PECTUS.pl - Klatka Piersiowa Lejkowata, Klatka Piersiowa Kurza, Pectus Excavatum, Pectus Carrinatum
Marzec 29, 2020, 06:03:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Reklama
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Rewizja po Ravitchu sprzed 10 lat | Rabka Zdrój | Druga operacja 09.03.2020  (Przeczytany 122 razy)
Janirka171
Newbie
*

Reputacja: +0/-0

Zobacz profil Email
« : Marzec 05, 2020, 04:34:55 »

Cześć, jestem posiadaczką, a właściwie byłam - pięknej szewskiej klatki. Pierwszą operację miałam 29.09.2010 w Rabce Zdrój, metodą Ravitcha, przeprowadzoną przez Dr. Buchwalda. Moja relacja jest tutaj:
http://www.pectus.pl/index.php/topic,2949.0.html

Z góry przepraszam za formę oraz wszelkie błędy. Miałam wówczas tylko 21 lat. Zrozumcie :-) Niestety nie mam dostępu do poprzedniego konta, wobec tego założyłam nowe, bo po 10 latach wróciłam na oddział Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej. Traktuję ten wpis jako swoisty pamiętnik, pamiątkę dla potomnych, lub kolejne czytadło dla tych, którzy są przed/po/w trakcie operacji, lub dla tych, którym dolega to samo co mnie :-)

W moim przypadku operacja była konieczna. Bardzo głęboka wada, serce przesunięte w lewo i znacząco zmniejszona pojemność płuc. Wadę miałam od dziecka, i z wiekiem się ona pogłębiała powodując ogromny ból. Zbywana przez wiele lat przez koronowane głowy trafiłam na to forum. Po wielu miesiącach intensywnego zagłębiania się w temat, zdecydowałam się na wizytę u w.w. lekarza. Uważam, że trafiłam idealnie.

Na wstępie, by rozwiać wszelkie wątpliwości - mój PectusNiePectus nadal wygląda tak cudownie jak 10 lat temu. Nie zapadł się i trzyma się dzielnie. Przez tę dekadę, normalnie funkcjonowałam, a od roku regularnie uprawiam jogę. Spokojnie, nogi za głowę nie zakładam, jednak właśnie podczas ćwiczeń (przy kilku konkretnych pozycjach), zaczął mi dokuczać ból po prawej stronie mostka. Właściwie to zaraz pod prawą piersią. Nie był to ból stały, lecz uczucie ukłucia, przemieszczania się i chrupania kości które ustępowało po zmianie pozycji. Niestety jednak, przy dotyku i ucisku czułam wyraźną różnicę w odczuwaniu bólu, w porównaniu do lewej strony.

Początkowo sądziłam że to odma. Przytrafiła mi się po pierwszej operacji, i uczucie było podobne. Trwało to ok. 2 tygodni, po czym zdecydowałam że tak “na zaś”, skontroluję moją klatę, by rozwiać wątpliwości czy aby napewno się nie rozsypuję. Po tygodniu oczekiwania trafiłam do Dr. Buchwalda, który przyznał że coś jest nie do końca w porządku. By badaniu fizykalnym zdiagnozował “niestabilność w miejscu połączeń mostkowo-chrzęstnych” i zlecił wykonanie tomografii. Przy okazji zasugerował usunięcie fragmentu blizny (bliznowiec po drenie), oraz “zerknięcie do środka”.  Duży uśmiech

W poniedziałek 2.03 zostałam przyjęta na oddział, gdzie wykonano mi podstawowe badania, spirometrię oraz tomografię. Na tomografii wyszło, że pojawiły się zwapnienia na chrząstkach i żebrach właśnie po prawej stronie, i to one prawdopodobnie powodują ból i uczucie "chrupania". Doktor zaproponował operację na 09.03.2020 (poniedziałek), podczas której usuną mi fragment bliznowca i dokonają rewizji tejże właśnie niestabilności. Zasugerowano założenie szwu wzmacniającego.
Operacja potrwa o wiele krócej niż pierwsza bo ok. 40-60 minut, w znieczuleniu ogólnym. Będzie założony mały dren, i znieczulenie zewnątrzoponowe. Już miałam wszystkie rozmowy z anestezjologiem, więc właściwie jestem gotowa do startu!

Przejrzałam już pół internetu w poszukiwaniu kogoś, kto zmagał się z podobnym schorzeniem, ale niczego nie znalazłam. Nie wiem jak będzie wyglądała rekonwalescencja, więc trochę się obawiam, ale jestem pewna że jestem w dobrych rękach. W poniedziałek startuję. Jak dojdę do siebie, postaram się co nieco opisać :-)

Pozdrawiam wszystkich przed/po lub w trakcie :-)

« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2020, 04:50:07 wysłane przez Janirka171 » Zapisane

Ravitch wrzesień 2010 w Rabce Zdrój | na "oczko"
Rewizja marzec 2020 (w trakcie) na 30-tkę
Justyna@30
Newbie
*

Reputacja: +1/-0

Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marzec 26, 2020, 10:20:40 »

Hej jak się czujesz po zabiegu? Pisałam do Cb w prywatnej wiadomości. Odezwij się jak możesz. Pozdrawiam.
Strony: [1]
  Drukuj  

Skocz do:  

Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.15 | SMF © 2006-2007, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
znajdź tutaj - tutaj - reklamowe - UFA Khem Birch - 53-Piekary Śląskie Os.Wieczorka-Sączów Kościół