PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum

Pectus Excavatum / Pectus Carinatum => Pectus carinatum => Wątek zaczęty przez: Ja Listopad 14, 2017, 05:37:03Tytuł: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 14, 2017, 05:37:03
Witam, jestem piętnastoletnim posiadaczem kurzej klatki, który postanowił ją zoperować. Poradzicie mi, jaką wybrać klinikę? Zależy mi, żeby była to profesjonalna i zaufana placówka, najlepiej w miarę blisko dolnego śląska. Po za tym nie mam pojęcia jak się do tego wszystkiego zabrać- umówić się telefonicznie na badanie czy coś... rodzice mnie w tym nie wyręczą, bo są raczej przeciwni operacji, a od lekarza w przychodni usłyszałem klasyczne ,,taka już twoja uroda" :/


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Dero Listopad 14, 2017, 05:42:06
Nie chce cię martwić ale jeśli twoi rodzice się nie zgodzą na operacje to nie wykonają ci jej raczej ponieważ jesteś osobą niepełnoletnią.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 14, 2017, 05:58:10
Rodzice się zgodzą, ale nie popierają tej decyzji (argumentacja lekarzy typu ,,to tylko drobna wada" ,,jak nabierzesz masy to samo zniknie" za bardzo im przypadła do gustu) więc wszystko oprócz podwózki muszę raczej ogarniać sam :/ A jest możliwość zrobienia gdzieś tego w tym roku? Bardzo mi zależy, żeby w nowej szkole od września zacząć już pociachanym


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Dero Listopad 14, 2017, 06:04:33
A próbowałeś ortez? Bo z tego co wiem kurzą klatkę można wepchnąć za pomocą ortezy ale nie wiem na ile to skuteczne. Chociarz w twoim wieku masz jeszcze pewnie w miare elastyczną tą klatkę to jakieś szanse zawsze na to są warto spróbować myślę. A tak ogolnie to wrzuc jakies zdjęcia tego jak to wygląda


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 14, 2017, 07:16:02
https://zapodaj.net/ffa1068e7a347.jpg.html - wątpie, żeby dało się to naprawić bezinwazyjnie, z resztą nie mam tyle czasu. (Z tym rokiem to chodziło mi o rok szkolny raczej, aż tak nie realnych nadziei nie mam :-) ) Któreś z tych klinik szczególnie polecacie? Żebym przypadkiem nie trafił na jakichś amatorów :/  I po ta tomografie klaty gdzie mam się udać?


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: damian25 Listopad 14, 2017, 07:38:51
Polecić może ten kto jest już po operacji. Nie każdy lekarz musi się też zgodzić na zabieg. Tomografie można prywatnie albo na NFZ, ale trzeba dłużej poczekać. Skierowanie możesz dostać od ewentualnego lekarza którego wybierzesz.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Dero Listopad 14, 2017, 07:40:41
Ja mam akurat klatke lejkowatą to jak bylem u lekarza rodzinnego to mi dal tylko skierowanie do torakochirurga i do kardiologa a jak pytalem o rtg itp to powiedzial mi ze torakochirurg moze to zlecic. Co do lekarzy udalo mi sie kiedys pisać email z jednym z torakochirurgow ale dal mi akurat wyraznie do zrozumienia ze jesli nie bede mial problemow zdrowotych z powodu klatki to ze ma to gdzies i nie wykona zabiegu.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 14, 2017, 09:11:58
Ok, czyli muszę pójść do lekarza rodzinnego, przebłagać go żeby uzyskać skierowanie na te całą tomografię (wysłuchując przy tym morały o niepotrzebnym ryzyku prawione przez człowieka, któremu wydaje się, że życie z garbem na klacie nie jest problematyczne xD), potem zrobić tomografię, umówić się telefonicznie na badanie w wybranej wcześniej klinice, i wtedy -jeśli wszystko pójdzie dobrze- dostaje już termin operacji, tak?


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Dero Listopad 14, 2017, 09:20:21
Wada jest widoczna jeśli ci odmówi wypisania skierowania to poprostu zmien lekarza rodzinnego lub jak będziesz w gabinecie jeszcze to powiedz mu że nie wyjdziesz dopóki nie da ci albo skierowania albo odmowy na piśmie. Po tym jak zażądasz odmowy na piśmie prawdopodobnie natychmiast zmieni zdanie bo będzie się bał że pójdziesz złożyć na niego skargę do nfz


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 14, 2017, 09:24:24
Heh,o tej opcji nie pomyślałem, dzięki za pomoc  ;D


