PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum

Pectus Excavatum / Pectus Carinatum => Życie codzienne Pectusów => Wątek zaczęty przez: xray Czerwiec 16, 2013, 06:49:54Tytuł: Jak zmieniło się twoje życie po operacji?
Wiadomość wysłana przez: xray Czerwiec 16, 2013, 06:49:54
Witam
Nie wiem czy taki wątek już był ale wydaje mi się to interesujące . Proszę o wypowiedzi odnośnie Waszych odczuć po operacji -po roku , dwóch itd.
Co zmieniło się po korekcji , czy inaczej odbieracie świat\świat Was  i oczywiście siebie .  Temat dosyć tendencyjny i ckliwy ale wydaje mi się, że anonimowość forum może dodać co nieco odwagi do wypowiedzi w tych kwestiach. Może to pewne osoby niezdecydowane do końca na operacji zmobilizować do niej  :). Pozdrawiam


Tytuł: Odp: Jak zmieniło się twoje życie po operacji?
Wiadomość wysłana przez: kangur Czerwiec 16, 2013, 11:12:11
Na pewno większa pewność siebie, łatwiej kupić ciuchy.


Tytuł: Odp: Jak zmieniło się twoje życie po operacji?
Wiadomość wysłana przez: luck91 Czerwiec 16, 2013, 05:04:56
Ja osobiscie miałem rok temu operacje różnice widze, jednak nadal nie ma większej różnicy co spowodowane jest tym że wada  została tylko w 60 % naprawiona, jednak już niedługo mam reoperacje na górną część klatki (ponieważ dostałem tylko jedną płytkę) więc mam ogromną nadzieję że wtedy poczuje się wreszcie pewnie i będe szczęsliwy pod tym kątem ;)


Tytuł: Odp: Jak zmieniło się twoje życie po operacji?
Wiadomość wysłana przez: xray Czerwiec 16, 2013, 10:17:31
Ciuchy pewnie lepiej leżą  ;), a co do reoperacji  to chłopie mam nadzieje ,że to ostatnia operacja jaką przejdziesz i mam nadzieję, że będdzie dobrze a nawet tak ,http://www.uniface.pl/Wtorkowe-ciacho-Czy-szesciopak-to-mus-g3280-10396     chyba ,że jesteś,  hare kriszna albo inny Allahu Akbar i Ci się krzyżyki nie podobają pozdro , powodzenia


Tytuł: Odp: Jak zmieniło się twoje życie po operacji?
Wiadomość wysłana przez: magda91 Sierpień 17, 2013, 04:07:16
czesc. ja jestem pół roku po operacji i tylko częściową poprawę widzę na razie... ale mam marzenie zeby skoczyc ze spadochronem:) oczywiście w tandemie na początek. moze ktos z Was wie, czy jest to teraz możliwe jesli mam blache?


Tytuł: Odp: Jak zmieniło się twoje życie po operacji?
Wiadomość wysłana przez: piłkarz90 Grudzień 05, 2013, 10:18:37
Co znaczy tylko częściowa poprawa?


Tytuł: Odp: Jak zmieniło się twoje życie po operacji?
Wiadomość wysłana przez: Ice Lipiec 12, 2014, 06:12:10
Pozwolę sobie odświeżyć wątek i dorzucić swoją "opinie"

Moje życie nie zmieniło się po operacji, liczyłem na wielki bum, przeskok, cud no i się nie doliczyłem :P
Ale nic straconego, byłem nastawiony tak już od początku podchodząc zgodnie z dewizą "lepiej podchodzić pesymistycznie i się później pozytywnie zaskoczyć niż zbyt optymistycznie i rozczarować". Tak więc u mnie bez zmian, pesymizm został.


Tytuł: Odp: Jak zmieniło się twoje życie po operacji?
Wiadomość wysłana przez: Kovalem Lipiec 13, 2014, 11:53:06
Ja też jestem pesymista i mam taką samą dewizę.
U mnie zmieniło się notabene na gorsze w jednej sprawie - 4 lata temu większość osób w klasie się ode mnie odwróciła. W 1 klasie liceum byłem lubiany, zapraszany na imprezy a po operacji nic, nawet nikt do mnie nie dzwonił po szkole czy nie przychodził. Tylko przed operacją kilku 'kolegów' życzyło powodzenia i nawet pisało sms kiedy byłem w szpitalu. Po powrocie do 2 klasy doszło kilka nowych osób i szanowna klasa zajęła się nowymi osobami a mnie mieli gdzieś. Od tamtej chwili minęło kilka lat i tak na prawdę napisali do mnie raz - czy przyjdę na imprezę klasową ( pewnie brakowało im kasy, bo składka była 50zł ). Odmówiłem - tyle lat mieli mnie gdzieś to po co miałem teraz iść ?  :D

Po za tym mam lepsze życie, może jeszcze minusem są moje wystające żebra i one w sumie psują efekt ale jestem już do nich przyzwyczajony  ;)


Tytuł: Odp: Jak zmieniło się twoje życie po operacji?
Wiadomość wysłana przez: Lampard17 Lipiec 18, 2014, 10:11:01
Ja muszę powiedzieć, że u mnie dużo się nie zmieniło, czuję się jak przed z tym, że nie myślę kiedy się wkońcu pozbęde dziury :)


Tytuł: Odp: Jak zmieniło się twoje życie po operacji?
Wiadomość wysłana przez: piłkarz90 Marzec 15, 2015, 11:08:54
A no zmieniło się. W zeszły poniedziałek byłem w Poznaniu. Minęły dwa lata od operacji a za rok wyciągamy płytki. Pawlak też się zmienił. I PKP (w zeszłym roku podróż zajęła mi 17h w obie strony teraz 13.5). Nie zmienili się tylko rodzice którzy przerażeni czekają w poniedziałek na pierwszą wizytę u Pawlaka i słychać jak wspominają, że czytali na forum o operacjach i ponoć źle nie jest. Cieszą mnie takie głosy bo domyślam się, że mówią o tym forum i że ono jest źródłem wielu informacji dla zdezorientowanych rodziców. Dlatego dalej zachęcam do dzielenia się spostrzeżeniami


Tytuł: Odp: Jak zmieniło się twoje życie po operacji?
Wiadomość wysłana przez: X-LOL Kwiecień 18, 2021, 06:37:11
Mniej stresu po operacji. Że nikt nie dotknia raptowanie mojej klatki i wyczuje wadę, że ktoś ją zauważy lub głupio skomentuje. W ogóle już nie myślę o klatce, ani o bliznach.


Growth Prospects - sztukateria - na blogu autora - ścianki pop-up - rollup