PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 09, 2023, 07:25:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Witam!  (Przeczytany 11876 razy)
K-l94
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Listopad 09, 2009, 06:04:58 »

Moim PE zainteresowałem się tak naprawdę dopiero latem tego roku, i od tego czasu śledzę wasze forum dosyć regularnie. Mam prawie 16 lat. Operacja raczej nie wchodzi w grę z 2 względów:
a) gram w piłkę nożną w klubie i mam jeszcze nadzieje ze zrobię jakąś karierę w tym sporcie
b) mama mówi mi że dopóki nie mam 18 lat ona na operację się nie zgodzi
W sumie moja wada jakoś bardzo mi nie przeszkadza (nie mam kłopotów z oddychaniem,  z kondycją) ale czasami gdy stoję przed lustrem mam ochotę coś z tym zrobić. W szatni gdy przebieramy się na trening/w-f trochę wstydzę się pokazać klatę. Ale na przykład gdy w tym roku bylem na obozie nad morzem w Hiszpanii chodziłem normalnie, bez koszulki i nikt jakoś szczególnie nie zwracał na mnie uwagi Uśmiech Tylko jeden kolega z pokoju zapytał się czemu mam taką dziurę w klacie  odpowiedziałem mu ze mam taką od urodzenia to on tylko powiedział "przejebane" Mrugnięcie Piszę teraz na tym forum bo chyba mam potrzebę podzielenia się z kimś moimi doświadczeniami i wiem że każdy z was mnie zrozumie. Zdjęcia zamieszczę w odpowiednim dziale.      Pzdr Kuba
bek
Newbie
*

Reputacja: +3/-1

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Listopad 11, 2009, 11:06:40 »

Nierozumiem dlaczego twoi rodzice nie zgadzają się na operację, a co to zmieni , że będziesz miał operacje jak będziesz miał 18 lat czy 16? Im lepiej tym szybciej postaraj się to wytłumaczyć!
Wada na pewno Ci się  nie pomniejszy tylko jak już powiększy ! No wiem piłka... jeżeli jesteś naprawdę dobry i grasz w pierwszym składzie to nie rób operacji, a jeżeli mniej ważne to zrób. Bo po operacji nie mógłbyś grać w piłe przez conajmniej pół roku.
dabcio
Moderator
Newbie

Reputacja: +13/-3

gg:9078533 gg:9078533
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Listopad 11, 2009, 11:30:42 »

Ja trenowałem piłkę 9 lat. Wszystko skoczyło się w raz z pójściem do LO. Już się nie chciało iść na trening bo to jakaś imprezka albo po prostu z braku pogody. W 2 klasie LO miałem operacje. W piłkę nie gram do dziś ;( (z płytką boje się że zniweczę całe leczenie)

ps. w sezonie 00/01 Mistrz Warszawy i Mazowsza kat. Żak Uśmiech

Operowany 14 maja 2008 metodą Nuss'a w CZD.
http://www.pectus.pl/index.php/topic,788.0.html
1 luty 2011 wyjęcie płytki w CZD.

Szczęśliwy posiadacz prostej klaty! Uśmiech
K-l94
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Listopad 12, 2009, 03:22:02 »

W tej chwili nie wyobrażam sobie życia bez piłki. Na operację nie jestem zdecydowany w 100% i dlatego nie rozmawiam o tym za bardzo z rodzicami. Narazie dałem sobie czas aby to przemyśleć i zobaczyć czy będzie coś z mojej piłkarskiej kariery:) Bo jeżeli mi tak jak tobie dabcio znudzi się chodzenie na treningi, gra w piłkę to chyba zacznę przekonywać rodziców do operacji.
dabcio
Moderator
Newbie

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Listopad 12, 2009, 09:53:22 »

Nie zrozum tego źle, ale myślę że gdyby piłka nożna miała w życiu "dawać Ci chleb" to już jakiś scout by Ci zauważył.

K-l94
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Listopad 13, 2009, 03:25:33 »

Pewnie masz rację ale: a)narazie nie potrafie sobie wyobrazić życia bez piłki
                               b)jeżeli słyszę od kolegi o 3 lata starszego(większość w 1 składzie jest o 2-3 lata starsza ode mnie) opinię "zagrałeś zaje*isty mecz, świetlana przyszłość cie czeka" to sobie myślę że jak pójdę teraz na operację to mogę potem trochę żałować że nie spróbowałem osiągnąć czegoś w piłce.
Ale wydaje mi się że jak pójdę do Liceum i zacznie się poważniejsza nauka i imprezki osiemnastki, to się wyjaśni czy poświęce sie piłce czy jednak pójdę na operację. A wlaśnie ja mieszkam w Krakowie i chciałem się dowiedzieć czy jest tu jakiś porządny szpital gdzie operują PE albo ewentualnie czy ktoś może mi polecić jakąś klinikę (lekarza?) która znajduje się nie daleko Krakowa?
dabcio
Moderator
Newbie

