowac i jego  ze dłon mu wpadła"

Dokładnie znam ten ból. Ja zawsze jak ktos juz tak wyciagąl reke to przybijałem mu piatke albo coś w tym rodzaju, czesto tez słyszałem jak ktos juz reke wyciagał a ja taki szybki ruch ręka zasłaniam klate i mowili do mnie " co się boisz?"

PS. Wielka ulga dzisiaj umówiłem sie ostatecznie na operacje w Akademi medycznej w Gdańsku na 22 czerwa. Mrugnięcie
Teraz pozostaje tylko sie modlic Mrugnięcie

NEVER GIVE UP !
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #21 : Kwiecień 24, 2010, 06:22:23 »

Dzisiaj tj  24.04  czyli  1 miech i 3 dni po  OP  bylem prywatnie na USG

Balem sie pytac lekarza co slychac w srodku.

Stan plynow spadl z 33mm do 7mm w najgorszym miejscu. Czyli  git nie jest jeszcze ale duzo do przodu.

Lekow juz nie mam, i moge w reszcie isc  ZRESETOWAĆ MOZG na impreze  Spoko  Chichot Chichot Chichot

Potrzebuje tego bo przez jakies 4 tyg  nie  zmoczylem nawet jezyka w piwsku, a przez ostani tydzien chyba 2 wypilem na 3 razy.
Wreszcie mi wolno <radosny>
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #22 : Maj 18, 2010, 04:29:23 »

tutaj 2 miechy po operacji :

czyli prawie to samo. jedynie gdy zeszlo cale opuchniecie  BARDZIEJ POKAZAL SIE wypchniety mostek u gory. mam takie dwa male doleczki po 1,5 mm     ale  kompletnie mam to w dupie.  jestem mega zadowolony ;d

Jestem 2 miesiace po. i juz niemal wrocilem do kondycji.

Moge na przyklad wejsc na 8 pietro w bloku.
Duzo chodze - okolo 1 km mam na uczelnie, i dziennie ze 2 razy w te i tamte naciskam.

wczoraj bylem na kontroli u dr. Pawlaka.
wszystko git, sladu po plynach w oplucnej juz nie ma.
Plytka jest ustawiona tak jak byla, nic sie nie ruszylo ani deko.

Od poniedzialku basen ;s
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 12, 2010, 11:13:59 wysłane przez halibana » Zapisane
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Czerwiec 06, 2010, 09:58:01 »

Powiem wam, ze teraz spojrzalem sobie  po dlugim czasie, na zdjecie sprzed operacji i na zdjecie  aktualne

uczucie jest nie do opisania. aaaaaaaaaaa kozak. decyzja o operacji mimo ze pociagnela za soba tyle bólu i nerwow na bezsilnosc, byla najlepsza jaka moglem podjac

ps. minelo nieco ponad 2,5 miecha.  chodze na basen, moge juz leciutko biegac itd     
streetball
Newbie
*

« Odpowiedz #24 : Czerwiec 07, 2010, 09:05:09 »

Powiem wam, ze teraz spojrzalem sobie  po dlugim czasie, na zdjecie sprzed operacji i na zdjecie  aktualne

uczucie jest nie do opisania. aaaaaaaaaaa kozak. decyzja o operacji mimo ze pociagnela za soba tyle bólu i nerwow na bezsilnosc, byla najlepsza jaka moglem podjac

ps. minelo nieco ponad 2,5 miecha.  chodze na basen, moge juz leciutko biegac itd     

Dokładnie zgadzam się i grunt że Ty to widzisz:D
Pewnie też pomogło Ci toże nie jesteś aż taki chudy jak wiekszość na forum Chichot

NEVER GIVE UP !
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Czerwiec 10, 2010, 07:45:24 »

HAHA jeszcze jedno wam powiem

teraz jak patrze na stare zdjecia to na niektorych na prawde moze sie wydawac zemialem GINO [przerosniete piersi] haha

cos w tym stylu :

no ale na zdjeciach po korekcji widac ze nie ma o tym mowy, ze to bylo zapadniecie ktore sprawialo taki efekt  Mrugnięcie Mrugnięcie Duży uśmiech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2010, 07:47:02 wysłane przez halibana » Zapisane
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #26 : Czerwiec 16, 2010, 02:58:25 »

zgrywajac zdjecia z aparatu znalazlem   b. fajne zdjecie sprzed operacji.

Tu chyba najlepiej widac zmiany !!

po meczarniach :

Dodaje tez te zdj. do 1szego postu. zeby osoby ktore wchodza po raz 1 tez  mialy to od razu  ---> wielu nie dotrze pewnie na 2ga str.
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Lipiec 20, 2010, 11:14:09 »

witam.

siedze wlasnie w Wielkiej Bryt  zap***lalam na nowy motocykl oraz zeby miec hajs na krecenie swojego mini biznesu przez dalsza czesc roku.

Jak juz wczesniej pisalem
bylem operowany na koniec marca, mialem problemy  1 msc w szpitalu - szczerze przyznam ze powatpiewalem czy bede w stanie jak co roku przyjechac do GB.

