PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum

Pectus Excavatum / Pectus Carinatum => Życie codzienne Pectusów => Wątek zaczęty przez: titirititatatata Sierpień 01, 2016, 04:24:36Tytuł: Pectus a długość życia
Wiadomość wysłana przez: titirititatatata Sierpień 01, 2016, 04:24:36
Co sądzicie o długości życia wielu Pectusów ? Lejkowata klatka piersiowa napewno ujemnie wpływa na płuca i serce. Czy zatem też na długość naszego życia ?


Tytuł: Odp: Pectus a długość życia
Wiadomość wysłana przez: krysiazg Sierpień 02, 2016, 11:52:25
Nie sądzę aby pectus wpływał na długość życia, większość osób nie ma żadnych dolegliwości oprócz deformacji, w przypadkach gdzie sprawia ona poważne problemy zdrowotne to przeprowadza się operację.


Tytuł: Odp: Pectus a długość życia
Wiadomość wysłana przez: titirititatatata Sierpień 03, 2016, 10:43:33
Ciekawi mnie czy jest jakiś pectus który żył np. 90 lat albo więcej.


Tytuł: Odp: Pectus a długość życia
Wiadomość wysłana przez: Kriter Sierpień 03, 2016, 01:15:57
Pectus wpływa na długość życia. Gdzieś chyba nawet na forum była o tym mowa. Na pectusinfo czytałem jakieś badania na ten temat.


Tytuł: Odp: Pectus a długość życia
Wiadomość wysłana przez: krysiazg Sierpień 04, 2016, 10:28:58
Na długość życia wpływa tak sporo zmiennych, że samo badanie czy pectus ma wpływ jest według mnie bzdurą. Szczególnie, że podczas takiego badania trzeba wziąć pod uwagę tak wiele zmiennych jak stan zdrowia, inne choroby, teren zamieszkania, zwyczaje żywieniowe czy nałogi. Sama śmierć pectusa na choroby sercowo-krążeniowe jak ma być kwalifikowana, jako związana z chorobą czy też nie? Czy takie badanie uwzględnia osoby, które nie operowały się czy też takie po operacji?


Tytuł: Odp: Pectus a długość życia
Wiadomość wysłana przez: Kriter Sierpień 05, 2016, 11:34:29
Wiem. Zbyt to uprościlem. Logiczne jednak jest ze skoro płuca i serce nie mają pełnej wydolności to żyć będziemy krócej.


Tytuł: Odp: Pectus a długość życia
Wiadomość wysłana przez: krysiazg Sierpień 05, 2016, 01:30:07
Większość jednak nie ma problemów ani z płucami ani z sercem, a dzięki lekom również z sercem można dożyć sędziwych lat, co do płuc to ograniczenia zdaje się można przezwyciężyć dzięki pływaniu lub też ćwiczeniom oddechowym, sama operacja zdaje się mocno poprawiać stan zdrowia i nie wiem czy takie rozwiązanie przewidują badania czy biorą pod uwagę  tylko osoby, które nie przeszły operacji.


Market Analysis - ts2 space military - licensed money lender - zobacz - kalendarzyki