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: krysiazg Listopad 14, 2017, 09:25:41
Lekarz rodzinny nie może dać skierowania na tomografię, może dać skierowanie do torakochirurga lub ortopedy, specjalista dopiero wystawia skierowanie jeśli uzna to za konieczne, zazwyczaj jest tak, że najpierw robi się rtg i na tym się poprzestaje. Lekarz rodzinny może wystawić skierowanie na konsultację w danej klinice, ale jeśli chce się trafić do dobrej kliniki to ja nie wiem czy do września dasz radę, termin na operację to czasami i 2 lata.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Dero Listopad 14, 2017, 09:28:37
Tak to sie akurat zgadza ja dostalem do torakochirurga i kardiologa ale w przypadku kurzej klatki do kardiologa raczej ci nie da bo lejkowata wada jest odwrotna i moze wywolywac nacisk na serce


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 14, 2017, 09:39:48
Jezu, z tego się robi długi łańcuch pokarmowy :o Czyli tak: Lekarz rodzinny>Torakochirurg/ortopeda>wykonywanie tomografi>badania w klinice? A jeśli torakochiurg  napisze mi skierowanie do kliniki, to będzie już jakaś konkretna placówka, czy nadal mam ją sobie sam znaleść?


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Dero Listopad 14, 2017, 09:41:25
Najpierw szukasz sobie lekarza torakochirurga który zajmuje się takimi klatkami po czym idziesz do niego do przychodni i jesli stwierdzi że się kwalifikujesz do operacji to ustalasz z nim termin zabiegu. Poprostu najpierw wybierasz tak jakby lekarza który chciałbys zeby wykonał ci zabieg i idziesz na konsultacje do niego. Niestety terminy na operacje są dość długie. Z tego co słyszałem klatki najlepiej robią w poznaniu ale czas oczekiwania na sama konsultacje u torakochirurga to czasem ok 6mies.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 14, 2017, 09:50:37
A zakładam, że skoro nie mogę wygooglować torakochirurga w Wałbrzychu, to znaczy, że taki nie istnieje? Jeśli tak, to chyba zobie sobie w najbliższym czasie kilka wycieczek do Wrocławia ;D


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Dero Listopad 14, 2017, 09:52:51
Musisz sie tez przygotowac na to ze torakochirurg moze ci jeszcze odmówić. Ja piszac z jednym z torakochirurgów email otrzymałem taka odpowiedź.
"Na torakochirurgiach wykonuje sie wyłącznie zabiegi lecznicze a nie z powodów estetycznych przy wadach bez wskazań medycznych"


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 14, 2017, 09:57:11
Ciekawe czy oni po prostu nie chcą ryzykować jeśli nie ma takiej konieczności, czy naprawdę myślą, że takie wady nie przeszkadzają nam w niczym ???


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: krysiazg Listopad 14, 2017, 11:28:12
We Wrocławiu jest oddział, w Poznaniu jest też oddział, w Zielonej Górze też, trzeba tylko dzwonić i upewnić się jak długo się czeka, zapewne minimum miesiąc. Możesz iść najpierw do rodzinnego, niech zrobi rtg, normalne i boczne, i z tymi po skierowanie do torakochirurga.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 15, 2017, 02:26:43
Dzisiaj dzwoniłem do tego szpitala we Wrocławiu, którego częścią jest oddział terakochirurgii. Sekretarka kompletnie nie wiedziała o co mi chodzi, a kiedy jej wyjaśniłem, zapytała się ,,Jakie jest uzasadnienie operacji". Kiedy w odpowiedzi usłyszała ,,jeśli dobrze zrozumiałem pytanie,to przyczyną operacji jest zdeformowana klatka piersiowa wystająca 10 cm poza normę" (xD)podała mi  numer do kogoś, kto później podał numer do ordynatora, który powiedział, że muszę mieć skierowanie od rodzinnego do poradni terakochirurgicznej, w której wydadzą skierowanie na operację. Będę relacjonował postępy na bieżąco, na użytek innych osób w podobnej sytuacji w przyszłości :-).

Edit: Ordynator szpitala jako średni czas oczekiwania na operacje we Wrocławiu podał ,,tak plus minus kilka tygodni". Niedługo się przekonam czy to tylko chłyt marketingowy :D


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Kriter Listopad 21, 2017, 09:51:27
Możesz od razu z tym skierowaniem śmigać do Poznania, bez tomografii. Tam się umówisz na operację, tylko że będziesz czekał około roku na termin. Jeśli chcesz szybciej to do Krakowa.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 22, 2017, 08:30:52
A Wrocław? Tam mam w miarę blisko. Mam już skierowanie od rodzinnego, więc planuję jutro zadzwonić do poradni terakochirurgicznej we Wrocku.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Dero Listopad 22, 2017, 08:53:21
A tak zapytam dużą masz tą wade? ile cm ci wystaje. Faktycznie tak jak pisales wczesniej 10cm?


