PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum

Pectus Excavatum / Pectus Carinatum => Powitalnia => Wątek zaczęty przez: kowal441 Lipiec 09, 2014, 10:21:45Tytuł: Fajnie tu ! 25 lat, pytania.
Wiadomość wysłana przez: kowal441 Lipiec 09, 2014, 10:21:45
Witam,
bardzo cieszę się, że natrafiłem na to forum. Szkoda tylko że tak późno :( Jak się domyślacie, coś mnie z wami łączy, a mianowicie nieestetyczna wada klatki piersiowej (szewska lejkowata), która towarzyszy mi od 13-go roku życia. Zaczęło się to w momencie kiedy zacząłem szybko rosnąć w okresie dojrzewania i tak jest do teraz. Z początku miałem olbrzymie kompleksy kiedy lekarz uświadomił mi co to jest. Nie chodziłem na basen, nie ściągałem koszulek i wstydziłem się tego okropnie. Na w-f ie starałem się nie wychylać (a dziewczyny śmiały się że mam cycki ;/ ). Oczywiście z czasem się do tego przyzwyczaiłem i z lekkim dyskomfortem rozbieram się przy znajomych udając że przecież wszystko jest ok ;p Jakoś daję z tym radę, ale jednak nie sam wygląd zaczął mi przeszkadzać. Od jakichś 3 lat z przerwami trenuję boks ( z przerwami, bo pracuję i studiuję wiec czasami jest za dużo i coś trzeba wybrać). Jednak nawet kiedy wydaje się, że systematyczny trening powinien przynieść efekty okazuje się, że nie mam wydolności.

I teraz pytanie: czy zmniejszona wydolność może być spowodowana moją wadą ? (myślę że tak). I dlatego zastanawiam się nad operacją, jednak nie mam pojęcia czy to ma sens w moim wieku ? Czy efekty będą na stałe ? Jaka klinika w moim przypadku będzie najlepsza ? Czy po operacji będę mógł wrócić do treningów ??

Bardzo bym prosił o osoby które miały w podobnym wieku operację o przyłączenie się do wątku ;)

Oto zdjęcia mojego PE
http://zapodaj.net/ff09daf8c94d5.jpg.html
http://zapodaj.net/a7eb261fe6351.jpg.html
http://zapodaj.net/14239316b1f3d.jpg.html

Pozdrawiam
Daniel


Tytuł: Odp: Fajnie tu ! 25 lat, pytania.
Wiadomość wysłana przez: Kriter Lipiec 10, 2014, 07:28:11
Brak wydolności jak najbardziej koreluje z PE. Pojemność płuc jest mniejsza, układa krążenia działa inaczej.
Jak głęboki jest twój dołek? Co do sensowności operacji to niestety musisz sobie sam na to odpowiedzieć. Wypadałoby zrobić podstawowe badania i zobaczyć jaki wpływ na zdrowie klatka ma u Ciebie. To dość poważna operacja. Przy niedużych wadach lepiej skupić się na poprawieniu sylwetki siłownią.


Tytuł: Odp: Fajnie tu ! 25 lat, pytania.
Wiadomość wysłana przez: Karol25lat Lipiec 16, 2014, 07:28:43
Też mam 25 lat i klatę szewska z lejkowatą nie jest to jednak zbyt duża wada i nie mam zadnych problemów zdrowotnych z tego powodu.
Dlatego też w moim przypadku nie była możliwa  operacja.A ze względów kosmetycznych to jestem porostu za stary i cieżko przewidzieć efekt a może być jeszcze gorzej tak mi powiedział lekarz.Latam na siłkę i staram się rozwiać kompleksy.Pozdro..


Tytuł: Odp: Fajnie tu ! 25 lat, pytania.
Wiadomość wysłana przez: kangur Lipiec 16, 2014, 10:13:06
Te operacje w większości wykonuje się ze względów kosmetycznych. Ja byłem operowany w wieku 24 lat niebawem wyjęcie plytek.


Tytuł: Odp: Fajnie tu ! 25 lat, pytania.
Wiadomość wysłana przez: kowal441 Lipiec 20, 2014, 10:18:31
Moje wgłębienie ma mniej więcej 3 cm głębokości ( to zależy w jakim miejscu się mierzy). Przed wszystkim interesuje mnie czy w moim wieku ta operacja ma jeszcze sens, bo słyszałem, że to się cofa po wykonaniu nussa. Czy po operacji można wrócić w 100% do pełnej sprawności i dalej trenować boks i czy np. jeśli nie zrobię tej operacji to w przyszłości w wieku 60 lat będę miał z tego powodu jakieś trudności. Jeśli mogę robić operację to jaka wchodzi w moim przypadku w grę no i też gdzie jeśli bym chciał dowiedzieć się czegoś od lekarza powinienem się udać. Obojętne jest mi w jakim mieście w kraju, byle by była jak najlepsza placówka.


Tytuł: Odp: Fajnie tu ! 25 lat, pytania.
Wiadomość wysłana przez: kangur Lipiec 20, 2014, 10:29:34
Im starszy jesteś tym metoda klasyczna bardziej wskazana lub jej modyfikacja z nussem. Raczej zdrowotnych plusów nie zauważysz lub beda one nie wielkie (zakladam ze jesteś ogolnie zdrowy).


Tytuł: Odp: Fajnie tu ! 25 lat, pytania.
Wiadomość wysłana przez: kowal441 Lipiec 21, 2014, 09:14:42
Bardzo rzadko choruje, nie miewam praktycznie problemów z jakimiś anginami itp. Jedyne co to jednak zawsze jakoś się wstydzę tego, że to tak wygląda i staram się nie poruszać z nikim tego tematu. Co do operacji to w wieku 13 - 14 lat kiedy to się zrobiło to lekarz we Wrocławiu od razu chciał mnie brać na operację nussem, w sumie po 2 minutach wizyty stwierdził że się kwalifikuje. Jednak wtedy speniałem, a rodzice też nie byli za tym żeby mnie kroili. Teraz jednak mam tego dość i nie będę ukrywał że wolał bym żyć bez tego nawet jeśli musiał bym iść na stół.


Tytuł: Odp: Fajnie tu ! 25 lat, pytania.
Wiadomość wysłana przez: kowal441 Lipiec 22, 2014, 06:47:12
Dzisiaj byłem na badaniach lekarskich wymaganych do praktyki studenckiej. Muszę zrobić padania na spirometrze, RTG klatki i morfologie. Jestem już spirometrze i niestety badanie wyszło tragicznie. Prawdopodobnie nie przejdę badań i nie będę mógł zrobić praktyki przez co 3 lata studiowania pójdą się je... . Nie mam pojęcia co robić teraz, szczerze jestem załamany. Myślałem o tym żeby zrobić tą operacje i w przyszłym roku spróbować ale nie wiem czy to coś da ;/


Tytuł: Odp: Fajnie tu ! 25 lat, pytania.
Wiadomość wysłana przez: piłkarz90 Sierpień 25, 2014, 07:03:34
Każda praktyka studencka wymaga badań?


Tytuł: Odp: Fajnie tu ! 25 lat, pytania.
Wiadomość wysłana przez: Kriter Sierpień 26, 2014, 07:14:14
Zacznij dmuchać balony. Trochę się poprawi.


Tytuł: Odp: Fajnie tu ! 25 lat, pytania.
Wiadomość wysłana przez: milosz.sienko Sierpień 28, 2014, 01:18:44
Fajne zdjęcia. Pozdrawiam


alkohol na fv - choinki na pniu - po przejściu na stronę - zobacz więcej - dysze malarskie