PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Czerwiec 18, 2019, 12:42:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: Wykaz szpitali operujących PE  (Przeczytany 55882 razy)
Frankenstein i Quasi modo
Gość
« : Kwiecień 18, 2005, 12:18:43 »

Zamieszczamy tutaj wykaz szpitali, w których wykonuje się zabiegi korekcji PE.  Znajdują się tutaj te szpitale, do których udało nam się dotrzeć - nie jest to jednak niestety pełna lista. W Polsce jest znacznie więcej szpitali, które zajmują się operacyjnym leczeniem szewskich klatek. Dlatego prosimy wszystkich, którzy mieli zabiegi przeprowadzane gdzie indziej lub słyszeli o tym gdzie jeszcze wykonuje się tego typu operacje o dopisanie tych szpitali do tej listy.
Symbolem  BWM = Bez Wskazań Medycznych oznaczyliśmy te szpitale, gdzie kładzie się główny nacisk na efekt kosmetyczny. Większość lekarzy wyznaje zasadę, że względy kosmetyczne są wystarczającym wskazaniem do wykonania zabiegu !!!
Proponujemy więc wszystkim tym, którzy się z tym nie zgadzają (mamy na myśli głównie lekarzy), aby spróbowali zrozumieć to, że „BRAK AKCEPTACJI WŁASNEGO CIAŁA JEST WYSTARCZAJĄCYM  WSKAZANIEM DO PRZEPROWADZENIA OPERACJI ! ! !”.

Szpitale umieściliśmy w kolejności alfabetycznej.

BIAŁYSTOK       BWM
Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej, ul. M. Skłodowskiej - Curie 24A
Ravitch  (dorośli)
tel. lekarze: 085 746 82 73

BUSKO-ZDRóJ
Specjalistyczny Szpital Kompleksowej
Rehabilitacji i Ortopedii Dziecięcej
"Górka", ul. dr Sz. Starkiewicza 1
tel. centrala:     041 3783031, 3783032
tel. sekretariat: 041 3784018

BYDGOSZCZ      BWM
Centrum Onkologii, ul. Romanowskiej 2
metoda klasyczna  (dzieci i dorośli)
www.co.bydgoszcz.pl/
tel. centrala: 052 374 30 00
tel. lekarze:  052 374 35 74

CHĘCINY  (kieleckie)
Wojewódzki Specjalistyczny ZOZ Gruźlicy i Chorób Płuc w Czerwonej Górze
Techniki tradycyjne  (dorośli)
tel. centrala
041 346 55 45

GDAŃSK              BWM
Klinika Chirurgii Klatki Piersiowej, ul. Dębinki 1
Nuss  (dorośli)
tel. sekr. 058 349 24 00

KATOWICE
Górnośląskie Centrum  Zdrowia Dziecka i Matki, ul. Medyków 16
Nuss  (wyłącznie dzieci do 18 r. ż.)
www.gczdim.katowice.pl/
tel. centrala:  32 207 18 00
tel. sekr.: 32 207 17 50

KRAKÓW            BWM
Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, ul. Prądnicka 2
Ravitch  (dorośli i dzieci)
www.szpitaljp2.krakow.pl/
tel. 012 614 20 28 lub 012 614 23 84

LUBLIN
Klinika i Katedra Chirurgii Klatki Piersiowej, ul. Jaczewskiego 8
Nuss + inne  (dorośli i dzieci)
tel.  081 742 55 06

ŁÓDŹ                    BWM  
Szpital im. Kopernika, ul. Pabianicka
Nuss +  inne  (dorośli)
www.kopernik.lodz.pl/
tel. sekr.: 042 689 52 31
tel. lekarze: 042 689 52 33

OLSZTYN
Miejski Szpital Chirurgii Klatki Piersiowej, ul. Wojska Polskiego 30
Metoda klasyczna  (dzieci)  - tylko ze wskazaniami medycznymi
tel. sekretariat:  089 532 63 66

