PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum

Pectus Excavatum / Pectus Carinatum => Powitalnia => Wątek zaczęty przez: AdrianX2 Luty 22, 2021, 05:12:30Tytuł: Diagnoza mojej wady i ogólne pytania
Wiadomość wysłana przez: AdrianX2 Luty 22, 2021, 05:12:30
Witam wszystkich forumowiczów. Nazywam się Adrian, mam 17 lat i mam kilka pytań odnośnie mojej wady klatki piersiowej. Niedawno zacząłem ćwiczyć klatkę piersiową ze względów estetycznych i poprawy postury, w niczym poza wyglądem ona mi nie przeszkadza, chociaż nie wiem jak to jest mieć prawidłową klatkę piersiową i mam odnośnie tego kilka pytań.
1. Czy to jak dobrze myślę jest pectus excavatum?
2. Ile wynosi koszt operacji na klatkę piersiową i czy jest ona refundowana? I czy te rany po obu stronach klatki zostają na zawsze?
3. Czy polecacie jakieś ćwiczenia oddechowe, które można wykonywać przy komputerze i nie tylko. Chcę je połączyć z ćwiczeniami dostępnymi na kanale na YT Pectus PT i spróbować jak najbardziej się da zrobić metamorfozę mojej klatki.
4. Czy są jakieś pozycje, w jakich powinienem siedzieć przed komputerem dzięki którym moja klatka będzie się rozciągać lub nie pogłębiać wady.

1 zdjęcie przedstawia normalną klatkę drugie napiętą a trzecie postawę.

Zdjęcia:
1. https://ibb.co/4PJ5ThF
2. https://ibb.co/0Vp4DJw
3. https://ibb.co/42vVx11


Tytuł: Odp: Diagnoza mojej wady i ogólne pytania
Wiadomość wysłana przez: Polak9 Marzec 03, 2021, 10:38:28
Nie widze tutaj dołka, przynajmniej na zdjęciach, ale widze skolioze, a dokładnie w odcinku lędźwiowym, jeśli wyprostujesz skolioze to wszystko będzie git, polecam Ci żebyś znalazł jakiegoś fizjoterapeutę z metoda Schroth wyprostujesz to w pare miesięcy, masz 17 lat.


Market Analysis - przeprowadzki kraków - dodatkowe info - odwiedź stronę - załóż forum