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Listopad 13, 2009, 07:44:05 »

Szpitale i kliniki: http://www.pectus.pl/index.php/topic,101.0.html

Zrobisz jak uważasz.

alsk
Newbie
*

« Odpowiedz #7 : Listopad 25, 2009, 08:31:57 »

Cześć.
Oglądałem zdjęcia i mogę Ci napisać co myślę. Otóż jestem przekonany o tym, że operacja była by dobrym rozwiązaniem. Myślę tak dlatego, ponieważ:
- rośniesz, a prawie zawsze wada się z wiekiem pogłębia - również jak się ćwiczy na siłowni (tego nie polecam, za bardzo);
- jak się ma 16 lat to rzadko ma się problemy z oddychaniem, a z upływem lat to się powoli pogłębiają a w starszym wieku możesz mieć poważne z tym problemy;
- twoja wada mogłaby zostać doskonale skorygowana, ponieważ masz ku temu predyspozycje (wywnioskowałem to ze zdjęć) i nikt by nigdy nawet nie wiedział, że coś było nie w porządku;
A żeby nie było tak pesymistycznie, to napiszę czy pozostawienie wady bez operacji, ma jakieś zalety. Otóż:
- ze zdjęć wnioskuję, że wada nie utrudnia pracy płuc, a jak będziesz dalej ćwiczył uprawiając sport, to do czasu aż urośniesz klatka piersiowa nie powinna opaść, naciskając tym samym na płuca i w konsekwencji utrudniając im prawidłową pracę;
- po drugie operacja nie zawsze jest pewna, nigdy nie ma 100% szans na prawidłowe skorygowanie wady a dodatkowo występowanie bólu, i przerwa w jakimkolwiek nadwyrężaniu się;
Ja miałem poważniejszą wadę, ale nie jestem miłośnikiem sportu. Na operację zdecydowałem się wtedy, gdy miałem poważne problemy z oddychaniem i nie tylko (np. ciśnienie, podwyższone tętno, dyskomfort). W wieku 21 lat, czyli rok temu. Po operacji czułem się i dalej czuję jakbym dostał nowe życie. Wszystko jest w porządku.
Każdy ma inną wadę, a ja nie miałem jej od urodzenia tylko od około 14 roku życia, zaczęło się...
Pozdrawiam Cię, i życzę powodzenia i trafnych decyzji.

« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2009, 09:29:55 wysłane przez alsk » Zapisane
halibana
Newbie
*

Reputacja: +34/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Grudzień 23, 2009, 07:04:45 »

Moja wada jest podobna swoja  ''powaga'' do twojej.

Mamy bardzo bliskich znajomych lekarzy.  On - zajebisty uznany w naszym wojewodztwie chirurg -  mowi ze warto to zrobic u mnie  z wielu powodow  -  i nie tylko estetycznych. mimo ze moja sprawnosc fizyczna i kondycja sa wiecej niz BDB  mowi ze za 10 lat moge nagle zaczac miec jakies problemy z krazeniem . jak nie za 10 lat to za 30 . mowi ze widzial takie przypadki.

Wiec skoro to robia  masowo i z takimi wynikami w poznaniu to on powiedzial ze bez zastanowienia mam sie tam udawac.

Tak jest u mnie. Masz podobna sytuacje tylko lepiej - bo ja sie dowiedzialem ze PECTUS jest w miare czesty - i ze PECTUSa sie w ogole w Polsce operuje   gdy mialem lat  18 i miesiecy dziewiec.

Ty masz te mozliwosc ze wiesz wczesniej i mozesz lepiej pokierowac swoimi planami.

PS ta czeka Cie swietlana przyszlosc np w 3 lidze.  kopanie sie po kolanach za 1150 zl pensji plus premie.
Sam gralem w pilke tak jak ty, krocej  trenowalem karate i koszykowke.  Zeby na koniec stwierdzic ze maksyma '' SPORT TO ZDROWIE''  to dobry zart.  Teraz  znalazlem to co w zyciu daje mi najwieksza frajde :  motocykle i  ogolnie rzecz ujmujac SOCJALIZACJA Duży uśmiech;D

I tez mam pewne obawy. Np. ze nie bede mogl jezdzic na motocyklu . A na pewno ze bede musial jezdzic bardzo spokojnie - a nie jak dotychczas - extreme.

jestem pewien ze bede dalej z drutem jezdzil, ale nie jestem pewien co sie stanie przy jakiejs glebie czy wypadku.

moze mnie przebic ;d

Mam tez kolege - przyjaciela co ma pectusa i nawet nie wie ze to sie tak nazywa.
tez z dziewczynami problemow nie ma. Trenuje koszykowke i gra na kompie .

