PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum

Pectus Excavatum / Pectus Carinatum => Pectus carinatum => Wątek zaczęty przez: ziomo123 Luty 27, 2020, 08:05:31Tytuł: Kurza klatka PC
Wiadomość wysłana przez: ziomo123 Luty 27, 2020, 08:05:31
Witam, czy miał ktoś w ostatnim czasie wykonywaną operację na kurzą klatkę (wysunięty mostek) i mogłby sie wypowiedzieć? Gdzie można obecnie wykonać taki zabieg z zadowalającym efektem? Duzo jest pozytywnych opinii na temat Poznania ale dotyczą głównie PE. Na forum (nie mówiąc juz o reszcie internetów) jest śladowa ilość postów na temat PC takze byłbym wdzięczny za jakiekolwiek aktualne informację.
 
P.S. Mam 27l i jestem z okolic Warszawy także jakby ktoś miał info jak te operacje wygladają aktualnie w stolicy (czy są w ogóle robione i przez kogo) to byłbym podwójnie wdzięczny :)


Tytuł: Odp: Kurza klatka PC
Wiadomość wysłana przez: piurek10 Marzec 28, 2020, 12:36:10
Tak jak napisałeś większość jest tu ludzi z PE tak więc wiedza i doświadczenia tu nie ma. Wiem tylko że operuję się tylko ravitchem jest to bardzo inwazyjna metodą tak więc zastanów się dwa razy za nim na to pójdziesz. Najlepiej zrobisz jak weźmiesz skierowanie i porazmawoasporozmawiasz z specjalistą. Ja bym wybrał Poznań, słyszałem też że Rabka Zdrój też jest dobra.


Tytuł: Odp: Kurza klatka PC
Wiadomość wysłana przez: Kriter Kwiecień 15, 2020, 06:02:05
PC możesz zoperować Nussem i Ravitchem. Jak masz czas i zaparcie to wyprostujesz ortezami.


Tytuł: Odp: Kurza klatka PC
Wiadomość wysłana przez: ziomo123 Maj 13, 2020, 07:04:33
W moim wieku jest możliwość prostowania ortezami? Z tego co sie orientuje to takie takie prostowanie jest efektywne tylko w okresie dojrzewania


wdał się w polemikę - źródła - kalendarzyki - wizytówki laminowane - folia samoprzylepna