PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Październik 19, 2019, 06:51:13 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: pompki i efekty?  (Przeczytany 49128 razy)
seelk
Newbie
*

Reputacja: +3/-2

2944656
Zobacz profil WWW
« : Luty 06, 2009, 12:25:53 »

Witam!

Czy zaobserwował ktoś u siebie (najlepiej jesli bylaby to osoba o szczuplej budowie ciala) widoczna poprawe w budowie po wykonywaniu przez dluzszy okres pompek?
Czy to raczej jest zabawa nie warta wylanego potu i wysilku?

Projektowanie stron internetowych

http://tworzenie-stron.info
Xsantes
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

« Odpowiedz #1 : Luty 06, 2009, 04:41:23 »

Ja tam nie wiem czy ta pompka coś pomaga, chyba że by była używana 2 godziny dzienie i to minimum : / Może kiedyś sobie takową sprawię.
akrol
Newbie
*

Reputacja: +6/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Luty 06, 2009, 01:01:04 »

Xsantes, sory,  ale poczytaj dokladniej post wyzej xDD

Operowany 21.01.2009 we wrocławskim DCChP metodą Nuss'a
wyjęcie 18.07.2011
http://www.pectus.pl/index.php/topic,865.0.html
:-)

trzymajcie się!
seelk
Newbie
*

2944656
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 06, 2009, 02:54:39 »

dokładnie  Mrugnięcie chodzi mi o takie ćwiczenia fizyczne. Bez problemu zrobię ok 70 w paru seriach i mam zamiar sobie ćwiczyć, ale zastanawiam się jak to wygląda jeśli chodzi o odpoczynek, bo kulturysci jak ćwicza na silowni to dana partie miesni robia raz w tygodniu zeby mialy czas na regeneracje, a wiec raczej cwiczenie codziennie jest niewskazane, wiec moze 2-3 razy w tyg. Co myslicie?

pb_90
Newbie
*

Reputacja: +1/-14

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Luty 06, 2009, 05:45:54 »

jak robilem A6W, to miedzy seriami robilem po jakies 25 pompek, ale jeszcze przed tym, w ten sam dzien, gdzies 2 razy na maksa (ok 50). Efekt taki, ze w rece przybylo jakies 1,5 cm, w klatce 2,5 i czulem ze troszeczke klata sie umiesnila. Pompki to takie cwiczenia, ze mozesz je robic caly czas, bez przerw, tylko zeby nie robic zbyt czesto dziennie (np. 3 razy u mnie bylo ok). Ogolnie mozna sie troche od nich wzmocnic, wiec dobrze jest je robic. Oczywiscie wady jednak nie zmniejsza.
rafio
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Luty 06, 2009, 06:00:59 »

pompki bez problemu mozna robic codziennie, tylko nie 7 razy w tygodniu bo sie przetrenujesz.
najlepiej jeden/dwa dzien przerwy, by miesnie odpoczely i mogly sie zregenerowac.

i warto zapamietac, ze nie ma co isc na ilosc, typu: dobra dzisiaj 40 robie i macham jak najszybciej moge, bylejak.. to nie na tym polega. Wlasnie lepiej zrobic 10 dokladnych (powoli, do ziemi) i "poczuc" klate, niz 40 na odwal sie i spocic sie jak swinia.

pompki dobre sa wlasnie na klate, wiec czemu ich by nie robic. Przyrosty beda po czasie, a podobno pompki lepiej "daja" niz silka na klate- tak duzo pakujacych  Mrugnięcie mowi.
Xsantes
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

« Odpowiedz #6 : Luty 06, 2009, 11:25:18 »

Xsantes, sory,  ale poczytaj dokladniej post wyzej xDD

Hahaha,  pompki skojarzyły się mi z pomką próźniową co kiedyś tutaj reklamowana xD

Hehe robie co jakiś czas pompki, ćwiczę i...  mieśnie przybywają tylko pwiedzmy na pokaz. Na około miesnie a w środku? Dziura Język Jest się dużo silniejszym, ale wada jak była tak będzie.
Myron
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Marzec 07, 2009, 11:56:15 »

czy robiac mniejwiecej 70-80 pompek dziennie mniejwiecej na 2 razy przez 3 miesiace mozna liczyc juz na jakies efekty?....wiem ze pytanie zadaje troche banalne ale ja sie poprstu na tym zupelnie nie znam....dopiero co zaczynam poznawac te silowe sprawy Uśmiech.....boze mam 21lat :/ ....jesli chodzi o moja wade to sa nia glownie odstajace zebra....nie az tak mocno ale widac to jak stoje wyprostowany....a wiec?....pozdrawiam....aha i robie tez A6w, ale dopiero 3 dzien skonczylem(a propo cwiczenie swietne:))
Myron
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 05, 2009, 09:00:31 »

moglby ktos mi odpowiedziec na to pytanie:)....pozdrawiam
wdl
Newbie
*

Reputacja: +6/-2

« Odpowiedz #9 : Kwiecień 06, 2009, 05:13:57 »

Zależy, jaką masz budowę ale zmianę w wyglądzie mięśni na pewno zaobserwujesz Uśmiech . Ja już od ok. miesiąca robię codziennie. Zaczynałem od 30, teraz 70 ale ciągle zwiększam.
Myron
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 06, 2009, 10:14:39 »

dzieki wielkie za odp....a to fajnie, ja robie a6w i zaczalem pomki. Fajnie jest obserowac postepy bo 2 tygi temu moglem zrobic 5 pelnych, do samej podlogi pompek teraz juz 20 w jeden serii i robie z 4 wiec jest luzik....goraco pozdrawiam, trzymajcie sie Uśmiech
Lipan
Newbie
*

