PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Luty 27, 2021, 03:50:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: nowa metoda bezoperacyjnej korekcji PE  (Przeczytany 57836 razy)
ja
Gość
« Odpowiedz #30 : Kwiecień 20, 2005, 10:29:26 »

Obawiam sie ze doc moze miec troszke (a wlasciwie sporo) racji... jestem po Nusie juz prawie 19 miesiecy caly czas mam jeszcze w klatce metalowy pret i wyjma mi go za 2 miesiace... a jednak mam 22 lata i moja klatka nie podniosla sie za idelanie ... jest zapadnieta na dobre 1,5 cm a to sporo... Lekarze juz odrazu po operacji powiedzieli ze to nie latwa sprawa byla umiescic to w srodku bo moje zebra sa strasznei skostniale( w wieku 20 to juz dosc prawdopodobne).wniosek taki ze albo operacjia nie przebiegla wporzadku albo poprostu moje kosci sa silniejsze niz taki precik z donieszka tytanu.... a skoro metalowy pracik nie dal rady jak pompka sobie z tym poradzi??
elektro
Gość
« Odpowiedz #31 : Czerwiec 10, 2006, 05:11:21 »

Używam już tej pompki od ponad pół roku i puki co jestem z niej zadowolony. Używałem jej dosyć rzadko, więc efekty jej działania dość szybko znikają. Teraz zaczne pompować się częściej i efekty będą lepsze, i dłużej będą się utrzymywać. Kiedyś może umieszcze zdjęcia na forum. Pozdrawiam.
kurczakpieczony

Reputacja: +0/-0

3764809
« Odpowiedz #32 : Czerwiec 20, 2006, 01:25:57 »

elo elektro powiedz więcej o tej pompeczce bo ten temat juz troche sie tu ciągnie na tym forum (chyba juz dwa lata) gdzie w końcu udąło ci sie ja kupić i za ile ?
pozdrawiam

a może znajdzie sie ktos chętny do kupna tej pompeczki na spółke:)
najlepiej ze śląska albo zagłebia:)
pozdrawiam

[ Dodano: Sro Cze 21, 2006 6:11 pm ]
elo wszystkim myśle ze ta pompka to całkiem dobry pomysł nie jest może jakos strasznie tania ale myśle ze warto zainwestować w swoje zdrowie troche kasy:)
może na ślasku albo zagłębiu znajdzie sie ktos kto chciałby kupic taką pompeczke na spółe albo gdybyśmy kupili większa ilos byłoby taniej
jak ktoś jest zaintersowany to jestem pod gg
trzeba ta sprawe pociągnąc do przodu bo widzę wpisy o tej pompce z data 2004 i dopiero jednego elektro który ja kupił:)
pozdrawiam
betusia
Newbie
*

Reputacja: +3/-4

« Odpowiedz #33 : Czerwiec 25, 2006, 01:29:30 »

Cytat: "ja"
Lekarze juz odrazu po operacji powiedzieli ze to nie latwa sprawa byla umiescic to w srodku bo moje zebra sa strasznei skostniale( w wieku 20 to juz dosc prawdopodobne).wniosek taki ze albo operacjia nie przebiegla wporzadku albo poprostu moje kosci sa silniejsze niz taki precik z donieszka tytanu.... a skoro metalowy pracik nie dal rady jak pompka sobie z tym poradzi??

Rzeczywiście trudno to sobie wyobrazić. Jeśli ktoś jest bardzo młody i ma niewielką wadę to rzeczywiście jest szansa, że taka pompka pomoże. Ale faktem jest że nie jesteśmy zbudowani z waty tylko z kości i wydaje się niewyobrażalne by taka pompka mogla skorygować wadę...
A może ja po prostu nie mam wyobraźni...

No, a w telewizji mówią, że tylko męźczyżni bez wyobraźni wolą piękne kobiety... jak poznam faceta z wyobraźnią to się zastrzele.. ja nawet nie mam paneli przecież.

Po przeczytaniu info o pompkach jestem bardzo sceptycznie nastawiona do tego pomysłu by tracić czas i pieniadze na coś co jest niesprawdzone i prawdopodobnie nieskuteczne na co najlepszym argumentem jest to, że ludzie wymyślają różne rzeczy, żeby zrobić biznes.
Tak jak stwierdził dr.