OTWOCK
Mazowieckie Centrum Leczenia Płuc i Gruźlicy
Metoda klasyczna  (tylko sporadycznie, kilka zabiegów w roku - dorośli i dzieci)
www.otwock.szpital.pl/
tel. centrala: 022 779 02 00
tel. lekarze: 022 779 02 82

POZNAŃ              BWM
Szpital im. Marcinkowskiego, ul. Szamarzewskiego 62
Nuss  +  inne   (dorośli i dzieci)
www.amp.edu.pl.virtual/torax
tel. lekarze: 061 66 54 285

RABKA ZDRÓJ
Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, ul. Rudnika 3B
Zmodyfikowane techniki tradycyjne  (dzieci i dorośli)
www.zpigichp.edu.pl/kchklp.htm
tel. sekr.:  018 267 60 60  wewn. 254

SZCZECIN ZDUNOWO
Specjalistyczny Szpital im. Sokołowskiego, ul. Sokołowskiego 11
Metoda klasyczna  (dzieci i dorośli)
Tel. centrala: 091 462 00 70

WROCŁAW         BWM
Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc, UL. Grabiszyńska
Nuss  +  inne   (dorośli i dzieci)
tel. centrala:  071 334 94 00

WARSZAWA
Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc, ul. Płocka 49
Techniki tradycyjne  (dorośli)
www.igichp.edu.pl/
tel. lekarze:  022 43 12 283  lub 022 43 12 245
tel. centrala: 022 431 21 00

ZAKOPANE
Ul. Balcera 15
Nuss  - dzieci., techniki tradycyjne - dorośli
tel. lekarze: 018 202 21 18 lub  018 202 21 88

ZABRZE     [shadow=red]OSTRZEGAMY  ! ! ! ! ! !   [/shadow][/u]            
Akademickie Centrum Chirurgii Małoinwazyjnej dla Dorosłych i Dzieci, ul. 3 Maja 13-15
Tylko  Nuss  (dzieci i dorośli)
www.laparoskopzabrze.strefa.pl/
tel. sekr.: 032 271 47 18,   032 271 91 26,    032 370 43 80
PRZESTRZEGAMY  PRZED  TYM  SZPITALEM  OSOBY,  KTÓRYM ZALEŻY GŁÓWNIE
NA EFEKCIE KOSMETYCZNYM ! ! ! ! !
TO JEDYNY SZPITAL, GDZIE NIE DOBIERA SIĘ ODPOWIEDNIEJ TCHNIKI OPERACYJNEJ DO PACJENTA,  ALE ODWROTNIE USIŁUJE SIĘ DOPASOWAĆ PACJENTA DO TECHNIKI NUSSA, KTÓRA NIE JEST TECHNIKĄ, KTÓRĄ MOŻNA STOSOWAĆ U KAŻDEGO. TECHNIKĘ NUSSA  DLA OSIĄGNIĘCIA LEPSZEGO EFEKTU KOSMETYCZNEGO STOSUJE SIĘ ZAZWYCZAJ W POŁACZENIU Z INNYMI METODAMI,  A KTÓRE NIE SĄ  ZNANE CHIRURGOM Z ZABRZA ! ! !