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 22, 2017, 09:14:18
10 cm to chyba przesada, ta liczba była konieczna żeby sekretarka zrozumiała skalę problemu :-D . Zdjęcie wysłałem kilka postów temu.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Dero Listopad 22, 2017, 11:41:28
Z ile tam oko jest wysunięte do przodu? Bo po zdjęciu trudno wywnioskować. Wiecej niż 2cm jakieś?


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 23, 2017, 07:20:22
Nie mam pojęcia jak to się mierzy, ale na oko to chyba więcej trochę.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: halibana Listopad 23, 2017, 02:27:23
Po pierwsze to sie nie oraj i niczego nie bój.
Należy Ci się  skierowanie do kliniki  [udaj się na Grabiszyńską do Wrocławia, dużo osób było zadowolonych. TO jest  //Szpital Chorób Płuc i Gruźlicy - Grabiszyńska//  tak wpisz w google.


U rodzinnego nie wchodz w zbedne dyskusje, tylko powiedz najwyżej ze spotkales  gościa, ktory miał podobną klatkę i  jest zoperowany we Wrocławiu 5 lat temu i  bardzo polecał, abym udał sie tam na konsultacje i badania.    Konsultacje i badania Ci sie nalezą a z rodzinnym nie ma co dyskutowac,  bo to czy zdecydujesz sie na operacje czy nie- to jeszcze daleka droga  i tak mu powiedz w razie czego :)


U mojego rodzinnego [w dwoch przychodniach w ktorych bylem]  to ja lekarzy przeszkolilem, ze jak dziecko ma klate  albo zapadnieta albo kurza wystającą, to żeby rodzicom  dali namiary na  Klinikę W Poznaniu na Jeżycach  (ul. Szamarzewskiego)  - czy pojadą z takim dzieckiem czy nie pojadą  to ich sprawa, ale przynajmniej  podają najlepszy adres w Polsce [ imho - dr Krystian Pawlak ]


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Kriter Listopad 24, 2017, 02:59:01
Siema

Wiem, że to długotrwałe ale nie chcesz spróbować ortez?


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 25, 2017, 10:08:13
Dzięki za porady, w poniedziałek zamierzam się już umówić na wizytę w poradni .
Ortez nie próbowałem, bo nie wierzę, żeby mogły pomóc w przypadku takim jak mój, nie wyobrażam sobie nieinwazyjnego pozbycia na tyle dużej wady.Do tegojeszcze ten czas i to, że zdążyłyby mi minąć lata podobno najlepsze na operacje.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Dero Listopad 26, 2017, 08:19:26
Jak będziesz miał jakieś info ile czasu czeka się na wizytę w przychodni we wroclawiu to daj znać


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Listopad 30, 2017, 04:46:25
W moim przypadku jest to niemal równo miesiąc.Sekretarki niestety są trochę niedoinformowane w sprawach pectusa, więc ewentualne pytania lepiej zadawać ordynatorowi oddziału torakochirurgii.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Grudzień 27, 2017, 03:50:12
Dzisiaj byłem już w przychodni, badali mnie kolejno doktorzy Błasiak i Pwełczyk- obydwaj są miłymi i ewidentnie kompetentnymi profesjonalistami, polecam :-). Termin dostałem o dziwo na ósmego stycznia, a więc za mniej niż dwa tygodnie, jest lepiej niż się spodziewałem.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Dero Grudzień 27, 2017, 04:07:47
Ile ci wymierzyli że ponad normę wystaje klatka?


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Grudzień 27, 2017, 04:53:33
Nic nie mierzyli, może zrobią to przed samym zabiegiem. Dzisiaj jedynie obejrzeli to dokładnie i dość obrazowo opisali co i w jaki sposób zostanie usunięte.


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Dero Grudzień 27, 2017, 06:25:47
Ci lekarze co ciebie oglądali zajmują się tylko osobami poniżej 18roku życia czy powyżej też?


Tytuł: Odp: Operacja kurzej klatki.
Wiadomość wysłana przez: Ja Grudzień 28, 2017, 12:26:46
Jak powiedzieli, operacje najlepiej wykonać między 14 a16 rokiem życia, ale nic nie wskazuje na to, żeby zajmowali się tylko młodzieżą.


kliknij aby przeczytać - BehaTom szkolenia bhp - ts2 space satellite - tła foto - zestawy swiateczne białystok