. Nawet poważne firmy farmacutyczne wypuszczją na rynek produkty o niesprawdzonych wpływach na organizm, pomimo wielu lat badań klilnicznych.

To, że parę osób twierdzi, że im pomogła pompka nie znaczy, że tak jest naprawdę.

To jest podobnie jak z pewnym płynem do mycia cilit bank który na reklamie czyni cuda i ma podobno działać "na bank"... okazuje się, że jest to jednen z najgorszych środków czyszczących z jakimi miałam do czynienia...
Każdy bubel można pięknie zareklamować i sprzedać - choć czasami przynieść to może więcej szkody niż korzyści szczególnie gdy w grę wchodzi zdrowie.

kurczakpieczony

3764809
« Odpowiedz #34 : Lipiec 14, 2006, 10:40:55 »

betusiu super post ale nic nie wnosi do dyskusji wybacz.
w internecie jest całe mnóstwo zdjęc pokazujących efekty działania pompki( chwilowe co prawda w pierwszej fazie)
na zachodzie przynajmniej ktoś myśli o ludzich z PE ( wiek nie jest przeszkodą dla używania pompki)
byłem w rabce na konsultacji w sprawie operacji i lekarz powiedzł żebym sie nie wygłupiał( choś mam klatkę zapadłą dośc znacznie)
napisał na opini że nic mi nie jest chociaz na zdjęciach rentgenowskich wyraznie widnieje opis klatka szewsa, tacy lekarze to niech wracaja na studia
mam gdzies rady w stylu nie przejmuj  sie, dla ludzi któży chca nornalnie funkcjonowac to duży problem, pompka daje przynajmniej na to nadzieje na poprawe, cena może nie jest niska  ale co to jest 2 000 w zamian za możliwos nieskrępowanego wyjścia na basen czy plaze
ostatni raz byłem na basenia jak miałem chyba 7 lat
PE w moim życiu dostarczyło mi wielu upokorzeń, dziwne spojrzenia i uśmiechy podczas rendgena płuc i innych momentw gdzie musiałem sie rozeebrac , nikt nie zareagowął na to, nawet lekarz normalnie tylko zawsze jakięś komentarze i uśmiechy ,
betusiu napisałas gdzieś na tym forum że niektórzy wprowadzają pesymistyczne nastawinie
wybacz bardzo ale ty też do nich należysz
ja jestem obecnie na etapie załatwiania odpowiednich badań potrzebnych do zakupu pomki
I WSZYSTKICH ZACHęCAM RóBCIE COś ZE SWOIM PE BO NAPRAWDE WARTO I NIEPRZEJMUJCIE SIE TRUDNOśCIAMI BO NAPEWNO WAM SIE UDA

pozdrawiam
betusia
Newbie
*

Reputacja: +3/-4

« Odpowiedz #35 : Lipiec 16, 2006, 09:31:10 »

Cytat: "kurczakpieczony"
nic nie wnosi do dyskusji wybacz.

Wnosi moje zdanie na ten temat - jeśli uważasz, że moje zdanie nic nie wnosi to wybacz ale w takim razie Twoje zdanie na ten temat też nic nie wnosi.

byłem w rabce na konsultacji w sprawie operacji i lekarz powiedzł żebym sie nie wygłupiał( choś mam klatkę zapadłą dośc znacznie)

Widać trafiłeś na niezbyt kompetentnego lekarza. A to, że napisał, że nic Ci nie jest - świadczy o ignoracji  :roll:
pompka daje przynajmniej na to nadzieje na poprawe, cena może nie jest niska ale co to jest 2 000 w zamian za możliwos nieskrępowanego wyjścia na basen czy plaze

Po co wydawać tyle kasy na coś co ma wątpliwe działanie (przereklamowane moim zdaniem) kiedy można w ramach NFZ zafudować sobie operacje.
Przy znacznym wgłębieniu na efekty pompki będziesz czekał i możesz się nie doczkekać swobodnego wyjścia na plaże. Natomiast operacje daje niemalże pewność, że będziesz mógł "nieskępowny" wyjść na plaze...
betusiu napisałas gdzieś na tym forum że niektórzy wprowadzają pesymistyczne nastawinie
wybacz bardzo ale ty też do nich należysz

Jestem optymistcznie nastawiona i nie wiem gdzie Ty tego pesymizmu się doszukałeś...
ja jestem obecnie na etapie załatwiania odpowiednich badań potrzebnych do zakupu pomki
I WSZYSTKICH ZACHęCAM RóBCIE COś ZE SWOIM PE BO NAPRAWDE WARTO I NIEPRZEJMUJCIE SIE TRUDN

To jest Twoja decyzja - niewykluczone, że Tobie pompka pomoże szczególnie dlatego, że tak mocno w to wierzysz. Ja bym osobiście mając wadę nie dała 2 tysięcy za urządzenie, które może nie przynieść znaczącego efektu - gdyby miała jak to ująłeś "klatkę zapadniętą dość znacznie"...