Ponieważ zauważyliśmy ostatnio na forum, że wiele osób jest zainteresowanych głównie techniką operacyjną Nussa, jak również to, że kilka osób po operacji tą waśnie techniką jest niezadowolona z efektu kosmetycznego (patrz. m.in. Ket, Pianek, Quasi Modo, Frankenstein - z czego trzy osoby z wymienionych były operowane w Zabrzu !), dołączamy fragment publikacji naukowej dotyczącej tej właśnie metody. Na stronach internetowych (głównie zagranicznych) znaleźliśmy sporo stron krytykujących tą właśnie metodę, głównie z powodu zbyt silnego bólu, wielu powikłań (odma, ropniaki płuc), zbyt długiego okresu rekonwalescencji, jak również niezadowalającego efektu kosmetycznego. Techniki tradycyjne są z wielu powodów lepsze dla pacjenta.
Kompletując powyższą listę szpitali zauważyliśmy także, że nawet niektórzy chirurdzy operujący Nussem wyrażają się o tej technice dość sceptycznie i odchodzą od jej stosowania, chociaż jest nadal sporo jej zwolenników. Ponieważ zazwyczaj jest tak, że kliniki, gdzie wykonuje się zabiegi metodami klasycznymi, zachwalają te techniki, a te gdzie wykonuje się Nussa twierdzą, że ta technika jest najlepsza radzimy wszystkim osobom, którym zależy na dobraniu najbardziej właściwej techniki dla swojej wady, aby konsultowały się z tymi klinikami, które operują zarówno Nussem, jak i technikami tradycyjnymi.
Mamy nadzieję, że wykaz szpitali Wam się przyda i dzięki niemu niektórym uda się wybrać szpital i metodę operacyjną tak, że będą całkowicie zadowoleni z efektu zabiegu - oby każdy miał taką klatę, jaką sobie wymarzył.
Życzymy wszystkim powodzenia !!!  Frankenstein & Quasi Modo.

Oto fragment publikacji:
Postępy w chirurgii klatki piersiowej w 2003 roku
prof. dr hab. med. Jerzy Kołodziej
Kierownik Katedry i Kliniki Klatki Piersiowej AM we Wrocławiu i Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc
i lek. med. Konrad Pawełczyk
z Katedry i Kliniki Klatki Piersiowej AM we Wrocławiu i Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc
Data utworzenia: 22.09.2004
Ostatnia modyfikacja: 22.09.2004
Opublikowano w Medycyna Praktyczna Chirurgia 2004/03

Operacyjne leczenie deformacji klatki piersiowej
W 2003 roku ukazało się natomiast kilka interesujących doniesień dotyczących operacyjnego leczenia deformacji klatki piersiowej u dorosłych. Zasadność leczenia klatki lejkowatej u dorosłych małoinwazyjną techniką opracowaną przez dr. Donalda Nussa wzbudza wiele kontrowersji. Metoda Nussa polega na uniesieniu mostka za pomocą wprowadzonej pod niego odpowiednio wymodelowanej metalowej płyty. Kim i wsp. oceniali możliwość zastosowania tej metody u chorych po 15. roku życia.[34] Porównywano wyniki leczenia 28 dzieci (śr. wiek: 6,8 r.) i 13 pacjentów w wieku 15-52 lat (śr. wiek: 23 lata). W drugiej grupie odnotowano dłuższy średni czas trwania zabiegu (51,6 vs 104,6 min) oraz większy odsetek powikłań związanych z umieszczeniem implantu. U 4 dzieci (14,3%) odnotowano rotację implantu, asymetryczną korekcję i niewystarczające uniesienie przedniej ściany klatki piersiowej. Statystycznie znacząco więcej powikłań wystąpiło u dorosłych. U 7 z nich (53,8%) odnotowano odmę opłucnej, ropniaka i krwiaka w jamie opłucnej oraz asymetryczną korekcję klatki. Wobec powyższych wyników autorzy badania sugerują, że konieczny jest staranny dobór dorosłych do leczenia operacyjnego !!!
Mansour i wsp. przedstawili wyniki operacyjnego leczenia lejkowatej (68 chorych) klatki piersiowej u pacjentów po 16. roku życia.36 Chorzy byli operowani zmodyfikowaną metodą Ravitcha. Powikłania zaobserwowano u 11 z nich (14,3%). Ponad 90% operowanych było usatysfakcjonowanych z korekcji deformacji; ustąpiły u nich także objawy związane z uciskiem narządów klatki piersiowej. Autorzy stwierdzili, że , u dorosłuch których deformacja klatki piersiowej powoduje wystąpienie objawów z ucisku, metoda Ravitcha jest skuteczną formą leczenia, wiąże się z małym odsetkiem powikłań i zapewnia brak nawrotu objawów.
adam
Newbie
*

Reputacja: +2/-0

2492269
« Odpowiedz #1 : Kwiecień 18, 2005, 11:32:32 »