Koszykarzem nie bedzie bo ma teraz przestuj a szkoda bo trenowal juz w 1 lidze.
A o operacji dalej nie mysli bo go sportowy nastraszyl ze to min 6-12 miesiecy przerwa w koszykowce i ze operacja dosc powazna.

Wg mnie predzej czy pozniej i tak pojdze na ta operacje.
Po mojej pokaze mu wszystko. zdj przed . zdj po , opinie , to forum itd .  Ciekawe co powie.
K-l94
Newbie
*

« Odpowiedz #9 : Styczeń 22, 2010, 11:15:49 »

Mam do Was jeszcze jedno pytanie, mianowicie czy warto zainwestowac w pompke prozniowa?
Niektorzy pisza ze sa zadowoleni z efektu, a niektorzy ze nie. Ja wiem o tym ze to wiecej niz 1cm to mi raczej wady nie poprawi ale:
-po na mysle stwierdzam ze ta wada mi w niczym nie przeszkadza,
-w sumie jakos specjalnie sie jej nie wstydze ( na plaze czy na basen spokojnie chodze i w ogole nie mysle o klacie, tylko czasami gdy ktos nie wie o mojej wadzie, a sie np w szatni przebieramy to nie chce za bardzo pokazywac klaty)
-mam duzy dystans do siebie wiec nawet gdyby ktos z kumpli zazartowal z mojej klaty sam bym sie pewnie smial:)
Jedyne czego sie obawiam to ze nie znajde dzwiewczyny z taka klate, i to w sumie jedyne moja zmartwienie, a niesmialy to jestem raczej z natury niz przez klate.

Dlatego podsumowujac operacje na ten moment wykluczylem. Zastanawiam sie teraz nad pompka tylko dla mojej rodziny to jest spory wydatek i nie chce wydawac kasy na darmo. Dlatego doradzcie mi czy warto kupic pompke? Ja nie oczekuje od niej cudow tylko chociaz troche podniesie mi klate. Wg mnie z przodu jakos bardzo zle nie wygladam (gorzej z boku:)). Ale jak to moja mama mowi " tak zostalem stworzony i to jest po prostu moj urok, jedni maja krzywy nos drudzy odstajace uszy a ty masz mala dziure w klacie" i coraz bardziej sie upewniam ze w tym stwierdzeniu jest sporo racji Duży uśmiech
dabcio
Moderator
Newbie

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Styczeń 22, 2010, 01:46:37 »

Duzy nos, odstające uszy, dziura w klacie - to wszystko da się zrobić :p

Wydaje mi się że gdzieś tam w głębi chcesz pozbyć się tej klaty ale do końca sam nie wiesz jak :p

tamarind17
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Styczeń 22, 2010, 07:01:55 »

wada z wiekiem się z reguły powiększa więc należy przyglądać się czy nie dziura nie powiększyła się :d

ale życzę szczęścia Język
to Twoja decyzja, podejmij ją sam, żebyś tego nigdy potem nie żałował

pozdrawiam
K-l94
Newbie
*

« Odpowiedz #12 : Styczeń 23, 2010, 01:43:41 »

Gdybym nie chcial sie pozbyc PE to bym na tym forum sie nie rejestrowal;p Mysle ze kazdy tak na prawde chce sie tego pozbyc tylko jeden musi drugi nie, jeden chce bardziej, a drugi tylko troche:) Ale ja mysle ze moj wiek + pompka + solidne cwiczenia to moze mi pomoc na tyle ze nie bede juz myslal o tej klacie Duży uśmiech Ale to tylko moje zdanie chcialem zasiegnac opini kogos z wiekszym doswiadczeniem;p
halibana
Newbie
*

Reputacja: +34/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Styczeń 23, 2010, 10:18:04 »

mysle ze w twoim przypadku  psychicznym i fizycznym   ta  pompka  bedzie dobrym rozwiazaniem.

Bo jak nic nie zrobisz w ta struna to  nie wykluczone ze cale zycie bedzeisz zalowal, albo pozniej zrobisz jakiegos NUSSA czy cos w starszym wieku - to na prawde siedzi  na  psychice mimo ze niektorzy  marginalizuja, zasypuja kurzem ten preoblem. ale czesto taki zasrany PECTUS potrafi stac na drodze do szczescia czlowieka.

Proboj pompke, widze ze mama jest z toba. Dacie rade, moze uzywana od takiego ziomka co mu nie pomogla ? no nie wiem trzymam kciuki.

Ps a mamie powiedz ze nie ma racji to nie jest TAKA URODA. to jest po prostu choroba - przypadlosc ktora się obecnie bardzo czesto leczy.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Growth Prospects - https://wegorzewo.szamba-betonowe.com - ts2 space military - kalendarzyki - zestawy delikatesowe wr