Adrian_listek
Global Moderator
Newbie

Reputacja: +4/-4

9115117
« Odpowiedz #36 : Lipiec 22, 2006, 10:04:54 »

Nio i po co te nerwy??
To forum jest do wyrazania wlasnych opinii a nie wytykania sobie jakis wypowiedzi ludzie to sie robi nudne wszedzie ktos sie zaczyna klucic  :evil:

E 19 lat
otaksobie
Gość
??
« Odpowiedz #37 : Lipiec 23, 2006, 01:01:22 »

przepraszam, że się tak wtrącę..

moim zdanie Nuss także nie daje pewności co do efektów...przez 2 lata..(w niektórych przypadkach nawet 3 lata) noszenia płyty, klatka może wyglądać ok. ale po 3 latach nie jest wcale powiedziane, że się nie zapadnie...a działanie pompy wydaje mi się, że jest zupełnie inne. Efekty obserwujesz każdego dnia..tygodnia..i po roku, dwóch latach widzisz ten końcowy efekt. Sam decydujesz..czy dalej pompujesz..czy nie. Pompa nie ma przynajmniej efektów ubocznych..(poza krwiakiem na klacie)  w przeciwieństwie do Nuss'a i Ravitch'a. Zero ingerencji w organizm...to jest najważniejsze.

Sami wiecie, że teraz lekarze dążą do jak najmniejszej lub nawet zerowej ingerencji w ciało człowieka.

A moze istnieją także inne metody korekcji PE...?

Pozdrawiam
lukaszsakul
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #38 : Lipiec 28, 2006, 12:37:06 »

http://cgi.ebay.com/WELCH-BELL-JAR-PUMP-ViNtAgE-SCIENTIFIC-VACUUM_W0QQitemZ110014484328QQihZ001QQcategoryZ26236QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem
to jest coś w stulu tej pomki ...
kurczakpieczony

3764809
« Odpowiedz #39 : Lipiec 31, 2006, 10:13:33 »

to co jest na tym linku to coś w stylu chińskiej gruszki ale z regulacją ciśnienia
ale chyba to urządzenie nie służy do korekcji klatki piersiowej bo jest szklane, raczej powinno być gumowe( chyba bo czytałem że chińskich szklanych baniek nie wolno stosować w pobliżu serca) wydaje mi sie też że ma zbyt małą średnice- niemieckie pompki maja około 30cm średnicy mniej więcej, ale to coś podobnego no i cena żeczywiście niska
SOFO2
Newbie
*

Reputacja: +1/-1

1821114
Zobacz profil Email
« Odpowiedz #40 : Październik 26, 2006, 03:58:02 »

Witam mam sporo wiadomosci na temat Pompki (miseczki) z NIemczech kosztuje ona razem z poczta okolo 490Euro , ze by ja dostac trzeba miec wypelniona deklaracje przez dr , jaks ie jzu to ma wysylamy to do Niemczech i oni przysylaja nam pompke z faktura do zaplaty ...ja czekam juz na pompke powinna byc w ciagu 2 tygodni , jesli ktos chce wiedziec wiecej to z checia pomoge gg 1821114 . pozdrawiam
suppler
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #41 : Styczeń 10, 2007, 05:09:12 »

czy ta metoda z pompka napewno nie ma skutkow ubocznych?? co myslice?? w sumie nuss mnie nie zabil (ale efektow tez za wspanialych nie przyniosl) wiec czy pompka bedzie w stanie cos zrobic?
suppler
Newbie
*

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #42 : Styczeń 10, 2007, 05:32:15 »

http://ejcts.ctsnetjournals.org/cgi/content/full/29/4/557

a to ktos czytal??
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
kosze prezentowe kraków - program dla komornika - kliknij aby przeczytać - dysze malarskie - fotograf wnętrz warszawa