Wielkie brawa za listę. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś namiary to również proszę o wpis.
Po powyższym poście pewnie odżyje dyskusja nad tym, która metoda jest lepsza. Kiedyś uważałem, że zdanie specjalisty jest najważniejsze, ale niedawno doszedłem do wniosku, że nasze zdanie też powinno nabrać na wartości, bo to przecież my (a właściwie osoby po operacji daną metodą) nosimy metalowe belki w klatkach, walczymy z bólem, nosimy blizny i chcemy żeby po tym wszystkim nasze klaty wyglądały jak najlepiej i były całkowicie zdrowe. Za twierdzeniem, że nie należy w 100 % kierować się tylko i wyłącznie wskazaniami lekarzy przemawia też fakt, że oni sami ciągle sprzeczaja się o metody operacji i kryteria jakie powinien spełniać pacjent.
Tak wiec drodzy forumowicze dyskutujmy dalej Uśmiech

E, już 20 lat
yanush
Administrator
Newbie

Reputacja: +9/-0

574546
« Odpowiedz #2 : Kwiecień 18, 2005, 11:40:14 »

Świetna robota chłopaki Uśmiech

PE, zoperowany metodą Nuss'a. Po wyjęciu płytki.
Adrian_listek
Global Moderator
Newbie

Reputacja: +4/-4

9115117
« Odpowiedz #3 : Kwiecień 19, 2005, 03:39:36 »

jestem pelen podziwu naprawde

E 19 lat
Apollo_xxl

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Kwiecień 21, 2005, 05:55:06 »

Trzeba przyznać chłopaki, że faktycznie DOBRA  ROBOTA! Gratulacje!
Co do ostrzeżenia przed Kliniką w Zabrzu i panem profesorem Dz. to podpisuję się pod tym rękami i w ogóle czym tylko można!! W pełni potwierdzam to, że w tym właśnie szpitalu na siłę dopasowuje się pacjenta do techniki Nussa - jedynej jaką potrafią tam operować, zakładając optymistycznie, że to co wyczyniają na stole z pacjentem można nazwać „potrafieniem”. Zgadza się także to, że w ogóle nie przywiązuje się tam wagi do tego, jak pacjent będzie wyglądał po zabiegu, i sporo osób jest bardzo niezadowolona z efektu kosmetycznego. Wtedy też w razie jakichś pretensji, mówi się pacjentom, że to względy medyczne są najistotniejsze, a oni starali się jak mogli (jak widać nie wiele mogą), że to było tak skomplikowane (dla nich na pewno), że nikt inny by się tego nie podjął, że chcieli jak najlepiej i teraz żałują, bo mogli się w ogóle tego nie podejmować. Pacjent po takim przemówieniu zaczyna czuć się winny, że narobił im tyle kłopotu, a oni tak się starali, że naprawdę zrobili wszystko co mogli i pacjentowi robi się  głupio. Zaczyna sobie nawet wmawiać, że jego klata jest całkiem O.K itd.
Chciałbym się wypowiedzieć jeszcze na temat technik operacyjnych. Otóż to jest tak, że metoda Nussa jest zazwyczaj łatwiejsza dla chirurga. W technikach tradycyjnych trzeba się bardziej namęczyć i zabieg jest bardziej skomplikowany i wymaga sporych umiejętności i doświadczenia. Trwa dwa razy dłużej, ale jest z wielu powodów lepszy dla pacjenta. Po pierwsze kilkakrotnie mniejszy i krótszy ból, po drugie lepszy efekt kosmetyczny. Techniki klasyczne obejmują także korekcję łuków żebrowych, a wada PE polega także i to w dużej mierze na ich deformacji. Przy Nussie niestety są one jeszcze bardziej wypychane i tym samym bardziej widoczne nawet pod ubraniem. Dlatego też w takich przypadkach jest sens operować Nussem WYŁĄCZNIE w połączeniu z innymi technikami. Poza tym Nuss wiąże się z dwoma zabiegami, a techniki tradycyjne tylko z jednym. Techniki klasyczne zostały zmodyfikowane na różne sposoby, ale niewiele jest już ośrodków, które operują to w taki sposób, ze wkładają metalową blaszkę pod mostek i potem ją wyjmują - tego się już prawie nie praktykuje, szramy też już nie są przez cały mostek oczywiście przy tym całkiem klasycznym Ravitchu tak, ale myślę, że lepsza taka szrama niż niedokładnie wypchany mostek, czy wykoślawione żebra.

