PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum

Pectus Excavatum / Pectus Carinatum => Pectus excavatum => Wątek zaczęty przez: invincible Październik 04, 2020, 08:57:44Tytuł: Czy warto robić operacje?
Wiadomość wysłana przez: invincible Październik 04, 2020, 08:57:44
 Cześć
   Mam 13 lat, 169 wzrostu i ważę 54kg. Wskaźnik hallera wynosi u mnie 5,2 Od urodzenia mam dołek, choć zaczął mi on przeszkadzać dopiero niedawno. Gdy byłam młodsza ćwiczyłam i pływałam na basenie ponad 2 lata, niestety moje wysiłki nic nie dały. Od jakiegoś czasu również rodzice, zauważyli że szybciej się męczę. Jestem już po okresie szybkiego wzrostu i za 2 miesiące (dokładnie 8 grudnia) będę miała operacje metodą  Nussa (2 płytki). Moja wada jest asymetryczna (prawa strona klatki jest niższa). Do tego mam jeszcze skoliozę (ok 16 stopni) i niedomykalność zastawek. Operacje mam mieć w Bydgoszczy, a operować ma dr Gałązka. Przez wadę jestem bardzo nieśmiała. Jestem już po wszystkich badaniach, i codziennie mam rehabilitacje przygotowującą do zabiegu. Powoli zaczynam się trochę stresować.
          I związku z tym mam parę pytań. Po pierwsze czy w tym wieku operacja bardzo boli? Czy ilość płytek w moim przypadku zależy od asymetrii czy czegoś innego? Czy mając 2 płytki ból może być większy? Czy Bydgoszcz to na pewno dobre miejsce? Czy po zabiegu może się okazać że będę miała 1 płytkę a nie 2? Czy na pewno warto poddać się operacji? Przeprasza za tyle pytań, mam nadzieje że was nie zmęczyły i z góry dziękuje za odpowiedzi.


Tytuł: Odp: Czy warto robić operacje?
Wiadomość wysłana przez: Kitkaanitka Październik 04, 2020, 11:42:55
Kwestia bólu to indywidualna sprawa, przygotuj się na to, że na początku będzie bolało.
A jak będzie później... niestety nikt nie odpowie ci na to pytanie. Wiek nie ma nic do rzeczy w kategorii bólowej.

Lekarz decyduje ile włoży płytek i to wszystko jest zależne od wady.
Ja również mam skoliozę oraz asymetryczna klatkę i noszę jedną płytkę.

Operacji warto się poddać jeśli zapadnięty mostek wyrządza dużo szkód, ja miałam ucisniete serce oraz przesunięte w lewa stronę. Nie miałam innego wyjścia, musiałam zrobić operacje aby później nie mieć poważniejszych problemów kardiologicznych. Mi klatka nigdy nie przeszkadzała pod względem wizualnym zaakceptowałam ją i nigdy się jej nie wstydziłam.


Tytuł: Odp: Czy warto robić operacje?
Wiadomość wysłana przez: piurek10 Październik 05, 2020, 08:55:10
Ja bym Ci odradził Bydgoszcz z tego co słyszałem to nie jest dobre miejsce. Zapytaj ile szpital wykonuje takich operacji, pewnie bardzo mało. Z tego co pamiętam to nie wsadzają więcej niż jedna płytkę. Możesz powiedzieć jaką masz wadę (ile cm). Z opisu problemu wynika że sprawa jest poważna. Jeżeli można poczekać ja był tak poczekał gdzieś do 20 roku życia. W twoim wieku jeszcze rośniesz oraz klatka jest jeszcze bardzo plastyczna co może się wiązać z problemami oraz po wyciągnięciu płytki z nawrotem wady.

Co do miejsca operacji większość osób w Polsce decyduje się na Poznań. Główny lekarz od tych klatek z Poznania ma mega doświadczenie, wykonują bardzo często operacje na bardzo poważnych wadach i zazwyczaj efekt jest super. Niestety ma słabe podejście do pacjenta, brak mu empatii i zrozumienia. Jak coś pójdzie nie tak to próbuje się z tego w trochę chamski sposób wyplątać. Taki typowy cwaniak.

Co do innych miejsc ludzie w m mniejszym stopniu raczej polecają Wrocław, Kraków oraz Gdańsk (dobry ale przy mniejszych wadach, brak kolejek)

W twoim przypadku na pewno bym się skonsultował jeszcze w innym miejscu.

Co do pytania czy warto....
Moim zdaniem.... tak bardzo.
Inaczej do końca życia będziesz żałowała


Tytuł: Odp: Czy warto robić operacje?
Wiadomość wysłana przez: invincible Październik 05, 2020, 05:00:17
Dzięki za wasze odpowiedzi. Ale mam jeszcze jedno pytanie. Jak zmierzyć wadę i czym?


Tytuł: Odp: Czy warto robić operacje?
Wiadomość wysłana przez: Raf1973 Październik 06, 2020, 11:34:08
Na Twoim miejscu na pewno zmieniłbym miejsce wykonywania operacji.


Tytuł: Odp: Czy warto robić operacje?
Wiadomość wysłana przez: Kitkaanitka Październik 19, 2020, 10:43:33
Wadę powinien zmierzyć lekarz który kwalifikuje do operacji.
Wskaźnik hallera/hellera (nigdy nie pamietam jak to się nazywa) wylicza lekarz na podstawie tomografii komputerowej klatki.


Tytuł: Odp: Czy warto robić operacje?
Wiadomość wysłana przez: Kriter Listopad 21, 2020, 10:30:22
Cześć
Jak głęboką masz wadę? Teraz się boisz, ale jak wszystko się uda to potem będziesz zadowolony. Klatka się sama nie wyprostuje.


Tytuł: Odp: Czy warto robić operacje?
Wiadomość wysłana przez: invincible Styczeń 12, 2021, 04:02:50
Jestem już miesiąc po operacji i mimo wcześniejszych obaw, czy Bydgoszcz to na pewno dobre miejsce, efekt okazał się wspaniały.


Tytuł: Odp: Czy warto robić operacje?
Wiadomość wysłana przez: Kitkaanitka Styczeń 20, 2021, 12:00:19
Jak się czujesz po operacji?


Tytuł: Odp: Czy warto robić operacje?
Wiadomość wysłana przez: invincible Styczeń 27, 2021, 11:35:43
Po operacji czyje się jak przed operacją,  nic mnie nie boli. Jedyne co mi przeszkadza to ograniczenia, najbardziej to że nie moge spać na boku.


Tytuł: Odp: Czy warto robić operacje?
Wiadomość wysłana przez: Raf1973 Luty 04, 2021, 01:06:00
Jestem już miesiąc po operacji i mimo wcześniejszych obaw, czy Bydgoszcz to na pewno dobre miejsce, efekt okazał się wspaniały.

Odnośnie miejsca to się jeszcze okaże. Nie chce Cie martwić ale efekt tuż po może nie odzwierciedlać efektu po całkowitym leczeniu,


Tytuł: Odp: Czy warto robić operacje?
Wiadomość wysłana przez: X-LOL Marzec 27, 2021, 02:45:27
Jestem po operacji w UCK w Gdańsku - blachę wkładałem w 2013 a wyjąłem w 2021. Polecam każdemu to miejsce, zwłaszcza dr Żurka :)
Efekt jest super, wszystko na dobrym poziomie. Operacja to była mega dobra decyzja, w końcu już nie myślę o klatce i tym kompleksie.


Zł Alwernia cze gru Zapraszamy do zapoznania - Szamba betonowe Kartuzy - polecam przeczytać - z tego źródła - TS2 SPACE SP. Z O.O.