A jednak udalo sie i to bez najmniejszego problemu.
Na motorze jezdze juz od dawna.

Plywam, Moge juz biegac ale staram sie unikac, jak wiem ze to juz ostatni autobus  i mi zaraz czmychnie to zapodam sprint ale ogolnie unikam.

Po takim dluzszym czasie po operacji oceniam ze byla strzalem w dziesiatke.

Oddechowo w sumie czuje 2 zmiany. mam troche wiecej miejsca na srodku klatki tak jakby, oraz nie moge tak '' do konca nabrac powietrza przez plytke. 
tak powiedzmy 95 % moge, czyli dokladnie to samo co przed operacja, ale jak plytka zostanie wyjeta i klatka sie nie ruszy - na co licze - to czuje ze bede mial 100 % ;d

Plytka mi nie przeszkadza. czuje ja tylko jak wlasnie biore maaaaaaaksymalny wdech.

oraz RANO  gdy cala noc spalem na boku, rano czuje ze mnie klata lekko ale na prawde lekko boli, i jak wstane po jakichs 3-5 minutach przestaje i caly dzien jest ok.

A dodam ze pracuje po 14h dziennie przewaznie,  srednio 70 h w tygodniu.

dzisiaj 20.   2sierpnia wracam, kupilem bilet do gdanska sobie powrotny.
a co !! ; -)   

WAKACJE - pierwsze NORMALNE, najlepsze NIEZAPOMNIANE WAKACJE PRZEDEMNA

Nie moge sie doczekac.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 05, 2010, 04:46:39 wysłane przez halibana » Zapisane
halibana
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Sierpień 16, 2010, 07:38:11 »

Budze siedzisiaj rano

16.08 czyli ok 4 miechy po operacji

Patrze a tu klatka na srodku sie cofnela  na oko  o jakies 1,5-2  milimetry.

Niby to smieszna obserwacja ale jestem  pewien na miliard procent.
Za dobrze znam swoje cialo i widze.

Najpierw zauwazylem ze cos jest inaczej z ksztaltem, wbilem w lustro patrze, patrze, patrze z profilu  i widze ze te 2 wypchniete kosci srodkowe sa minimalnie nizej.

Nie przeszkadza mi to raczej, ale wolalbym zeby juz sie nic nie zmienialo ;d

Jest ok.

Najprawdopodobniej   zmiana jest zwiazana z ciagłym  ustawianiem sie płytki które to ma miejsce przez pierwsze okolo   5-6-7 max do 8 miesiecy.
Drax
Newbie
*

Reputacja: +8/-0

« Odpowiedz #29 : Sierpień 16, 2010, 10:17:16 »

Też u siebie zauważyłem jakby minimalne cofnięcia się mostka. Też się tym zbytnio nie martwię. Pewnie po wyjęciu blachy jeszcze troszkę się cofnie. Ale miałem tak wypchnięty mostek jakby trochę za bardzo, ale wiadomo specjalnie tak robią aby mostek zbyt mocno się nie cofnął po wyjęciu blachy.

W dodatku nie wiem jakim cudem, płytka mi się przemieściła. Pewnie przez to, że ćwiczę. Mam ją i tak wsadzoną pod skosem. W lewym boku przesunęła się trochę do góry [ teraz jest trochę pod większym skosem]. Wystaje mi trochę te zakończenie płytki. Jest ono 1,5 cm nad blizną [miejscem gdzie wcześniej była].Klata i plecy mnie trochę pobolały, ale już przestały. Czułem też pieczenie w mostku. Od jakiś 3 tygodni nie czuję żadnego bólu związanego z płytką. Ale jeżeli przesunie mi się bardziej, będę musiał się udać do lekarza.
Dzięki temu przemieszczeniu się płytki, podniósł mi się trochę górny dołek po mojej lewej stronie. Myślę, że gdyby włożono mi drugą płytkę na górze, to miałbym idealnie wypchnięty mostek. Ktoś tu powie, że i tak nie miałem dużej wady. Ale mi najbardziej przeszkadzało to że mam rozległy dołek na górze klaty. Przez to wada była bardziej widoczna. No cóż, nie mam co narzekać, dolna część mostka się wyprostowała. Zdjęcia po operacji możecie zobaczyć tutaj. http://www.pectus.pl/index.php/topic,2703.0.html.

Pod koniec czerwca zacząłem regularnie ćwiczyć na siłowni. ćwiczę 3 razy w tygodniu.  Na sztandze daję radę wycisnąć 50 kg. Przytyłem do jakiś 80 kg. [po operacji ważyłem nawet 67 kg].

Pod koniec sierpnia wstawię zdjęcia, gdzie będzie można zobaczyć efekty po 8 miesiącach po operacji.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2010, 10:23:20 wysłane przez Drax » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 7
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
moja strona - kliknij aby przeczytać - po przejściu na stronę - komora śrutownicza - tło foto