PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Grudzień 14, 2018, 03:22:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Wszystko o operacji  (Przeczytany 10839 razy)
mikolaj230
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

« : Lipiec 26, 2009, 04:20:16 »

Witam, jest to mój pierwszy post Uśmiech
Mam 15 lat i klatkę wklęsłą, dość dużą (2-3cm) i bardzo mi przeszkadzającą. Oprócz tego, że po przebiegnięciu 100 metrów nie mogę złapać oddechu, jest też kwestia wizualna - klata nie wygląda zbyt fajnie... Jednak, pół roku temu zdecydowałem się na zabieg - będę go miał dokładnie za tydzień. Mimo wszystko mam kilka pytań:
- czy po operacji będę wyglądał w miarę normalnie,
- czy zabieg będzie bardzo bolesny,
- czy po miesiącu będę już mógł zacząć normalnie funkcjonować (a po 3 wrócić do uprawiania sportów),
- czy po jakimś czasie będę sprawniejszy i bardziej wytrzymały,
- czy konieczna będzie rehabilitacja.
Zdecydowałem się na operację, bo uznałem że w przyszłości może mi jeszcze bardziej dać w kość niż teraz - choć aktualnie i tak marzę o normalnej klatce (standardowo - wstydzę się zdejmować koszulkę, pokazywać klatę znajomym).

Jeszcze dodam że najprawdopodobniej będę miał operację Nussem w Zabrzu.
tamarind17
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Lipiec 27, 2009, 12:34:09 »

3maj się chłopie Uśmiech ja też myślę o operacji, napisz potem jak wygląda cała sytuacja w Zabrzu bo mieszkam na śląsku i dobrze by było na miejscu zrobić coś z tym Chichot, a pozatym chce trafić z terminem na ferie za rok Chichot
navaah
Newbie
*

« Odpowiedz #2 : Lipiec 27, 2009, 01:49:02 »

witam Uśmiech tak naprawde to na kazde z Twoich pytan mozna odpowiedziec "to zalezy"... kazdy przechodzi to inaczej. Po samym zabiegu boli, ale podadza Ci duuuzo lekow, wiec nie ma sie czego bac. Im szybciej podniesiesz sie z lozka po operacji tym szybciej wrocisz do "normalnego" zycia. Ja jestem miesiac po nussie, na drugi dzien po zabiegu wstalam i mysle, ze przede wszystkim dlatego dzis funkcjonuje juz calkiem normalnie. Jesli chodzi o uprawianie sportow to bywa roznie, napewno do wyjecia blachy nie mozesz za bardzo szalec, zeby nic sie "nie przesunelo", wiec wszelkie sporty ekstremalne odpadaja, ale basen i z czasem silownia sa jak najbardziej wskazane. Efekt operacji tez jest u kazdego inny, mi swietnie wypchneli mostek, ale za to niewiele zrobili z odstajacymi zebrami. Lekarze twierdza, ze jeszcze przez pol roku cos sie moze zmienic. Jednak najwazniejszy jest fakt, ze w klatce zrobilo sie duzo wiecej miejsca dla mojego serca. Wreszcie mnie nie boli, nie mecze sie tak szybko i swobodnie oddycham.
mikolaj230
Newbie
*

« Odpowiedz #3 : Lipiec 28, 2009, 02:05:37 »

Dzięki... Ale klatka wygląda normalniej? Bo jak taki lejek widzą moi kumple to od razu się nabijają...
Mam jeszcze pytanie co do Zabrza - będzie operował mnie Wojciech Korlacki. Czytałem na forum, że tam nie operują zbyt dobrze  Niezdecydowany były to jednak stare posty. Czy sytuacja się jakoś zmieniła?
navaah
Newbie
*

« Odpowiedz #4 : Lipiec 28, 2009, 10:14:53 »

Niby wyglada normalniej, dolka nie mam (a byl naprawde gleboki), wiec jest dobrze. Choc przyznam ze spodziewalam sie "czegos" wiecej. Ale jak juz pisalam, najwazniejsze ze serce ma wiecej miejsca Uśmiech Jesli chodzi o zabrze to nie pomoge, operowano mnie w łodzi. powodzenia!
mikolaj230
Newbie
*

« Odpowiedz #5 : Lipiec 28, 2009, 10:53:43 »

Dzięki Uśmiech a po jakim czasie mogę wrócić do sportów ekstremalnych? Bo tak się składa, że skaczę na nartach w snowparku i na rowerze (jedne z niewielu sportów, w których nie jest ważna wytrzymałość Mrugnięcie) lekarz mówił, że do 3-6 miesięcy trzeba się ograniczać, a potem już wszystko normalnie...
navaah
Newbie
*

« Odpowiedz #6 : Lipiec 29, 2009, 12:15:54 »

Tu nie chodzi o wytrzymalosc a o sama klatke i o to zeby jej nie potłuc, nie naciskac, zeby blacha sie nie przemiescila, zeby wszystko dobrze sie zrosło i trzymalo. Mi powiedziano, ze do poł roku naprawde trzeba sie ograniczac, ale mimo to uwazac na klatke do samego wyjecia plyty.
MR
Newbie
*

Reputacja: +8/-3

« Odpowiedz #7 : Lipiec 29, 2009, 10:00:16 »

ja po pół roku pierwszy raz pływałem na windsurfingu, wcześniej jeździłem trochę na rowerze aby przyzwyczaić płuca do wysiłku. Na początku nie był łatwo ale teraz  (8 miesięcy po operacji) jest w miarę ok, ale nadal nie robię wszystkiego na desce co robiłem wcześniej Smutny
nie jeździłem z blachami jeszcze na snowboardzie ale czuję że też będę musiał się ograniczać, chodzi głównie o skoki i ewentualne nieudane lądowania które mogą być BARDZO bolesne i mogą popsuć klatę.

pozdrawiam,
MR
mikolaj230
Newbie
*

« Odpowiedz #8 : Sierpień 09, 2009, 06:32:05 »

Już po Uśmiech klatka naprawiona IDEALNIE, zniknęły wystające żebra, nie wyglądam już chudo, uwydatniły się mięśnie i generalnie jest super (jestem 5 dni po operacji). Przez pierwsze 3 dni bolało naprawdę mocno, a potem już ok. Dużym problemem okazało się sikanie, gdyż byłem przez 1 dzień podłączony do cewnika, który całkowicie znieczulał klatkę, ale ubocznie niestety też mógł blokować pęcherz - dlatego też poprosiłem o wcześniejsze odłączenie (bolesne przez ok. 12 godzin, ale pomogło w sikaniu). Operował mnie dr. Wojciech Korlacki. Sytuacja w Zabrzu najwyraźniej się zmieniła Mrugnięcie jestem po prostu zachwycony, siostry były sympatyczne i nie było żadnych problemów ze środkami znieczulającymi. Polecam tą klinikę! UśmiechUśmiech
Ezber
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Sierpień 10, 2009, 12:48:29 »

Wyszedłeś już ze szpitala?Jak się ogólnie czujesz?
mikolaj230
Newbie
*

« Odpowiedz #10 : Sierpień 10, 2009, 12:37:47 »

Tak, jestem już w domu. Oczywiście klata czasami boli bardziej, czasem mniej, ale ciągle biorę środki przeciwbólowe. Najbardziej bolą mnie szwy i rany, nie sama klatka. Ale ogólnie czuję się z dnia na dzień coraz lepiej Mrugnięcie
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Szamba betonowe Hel - modne i tanie sandały damskie - tło fotograficzne - fotograf wroclaw - plakaty