PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 07, 2023, 03:46:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Reanimacja  (Przeczytany 22746 razy)
tamarind17
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Grudzień 12, 2009, 07:30:54 »

nie potwierdzone, ale gdzieś czytałem chyba nawet na tym forum, że tyle to kosztuje prywatnie, czyli pewnie też tyle będzie kosztować
Radeq1988
Newbie
*

Reputacja: +1/-3

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #16 : Grudzień 15, 2009, 02:55:16 »

30 000 zł? niemożliwe, operacja prywatnie kosztuje 5000-6000 zł. Ciekawe co z ludźmi, którzy mieli pierwsza operację za darmo, to za wyjęcie blach trzeba będzie zapłacić? ciekawe.
Bomba aka Sputnik
Newbie
*

« Odpowiedz #17 : Grudzień 15, 2009, 05:02:55 »

poczekamy - zobaczymy! Wiem, ze lek. traktuja ten typ zabiegu jako operacje plastyczna!Wiec pewnie NFZ nie bedzie dluzej chcial refundowac tego typu zabiegow!!!!!Oby nie!!!
akrol
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Grudzień 20, 2009, 04:21:07 »

witajcie koledzy : ) dawno się nie odzywałem, co u was Radeq i Sputnik?
jestem w sytuacji takiej samej jak wy i bardzo mnie zdziwiła wiadomość o możliwej nie refundacji drugiej operacji -.^ jestem bardzo ciekawy jak to teraz będzie. Niedługo mam rocznicę  Duży uśmiech
narq

Operowany 21.01.2009 we wrocławskim DCChP metodą Nuss'a
wyjęcie 18.07.2011
http://www.pectus.pl/index.php/topic,865.0.html
:-)

trzymajcie się!
tamarind17
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Grudzień 20, 2009, 05:01:43 »

ja Wam i tak zazdroszczę Język zadzwońcie do Waisa czy jak to on się zwie z Radia Zet i coś załatwi Język
ja też chce mieć ten problem, żebym się załapał na tą operację w styczniu to coś postaram się popytać lekarzy wtedy :d
Ezber
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Grudzień 20, 2009, 09:25:26 »

A skąd macie takie informacje, że operacja będzie płatna? Mam termin operacji 5 stycznia, więc pewnie mnie uprzedzą jak to będzie i postaram się napisać o tym. Pozdrawiam Uśmiech
Bomba aka Sputnik
Newbie
*

« Odpowiedz #21 : Grudzień 21, 2009, 07:08:59 »

Akrol dzieki za pamiec, u mnie minelo niedawna 10 mies od oper., czuje sie ok, choc ostatnio podczas duzych mrozow lekko pobolewalo, ale pewnie wiekszosc z Was po operacji miala podobnie na zmiane pogody :-) korzystajac z okazji zycze Wesolych Swiat i darmowych operacji wlozenia oraz wyciagniecia blaszek!!!!!!! :-))))
bezPC
Newbie
*

Reputacja: +8/-5

« Odpowiedz #22 : Grudzień 21, 2009, 07:40:33 »

Z reanimacja po operacji nie ma problemu. Jak wychodzilem ze szpitala to dostalem taka kartke wielkosci dowodu osobistego na ktorej jest zdjecie rentgena klatki piersiowej z plytka.
Ta kartka ma informowac ludzi wlasnie w przypadku reanimacji ze mam plytke i ze trzeba uzyc wiecej sily aby poprawnie mnie reanimowac.
Ja mialem PC a ta kartke ktora dostalem jest dla pacjentow PE.