Reputacja: +4/-0

« Odpowiedz #11 : Październik 15, 2009, 05:09:04 »

Cześć Pectusy Uśmiech

Widzę, że temat nie był poruszany dość długo bo od 120 dni, jednak postanowiłem dodać coś od siebie bo wiem, że forum czyta mnóstwo osób (także niezarejestrowanych) i być może komuś przydadzą się takie informacje...
Otóż zostałem zoperowany w wieku 21 lat metodą Nuss'a w Poznaniu 16 listopada 2007, mam 2 płytki. Miałem wadę asymetryczną, średnią. Z efektu jestem bardzo zadowolony ( chociaż gdyby opuchlizna pooperacyjna nie zeszła byłoby jeszcze ładniej  Mrugnięcie ).
Do rzeczy. Regularne ćwiczenia fizyczne zacząłem nieco ponad rok temu. Skoncentrowałem się głównie na -wiadomo- mięśniach klatki piersiowej. Wykonywałem pompki. Z początku było ciężko, ale z czasem nabierałem formy i w najbardziej intensywnym okresie (wakacje) "machałem" po 50 pełnych pompek w serii, które powtarzałem 4 - 5 razy podczas sesji. I tak codziennie (czasami nawet rano i wieczorem ehh Co?).
Teraz wiem, że nie było to zbyt rozsądne. Po pierwsze mięśnie nie miały czasu na odpoczynek, a po drugie tkanka całkowicie przyzwyczaiła się do wykonywanych ruchów, nastąpił efekt "pamięci" i mimo naprawdę porządnego wycisku jakość treningu nie była lepsza niż na początku (jednak znacznie poprawiła mi się postawa i ogólny zarys sylwetki).
Kolejna sprawa... pompki nie rozwijają wszystkich mięśni klatki. Z tego co zauważyłem po sobie oraz co wyczytałem na forum kulturystycznym - budują głównie zewnętrzne partie, a nam tutaj chyba nie do końca o to chodzi. Przydałby się ktoś, kto ogarnia ten temat i mógłby podpowiedzieć jakie ćwiczenia wykonywać, aby wszystkie partie mięśni kształtowały się równomiernie. Fajnie byłoby poznać receptę na zwiększenie masy mięśniowej przy mostku, ponieważ właśnie te partie odpowiadają za przykrycie ewentualnych drobnych pozostałości po wadzie.

I ostatnia już kwestia. Warto jest (oczywiście zdroworozsądkowo) zainwestować w odżywki, kreatynę, białko lub HMB (dla osób z zapasem tłuszczyku). Dostarczają do organizmu niezbędnych składników potrzebnych do budowy mięśni i ożywiają ich rozwój.

To tyle  Uśmiech chyba nie zabrzmiałem jak koks, co? Mrugnięcie

Pozdrawiam

Zoperowany metodą Nuss'a w Poznaniu 16 listopada 2007. 2 płytki
seelk
Newbie
*

2944656
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #12 : Październik 18, 2009, 09:47:10 »

To jak trenowac miesnie klatki na calej szerokosci to zalezy od rozstawu rak. Jesli dlonie na podlodze sa oddalone od siebie od doslowanie klika cm to trenujemy srodkowe czesci miesni. Identyczna sytuacja w przypadku machania sztanga.

Teraz jesli chodzi o miesnie przy mostku, to na mostku raczej nie ma sie zadnych miesni, tam jedynie mozna sie pokusic o wyrzezbienie kaloryferka Mrugnięcie
PS. Ja mialem pierwsza operacja metda Ravchita (czy jak to sie tam pisze) mialem ciecie przez srodek i przyczepy miesni piersiowych sa przesuniete i moglbym na glowie stanac, ale i tak nie zyskam zadnych miesni w tym miejscu.

halibana
Newbie
*

Reputacja: +33/-41

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Grudzień 28, 2009, 12:15:03 »

lipan koksie dawaj zdjecia ;d;d

Tak na powaznie : mozesz wrzucic ze 2-3 zdjecia z przed i z 2-3 zdjeci teraz. nie obrazimy sie.

W ogole jakbys mogl jakis kontakt mi zapodac tutaj albo na priv.

Bo ja w styczniu mam miec  wstawiane 1-2 plytki u Pawlaka wlasnie w Poznaniu.
Pzdr !
sub
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Maj 03, 2011, 07:45:40 »

"Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku."

Nie założę nowego wątku. Chcę odpowiedzieć konkretnie na zadane w temacie pytanie.
Jest taki trening
100pompek.pl
Wykonałem całość. Klatka piersiowa , przedni akton naramiennego oraz triceps wyćwiczyły się fest.
Niestety u mnie nie przełożyło się to na wizualną redukcję kosmetyczną PE.
Ocena wyników po takim treningu:
Siła 6/10
Masa 5/10
Wytrzymałość 10/10

Pozdrawiam!
Strony: [1] 2
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Kanalizácii Najlep ím rie ením je plastová tel - pax logistics opinie - Anchor - najgorszy speedway manager - zapora drogowa sklep