Myślę, że „fenomen” Zabrza polega na tym, że mają dość dobrze opracowaną stronę internetową. Wystarczy wpisać na jakąkolwiek wyszukiwarkę „klatka lejkowata” lub „pectus excavatum” i od razu wyświetla się ich adres. Stąd błędne przekonanie wielu osób, że są w tym najlepsi. Inne kliniki mają tylko małe wzmianki na temat tych zabiegów, a inne w ogóle o nich nie wspominają, zaś Zabrze nie dość, że pisze o operacjach i samej deformacji bardzo obszernie, to jeszcze ma dołączony film i adres pod którym można do nich pisać i dowiedzieć się, że są jedyni, a Nuss jest the best, co jest perfidnym kłamstwem.
Oni wolą i lubią operować dużo klatek, bo np. w tym samym czasie kiedy operowali by tarczycę lub przepuklinę to są w stanie wyjąć trzem osobom płyty i dostaną kasę z NFZ za trzy operacje, a nie za jedną (dodatkowo od trzech pacjentów - przynajmniej jakiś koniak  na łeb)
Myślę, że to bardzo dobrze, że powstała taka strona, chociażby dlatego, że teraz przy wyszukiwaniu informacji na temat PE jako pierwszy wyświetla się wasz adres, a nie ich!
Bardzo jestem ciekaw waszych opinii.

ą grzeszki, które popełnia się z przyjemnością !!!
adam
Newbie
*

2492269
« Odpowiedz #5 : Kwiecień 21, 2005, 11:32:50 »

Mamy listę szpitali, ale który powinniśmy wybrać? Wypowiadacie się o Zabrzu, ale skąd mamy wiedzieć, że szpital z listy, do którego ewentualnie trafię ja lub ktoś inny nie będzie jeszcze gorszy? Bardzo proszę o poradę gdzie powinniśmy się udać.

E, już 20 lat
m r *
Gość
« Odpowiedz #6 : Kwiecień 22, 2005, 01:04:13 »

Adam zgadzam sie z tobą!!! Ja juz bardzo powaznie mysle o operacji i chcialabym zeby doszlo do niej jak najszybciej i tu zaczyna sie problem; nie mam pojecia jaki szpital wybrac Smutny  jestem strasznie wdzieczna chlopakom za zamieszczenie wykazow szpitali  (naprawde wielkie dzieki Chichot) tylko teraz  tak: szpitali zamiesciliscie tu 17 (dobrze ze nie wiecej bo dopiero bym miala problem z wyborem  :mrgreen: )  z tego co narazie wiem to jak dla mnie 5 z tych szpitali odpada , poniewaz albo jestem za stara (21 niedlugo stuknie Chichot ), i rowniez z tego co sie dowiedzialam na tym forum w moim przypadku odpadaja szpitale ktore oferuja tylko metode NUSS. Zostaje mi 12 szpitali i nie mam pojecia ktory z nich wybrac :|  na forum najczesciej jest mowa o Zabrzu , a np. o Krakowie, Rabce Zdroj, Bydgoszczy,Checinach,Lublinie,Wroclawiu i  wielu innych nikt nic nie wspomina Smutny  I tu kieruje prosbe do wszystkich, ktorzy moga pomoc, jezeli mieliscie operacje w jakimkolwiek z tych szpitali to prosze napiszcie cos o tym, a moze jacys wasi znajomi cos wiedza albo z innych zrodel wiecie ze jakis tam szpital ma dobra opinie, a inny zla (kazda informacja jest na wage zlota!!!!) Super by bylo jakby powstala wlasnie taka lista z ktorej mozna by bylo sie dowiedziec, ktory szpital jest dobry waszym zdaniem, a ktory lepiej  ominac!!! Tak na dobra sprawe to gdybym wiedziala jaki szpital wybrac to juz dzis bym tam przedzwonila i sie umowila na wizyte, a tak tkwie w martwym punkcie i nie wiem co dalej Smutny  nie myslcie sobie ze jestem tak zdesperowana, w koncu przezylam z ta moja klatka tyle lat wiec chyba dalej tez jakos dala bym sobie rade :wink:  ale wydaje mi sie ze teraz, kiedy niedlugo mamy juz wakacje to jest najlepszy moment na takie decyzje! Prosze napiszcie cos co pomoze dokonac dobrego wyboru szpitala mnie i wielu innym!!! Bede naprawde bardzo wdzieczna  Chichot  pozdrawiam i sorki za bledy, wiem ze troche chaotycznie pisze, ale staralam sie  Chichot
Anonymous
Gość
« Odpowiedz #7 : Kwiecień 24, 2005, 10:42:07 »