Pozdrawiam!
Bomba aka Sputnik
Newbie
*

« Odpowiedz #23 : Grudzień 21, 2009, 10:29:32 »

Moze wrzuc jakis skan tego dokumentu, ja tekiego nie posiadam!!! pozdro!!
akrol
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Grudzień 22, 2009, 10:03:30 »

Jeszcze co do tej reanimacji. Dziś zdarzył mi sie pewien incydent ^^ mianowicie - kumple uprawiali na sniegu zapasy i takie tam różne wygibasy dla jaj, jeden z nich nie wiedząc ze miałem operacje rzucił się na mnie i przewrócił a potem przygniótł klate kolanem. To można powiedzieć cos w stylu reanimacji? Język
Oczywiście brak oddechu i straszny ból ale akurat reanimowany tego nie czuje ^^. Teraz mam siniaka w miejscu spawu po jednej stronie i bolą mnie żebra i plecy, ale myśle, że nic poważnego się nie stało- poboli i przestanie. BTW niezłego schiza mialłem potem czy nie przesuneła mi się czasem płytka jednak na szczęście wszystko OK xd

Operowany 21.01.2009 we wrocławskim DCChP metodą Nuss'a
wyjęcie 18.07.2011
http://www.pectus.pl/index.php/topic,865.0.html
:-)

trzymajcie się!
streetball
Newbie
*

Reputacja: +22/-0

« Odpowiedz #25 : Styczeń 02, 2010, 02:52:13 »

Jakie macie/mieliście wady klatki czy mieliscie po obu stronach zapadnieta czy tylko z jednej strony?
Ja cala prawa strone klatki mam zupełnie normalna natomiast lewa mam zapadnieta:/
Najprawadopodobniej zdecyduje sie na operacje metoda Ravitcha w Bydgosczy.
A moze ktos  miał operacje metoda Ravitcha? pozdro

23.06.2010. Włożenie płytki w Akademii Medycznej w Gdańsku
16.01.2013. Wyjęcie płytki.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,2976.0.html
NEVER GIVE UP !
hone_y
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« Odpowiedz #26 : Styczeń 04, 2010, 09:39:03 »

hej-wlasnie-jak to jest z cena??
bo ja juz mialam operacje poltora roku temu-wszystko super-operowal mnie dr Adamczak,, teraz jade w lutym na kontrole i ustalic termin wyjecia plytek.. ciekawi mnie tylko ile kosztuje to prywatnie? w sensie jesli ktos nie ma ubezpieczenia?
bo przebywam za granica... i jesli daloby sie to jakos obejsc-placic jakies prywatne ubezp czy cos-zeby nie musiec placic za operacje? zna sie ktos na tym?
jesli ktos ma wogole jakies pytania o operacje, chetnie pogaam:)
operowana bylam w wieku 21 lat
Radeq1988
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #27 : Styczeń 05, 2010, 02:14:12 »

hone_y czy klatka nie zapadła się ani trochę? też mam 21 lat, w lutym minie rok od operacji i moja klatka trochę się zapadła, max
1cm. Zastanawiam się dlaczego tak się stało, może od garbienia się? trochę się garbię i chyba zacznę nosić pajączka.
Bomba aka Sputnik
Newbie
*

« Odpowiedz #28 : Styczeń 06, 2010, 12:35:25 »

to chyba normalne u wszystkich, ze po zejsciu opuchlizny klatka sie troche cofa..i na dodatek w kazdej metodzie, czytalem ostatnio na forum, ze jakiemus koledze, klatka zapadla sie odrobine kilka dni po operacji (kosci wygraly czesciowo z metalem :-(
Radeq1988
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #29 : Styczeń 06, 2010, 02:58:44 »

Później wrzucę aktualne zdjęcia w osobnym temacie i może inni się wypowiedzą.
Z reanimacja po operacji nie ma problemu. Jak wychodzilem ze szpitala to dostalem taka kartke wielkosci dowodu osobistego na ktorej jest zdjecie rentgena klatki piersiowej z plytka.
Ta kartka ma informowac ludzi wlasnie w przypadku reanimacji ze mam plytke i ze trzeba uzyc wiecej sily aby poprawnie mnie reanimowac.
Ja mialem PC a ta kartke ktora dostalem jest dla pacjentow PE.

Pozdrawiam!
Ciekawe czy blacha pozostanie w swoim miejscu po takiej reanimacji.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2010, 03:04:18 wysłane przez Radeq1988 » Zapisane
Strony: 1 [2] 3
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
choinki na pniu - po przejściu na stronę - BehaTom szkolenia bhp - ścianki pop-up - folia samoprzylepna