PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Lipiec 16, 2020, 03:46:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ilość płytek  (Przeczytany 210 razy)
arek68
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Czerwiec 13, 2020, 11:06:57 »

Hej, mam pytanie odnoście operacji - od czego zależy czy jest 1 czy 2 płytki. Moja deformacja nie jest głęboka jakieś 2 cm w najgłębszym miejscu, ale jest rozległa obejmuje całą klatkę piersiową od czego zależy czy będę miał jedną czy 2 płytki. Lekarze robią zazwyczaj operacje 1 płytką, czy jest możliwe aby przez 1 płytce korekcja była niewystarczająca ?
piurek10
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 13, 2020, 05:22:25 »

zależy od wieku i właśnie rozległości. Najczęściej chirurg decyduje o tym tuż przed operacją ile tych płytek umieścić. Jednak dla wielu doświadczonych chirurgów wystarczy tylko spojrzenie. Chirurdzy unikają większej ilości płytek ponieważ zawsze jest większe ryzyko, jednak widziałem badania gdzie ilość płytek wpływa pozytywnie na jakość korekcji, ilość bólu, ogólny czas powrotu do zdrowia, czy też ryzyko rotacji płytki. Przy takie wadzie rozległej powinieneś celować w szpitale gdzie chirurdzy nie boją się umieścić większe ilości płytek.

Grupa o tematyce PE/PC na Facebooku

https://facebook.com/groups/147161775916532
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
paczki upominkowe toruń - dodatkowe info - odwiedź stronę - prosto z tego źródła - firma informatyczna warszawa