Jest jeszcze prywatna płatna klinika w Toruniu (koszt operacji między 5 a 10 tys zł - tyle udało mi się ustalić z ich strony i cennika). Czy ktoś o nich słyszał?

http://www.szpital.matopat.pl/index.php?page_id=59
Anonymous
Gość
« Odpowiedz #8 : Kwiecień 25, 2005, 02:38:30 »

z tego co mozna wyczytac to tam jest met. Leonarda.
Meg

« Odpowiedz #9 : Kwiecień 27, 2005, 06:33:44 »

Hmm...  czemu nikt nic nie pisze  Smutny  o tych szpitalach :?:  Ludzie napiszcie cos  :!:

[ Dodano: Sro Kwi 27, 2005 7:06 pm ]
A wlasnie, mam jeszcze takie pytanie  Czy ktos z was mial operacje w klinice w Rabce Zdrój :?:  :?:  :?:  A moze wie cos na temat tej kliniki? Prosze napiszcie cos jesli wiecie
gregor

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Kwiecień 27, 2005, 07:31:02 »

Witam Meg! Powiem szczerze że kiedyś kontaktowałem się z szpitalem w Rapce Zdrój ale było to gdzieś 2 lata temu i z tego co pamiętam dzwoniłem do tego szpitala ale nic konkretnego z tego nie wyszło, kontaktowałem się również w tym samym czasie ze szpitalem Matopad ale pisałem meilem i nie otrzymałem odpowiedzi. Nie przyniosło to rezultatu może dlatego że nie ciągłem tego tematu do końca i dość szybko doszedłem do wniosku że obejdę się bez operacji. Niestety ta myśl często powraca i ponownie intensywnie myśle nad operacją. Ciesze się że jest takie własnie forum ale mam kompletny mentlik w głowie jeśli chodzi o wypowiedzi niektórych uczestników forum. Szkoda że nie można być do końca pewnym bo przecież nikt nam gwarancji nie da!
Zgadzam się  z wszystkimi tutaj jest tych szpitali sporo i metod wykonywania tego typu schorzeń też jest kilka i jaką by nie wybrać każda nie jest z byt przyjemna ale trzega jakoś przez to przebrnąć! Szkoda że na forum nie ma kogoś kto jest wybitnym specjalistą w tych sprawach i mógłby OBIEKTYWNIE wyrazić swoją opinie i chyba na zawsze pozostanie już taka zależność: co lekaż to opinia!
Frankensiein

Reputacja: +1/-0

« Odpowiedz #11 : Kwiecień 29, 2005, 12:49:36 »

Cieszymy się, że lista jest wam przydatna i mamy nadzieję, że dzięki niej każdy wybierze odpowiedni i jak najlepszy szpital dla siebie.
Życzymy wszystkim powodzenia!

Co do MATOPATU w Toruniu to dotarliśmy także i do nich, ale niestety jak nas poinformowano jakieś dwa miesiące temu klatek tam nie operują i nie operowali. Pani w rejestracji nie potrafiła wyjaśnić w jaki sposób ta informacja znalazła się na ich stronie internetowej. Lekarz, z którym rozmawialiśmy powiedział, że mieli to kiedyś w zamierzeniu i polecił nam Bydgoszcz, którą zamieściliśmy na liście. Nie wiemy, czy coś w tej kwestii teraz się zmieniło dlatego zainteresowanym podajemy nr telefonu do nich 056 659 48 00 lub 0 56 659 48 01

My również pomyśleliśmy, że można by stworzyć coś w stylu rankingu szpitali, gdzie można by oddawać głosy za lub przeciw. Mogło by to być coś na wzór ankiety, gdzie każdy mógłby oddać swój głos. W praktyce jednak może to być o wiele trudniejsze, głównie z tego powodu, że nikt nie da gwarancji, że np. profesor lub któryś z jego wielbicieli nie będzie siedział przez dwie doby bez przerwy z palcem na enterze i oddawał głosy, ale myślę, że sam pomysł z rankingiem jest niezły.
Fajnie by tez było, gdyby np. utworzyć tutaj czat i wtedy, np. można by zawsze któregoś dnia w tygodniu o jakiejś godzinie powymieniać się uwagami i doświadczeniami. Co wy na to?
adam
Newbie
*

2492269
« Odpowiedz #12 : Kwiecień 29, 2005, 10:24:24 »

Pomysł z chatem popieram w 100%. Sądzę, że ranking też byłby przydatny. Trudno jednak będzie wymyślić odpowiednią formułę głosowania, by nie wypaczyć jej wyników. W końcu nie każdy powinien mieć prawo głosu w tej ankiecie. Nie jestem zwolennikiem cenzury Uśmiech ale np. ja nie przeszedłem operacji, więc głosowanie przeze mnie w takiej ankiecie jest bez sensu. Tak samo jest w przypadku innych osób, które swoją wiedzę na temat PE i operacji czerpią tylko na podstawie informacji z internetu.

Dobrze, że takie pomysły padają, bo dzięki temu strona może stale się rozwijać.

E, już 20 lat
seelk
Newbie
*

Reputacja: +3/-2

2944656
Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #13 : Grudzień 12, 2005, 07:07:14 »

Co do Poznania to ja sam byłem operowany w Szpitalu klinicznym akademii medycznej nr5 w Poznaniu przy ul. Szpitalenj, fakt ze to jest szpital dziecięcy do 18roku życia, a jak byłem na wycięciu migdałow w Szpitalu im. Raszei też Poznaniu to tam się dowiedziałem, że tam również wykonują operacje klatki piersiowej i to już jest szpital dla dorosłych, chociaż taką starszą młodzież 17,18 też przyjmują.

Projektowanie stron internetowych

http://tworzenie-stron.info
Woniuk

« Odpowiedz #14 : Marzec 09, 2006, 05:09:57 »

Przy okazji tego postu chciałbym sie przywitać bo nie chce zakładać do tego oddzielnego tematu. Kolejny pectusowiec dołącza do tego forum i ma nadzieje że sie z niego czegoś dowie. Ale nie o tym chciałem pisać. Mianowicie, od jakiegoś czasu przymierzam sie do operacji, bo choć moja wada nie jest jakaś ogromna to czuje dyskomfort psychiczny przez nią. I właśnie tak sie szykując do operacji usłyszałem o jakimś szpitalu w Busko Zdroju. Podobno jest dobry a mam do niego nie daleko dlatego właśnie chciałbym sie czegoś o nim dowiedzieć od kogoś kto być może w nim był operowany. Dzięki z góry za pomoc.

[ Dodano: Czw Mar 09, 2006 5:24 pm ]
Chciałem zedytować ale sie już nie dało ;P Więc pisze nowego posta. Znalazłem stronke tego szpiatlu o którym pisałem w necie. Oto ona: http://www.gorka.med.pl/
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
pax logistics w internecie - dedykowane strony internetowe - podpora wału i regeneracja wałów napędowych - Tanie noclegi Zamość, hotele Zamość - naprawa-laptopow.eu